Apaydın'dan Dim TV'de çok çarpıcı açıklamalar

İyi Parti  Alanya İlçe Başkanı Yücel Apaydın , Alanya’nın yeni nesil kanalı Dim Tv’de Alper Kutay’ın sunduğu Politika Kullisi’ne konuk oldu. Gündemi değerlendiren Apaydın çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Apaydın'dan Dim TV'de çok çarpıcı açıklamalar
banner404

İŞTE Apaydın’ın açıklamalarından satır başları.

‘TEŞKİLATIMIZIN YÜZDE 25’İ KADIN’
İyi Parti Alanya’da çok iyi gidiyoruz. Biz yola çıktığımız günden itibaren Alanya'nın tamamına hitap edecek şekilde çalıştık. Bu çalışmalarımız artarak devam ediyor. Başlangıçta ortaya koyduğumuz doğru çalışmaların emeğini görüyoruz. Dolayısıyla daha verimli hale geldik. Teşkilatımız yüzde 25  kadın üyelerden oluşmak zorunda. Kadına yönelik bir ayrımcılığı asla kabul etmiyoruz. Kadın kolları olmadan kadın arkadaşlarımızı yönetime dahil ediyoruz. Dolaysıyla kadın yönetim kurulu arkadaşlarımızdan  çok yüksek verim elde ediyoruz. Meclis üyeleri belirleme  noktasında da aynı hassasiyeti göstereceğiz.

‘MERAL AKŞENER SEÇİM SÜRECİNDE GELECEK’
Genel Başkanımız Meral Akşener’in gelememesinin tek sebebi Cumhuriyet Halk Partisi ile ittifak görüşmelerinin sonunu beklemek. Başka özel bir sebebi yok. Cumhuriyet Halk Partisi ile birlikte aday belirleme süreci olduğu için anlaşmaların sonunu bekliyoruz. Fakat seçim aşamasında Genel Başkanımızı Alanya’ya getirme onuruna erişeceğiz. Genel merkez bazında İyi Parti Alanya ilçe teşkilatına çok iyi bakılıyor. 24 Haziran'daki sonuçlar da göz önünde. Genel Başkanımızın seçim sürecinde geleceğine inanıyoruz.


‘ALANYA’NIN İKİNCİ PARTİSİYİZ’
Cumhuriyet Halk Partisin’den 64 oy fazla alarak ikinci parti durumundayız. Arkadaşlarımızla yaptığımız çalışmalardan bir oyun bile çok önemli olduğunu biliyoruz. Örneğin, Gündoğmuş’un 1 köyünden 37 kişi taşıdık. Çalışmalarımızı en başından beri ciddi bir şekilde yürüttük ve hiç kimseye tepeden bakmadık. Seçim ofisimize ya da parti binamıza gelen herkese çok büyük saygı gösterdik. Teşkilatımıza  gelen herkes oradan memnun olarak ayrıldı.

‘PRENSİPLERİMİZE VE İLKELERİMİZE BAĞLI KALDIK’
Mevcut Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in seçilmesi ve aday olmasında olağanüstü bir efor sarf ettiğimiz doğrudur. O dönemde  beraber çok doğru prensipler ve ilkeler ortaya koyarak bir çalışma gerçekleştirdik. Fakat bizim  bakış açımız, ilkeler ve prensipler hiçbir problemimiz olmamasına rağmen uyuşmuyor. Konjektör bu durumu buraya getirdi. Biz de ilkelerimizden, prensiplerimizden ve memlekete bakış açımızdan ödün vermediğimiz için bu noktadayız. İyi Parti'nin kuruluşunun Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşundaki şartlara benzetiyoruz. Ülkemizin geleceği noktasında mevcut iktidarın yanında olmayıp karşısında yer alacağımızı söyledik. Bizim fikirlerimizin iktidara taşınması gerektiğini düşünüyoruz. Mevcut Belediye Başkanı Adem Murat Yücel sözlerin anca %30’unu yerine getirebildi. İktidar ile mevcut başkanın yakınlaşmasından dolayı rehavete kapılmış durumda. Ak Parti ile yakınlaşması daha rahet hareket etmesini sağladı. O yüzden çok popülist davranıyor.


‘ABDULLAH SÖNMEZ’DEN DAHA İYİSİ YOK’
Abdullah Sönmez ile yollarımızın kesişmesi bugün olan bir şey değil. 2014 yılında aday adaylarından birisiydi. Bu dönemde onun aday olmasını engelleyenlerden biriydim. Şu an ki belediye başkanımız daha çok öne çıktığı için onu çıkardık. O dönemlerden beri Abdullah Sönmezi’in hakkında bilgi sahibi olduk.  Alanya’nın siyasi dinamikleri de Abdullah Sönmez’i destekleyeceğini bizlere söylediler. Bizler de yaptığımız araştırmalar sonucu  Sönmez'i aday yaptık ve bunu yaparken de kazanmayı hedefledik. Eğer Abdullah Sönmez’den daha çalışkan ve hırslı bir aday bulsaydık onunla devam ederdik. CHP’den destek alacağımızı düşünüyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi'nden bir sürü insan ‘Alanya’da biz size destek verelim Antalya'da ise siz bize destek verin’ şeklinde yaklaşımları oldu. Çalışmalarımızı da bu yönde ilerleteceğiz. 

‘ABDULLAH SÖNMEZ SÖZÜNDEN DÖNMEZ’
Abdullah Sönmez'i gidip  bölgesinde araştırdığınız zaman  sözlerini nasıl tuttuğunu göreceksiniz. 201’te belde seçimleri olsaydı rakipsiz kazanabilecek bir adaydı. Tabela partisi olan Demokrat Parti'den olan  oyu ikiye katlayarak kazanan nadir isimlerden biridir.  Abdullah Sönmez, Konaklı’yı yaşanabilir bir hale getirdi. Genel Başkan yardımcılarımızla ve yaptığımız programla Abdullah Sönmez'in aday olduğu teyit edildi. Cumhuriyet Halk Partisi ile yapılan ittifak görüşmelerine gölge düşürmemek adına yazarak deklere etmedik. Ayrıca Abdullah Sönmez Cumhuriyet Halk Partisi’nin de sevdiği bir aday. Bütün  siyasi unsurların bir araya gelip adayımız olsun dediği bir isim. ‘’Abdullah Sönmez sözünden dönmez’’ cümlesini seçim dönemlerinde sık sık duyabiliriz. Çünkü halk arasında dillerde dolaşan bir slogan. Bizlerin Abdullah Sönmez'i desteklememizin mevcut başkanın kötü olduğu anlamına gelmiyor. Yaptığı bütün şeylerden Allah razı olsun. Biz birilerini kötüleyerek bu işi yapmak istemiyoruz. Biz daha iyi yapacağımızı ve  Alanya’yı  temsil edeceğimizi düşünüyoruz.

‘SİYASETTE SADECE BABASININ OĞLU OLMAK YETMEZ’
Eleştirileri haklı bulmuyorum. Sabah olunca istediği saatte kalkanlar ve gün içinde keyfi içinde olanlar bu işleri yürütemez. Zira bu işler fedakarlık ister, cesaret ister özveri ister. Zaman harcamak gerekir. Nakit harcamak gerekir. Özel hayattan fedakarlık vermek gerekir. Ben şehirliyim, ben çok okudum demekle bu işler olmuyor. Bizim siyaset yapacağımız toplum NASA'dan astronotlardan oluşmuyor. Bizim gibi çiftçilik yapan ya da turizm yapan kişiler. Turizm işçilerinin içinden gelen biri olarak işçilerin turizmden, işverenden ne beklediğini bilirim ben örneğin. Turistin ne beklediğini bilirim. Sadece babasının oğlu olmakla olmaz yani. O yüzden biz yönetmeye devam edeceğiz. Kestel’den gelen dört buçuk yıldır yönetiyor. Konak'lıdan gelen de bundan sonra yönetecek. 


‘GENEL MERKEZLERDEN GELECEK CEVABI BEKLİYORUZ’
İttifakın nasıl olacağına dair detaylar da şu an tartışılıyor. Merkezden gelecek kararları bekliyoruz. Fermuar sistemi olur veya herhangi başka bir şey mi olur? Genel merkezlerden gelecek cevapları bekliyoruz. Tabandan aldıklarımızı, partililerden aldıklarımızı, kendi aramızda değerlendiriyoruz. Bütün partilerin fikirlerine değer vererek hareket ediyoruz. Sefa Çorbacı da bu iş için gecesini gündüzüne katan genç bir arkadaşımız. Sürekli görüştüğümüz bir arkadaşımız. İstişarelerimiz devam edecek. 
‘YERELDE AK PARTİ VE MHP İTTİFAKI KESİN’
Ben bunu toplantıda arkadaşlarıma aylar önce söyledim. İttifakın kesin olacağını düşünüyorum. Ak Parti ve MHP ittifakının hatta AK Parti'nin adayı çıkarmayacağını düşünüyorum. Çünkü MHP’nin lideri cumhurbaşkanının yanına gitmeden kesinlikle istediği şeyleri söyledi ve gitti. Dolayısıyla Alanya’da Ak Parti aday çıkarmayacak ve MHP ile ittifak yapılacak. Lakin ben bu ittifakta anlaşılabileceğini düşünmüyorum. AK Parti'nin en güçlü durumunda gelip birleştiler fakat onlar ikiye katlamayı boşver birinin oyunu dahi alamadılar. Mevcut başkanın son mermisini 31 Mart seçimlerinde kullanacağını düşünüyorum.
‘CEMAAT YA DA VATANDAŞ DİYE AYIRMIYORUZ, HEPSİNE TALİBİZ’
Gelen her oy helaldir. Biz cemaate ya da vatandaş diye ayrım yapmıyoruz. Gelen her oyu bir vatandaşımız olarak, halkımız olarak görüyoruz. Cumhur İttifakı, Suriyelilerin oylarını bir bir sayarken, yaşantısı örnek, Türkiye Cumhuriyeti'ne vergisini veren, askerliğini yapan kişilerin verdiği oylarına laf ediyor. Onlar hakkında ileri geri konuşması çok yakışıksız. Bizim hiçbir imkanımız olmadan insanlar bizleri tercih etti. Biz kesinlikle oylarımızı artıracağımızı düşünüyoruz. Seçime girdiğimiz dönemde bizlerin ofisi bile yoktu. Sadece gönlümüzü sunduk vatandaşlarımıza. Abdullah Sönmez de ikili görüşmelerle seçim çalışmalarını yapıyor. Bütün beldelerde görüşmelerini devam ettiriyor. Bizlerin de bilgisi dahilinde. 


‘ALANYA’DA GÜÇLÜ BİR MECLİS LİSTEMİZ OLACAK’
Hem fikir anlamda hem çalışmalarımızda bizlerle çalışma yapan güçlü bir ekibimiz var. Siyasi kimlik olarak Alanya'da en güçlü fotoğrafı vereceğimize inanıyoruz. Yeni isimlerle çok güçlü bir meclis listesi oluşturacağız. Biz teşkilatta, etkilere karşı arkadaşlarımıza muhafaza ettik. Biz teşkilat olarak örnek bir teşkilatçılık yapacağız. İlke ve prensipleri belirleme noktasında şu anda hazırız. Bize güvenen seçmenlerimiz yanlarına arkadaşlarını alarak bize daha fazla destek vermelerini istiyoruz.
‘YÜCEL’İN PERFORMANSI İTTİFAK ÖNCESİ DAHA İYİYDİ’
Mevcut belediye başkanımızın, AK Parti ile yaklaşmadan önceki çalışmasını değerlendirirsem, ittifak öncesinde büyükşehir ile arasındaki rekabetten dolayı her şeyi daha güzel yapıyordu. Büyükşehir ve Alanya Belediyesi adaylarının farklı olması daha çok motivasyona neden olur. Bugün en çok borçlu belediyeler, iktidarın kullandığı belediyeler. Dolayısıyla o belediyelerı bıraktığında enkaz halinde bırakıyor. Biz halkımız adına dezavantaj olarak görüyoruz. Alanya’da insanlar körü körüne gidip AK Parti'ye oy vermiyor. Mevcut başkanın kazanmasının en büyük nedeni iktidar karşıtı bir isim olmasaydı. 100’de 77 oranında mevcut başkanı tanımayan vardı önceki seçim döneminde. En büyük avantajı ise iktidar karşıtı olmasıydı.
‘YÜCEL GERÇEKTEN İSTEMEZSE İTTİFAK OLMAZ’
İstemiyorum dersen liderine etki yaptırır ve ittifakı istemezse bunu yaptırmaz. Ak Partililerin ittifak istemediklerine gerçekten inanıyorum. Çünkü kendi seçmen oyları ile kazanacaklarını düşünüyorlar. Fakat mevcut başkanın ittifak istemiyorum demesine inanmıyorum.
‘CEMAAT ÜZERİNDEN SİYASET YAPILMAMALI’
Cemaat üzerinden siyaset yapmanın çok doğru olduğunu düşünmüyorum. Örneğin 2014’te Hasan Sipahioğlu cemaat desteğini alır dediler. Lakin tutmadı. 
‘ALANYA’NIN TAMAMINDA DİSİPLİNSİZLİK VAR’ 
Alanya'nın tamamında bir disiplin disiplinsizlik söz konusu. Özellikle kaliteli turistin geleceği bir ortam yok. Turizme ayrılan bütçe çok komik. Ak Parti'nin turizme bakış açısı içler acısı. Suçun büyüğü genel iktidarın, mevcut belediye başkanının da sivil toplum kuruluşlarıyla uyumlu olmadığı kanaatindeyim. Tarımın durumu da çok iç açıcı değil. Girdiler çok yüksek ve pazarlama zor. Alanya’da yeniden çekidüzen verilmesi gereken iki sektör var; tarım ve turizm. Bunlar iyi Parti iktidarı ile sağlanacaktır. 
YÜCEL, KUTAY’IN SORDUĞU İSİMLERE ŞU KARŞILIKLARI VERDİ:
Adem Murat Yücel için: Duygusal olarak, iyi duygularımız var fakat belediye başkanı olarak artık değişmesi gerektiğini düşünüyoruz. Fakat kişisel olarak seviyoruz.
Abdullah Sönmez için: Gelecek vaat eden bir isim Sönmez. Enerjik, dinamik, hırçın, çalışmayı seven bir kişi. 
Mustafa Toklu için: Alanya’da değer gören, değer verdiğimiz bir arkadaşımız.
Sefa Çorbacı için: Çalışmayı seven sahada gece gündüz çalışan çok sevdiğimiz bir arkadaşımız. 
Mustafa Türkdoğan için: Geçmişte aynı partide görev yaptığımız, şu anda saygı duyduğumuz ve adından dolayı her zaman saygı duyacağımız bir partinin ilçe başkanı.

Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2018, 22:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
Amat
Amat - 6 ay Önce

Yüçel apaydın dogru soylüyor adem başkan degişmesi lazım

SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472