‘Antalya’ya çivi bile çakmadı’

AKP’nin Antalya’yı borç batağına soktuğunu söyleyen Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın’a, AKP İlçe Başkanı Hüseyin Güney yanıt verdi. Güney, “Bizim yaptıklarımız ortada, kendisinin yaptığı ortada. Antalya’ya bugüne dek bir tek çivi dahi çakmayan Akaydın’ın son günlerde sık sık Alanya’ya gelmesi de pek bir manidar” dedi.

‘Antalya’ya çivi bile çakmadı’
banner404
 Alper KUTAY
ADALET ve Kalkınma Partisi (AKP) haftalık olağan yönetim kurulu toplantısı, dün İlçe Başkanı Hüseyin Güney başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantının ardından bir basın açıklaması yapan Güney, geçtiğimiz hafta Gazipaşa Havalimanı’ndan tarifeli uçuşlara başlayan Pegasus Havayolları ile İstanbul’a gidip geldiğini belirterek havaalanına destek çağrısını yineledi. “Bu havalimanının nasıl bir nimet olduğunu bu uçuşlar sayesinde tekrar öğrendik. Alanya ve bölgemiz için en büyük nimetlerden birisi Gazipaşa Havalimanı’dır. Bunu özellikle belirtmekte yarar var. AKP döneminde bu havalimanı için her türlü çaba gösterilerek bu aşamaya getirildi” dedi.
‘GAZİPAŞA’YA DESTEK VERELİM’
Güney, açıklamasına şöyle devam etti: “Ben iki haftadır tekrarlıyorum, yeniden söyleyeceğim, Alanya halkına yeniden çağrıda bulunacağım. Bu havalimanı bizim için en önemli. Buraya destek vermemiz lazım. Uçuşları takip ediyorum, uçaklar sürekli dolu gidiyor. Alanya, Gazipaşa ve Anamur halkına da çok teşekkür ediyorum. Gerçekten duyarlı davranıyorlar. Ama bunu kış boyunca sürdürmeliyiz. Sırf destek amaçlı bile havayolunu kullanan arkadaşlarımız olduğunu biliyor, görüyoruz, kendilerine de teşekkür ediyoruz. Havalimanı bizim için çok büyük kolaylık. Önümüzdeki dönemde daha da gelişmesi için var gücümüzle çalışacağız. Havalimanımız yer hizmetleri ve uçuşları ile bölgemize yakışır duruma getirilecektir, biz bu işin takipçisi olacağız.”
‘HALKA YASAYI ANLATACAĞIZ’
AKP Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu’nun önceki gün Alanya Öğretmenevi’nde köy ve merkez mahalle muhtarları ile kahvaltıda buluşup Büyükşehir Yasası’na ilişkin konuşma yapmasına da değinen Güney, toplantıyı değerlendirdi. Kendisinin aynı gün İstanbul’da olmasından dolayı toplantıya katılamadığını belirten Güney, “Benim de arkadaşlardan aldığım bilgilere göre izlenimim toplantının çok verimli geçtiği yönündedir. Muhtarlarımızın bu toplantı sayesinde Büyükşehir Yasası hakkında birçok konuda ikna olduklarını öğrendik, kafalarındaki soru işaretlerinin giderildiğini anladık. Bu tür çalışmalarımızı da bundan sonraki dönemde yapmaya devam edeceğiz. Sokak çalışmalarımızı gerçekleştireceğiz. Ayrıca milletvekillerimizi Alanya’ya getireceğiz, teşkilat olarak bizler de Büyükşehir Yasası ile ilgili çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.
AKAYDIN’A GÜNEY YANIT VERDİ
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Alanya İlçe Teşkilatı’nın yayın organı olan Halk Gazetesi’nin Grand Okan Otel’deki tanıtım kokteyline katılan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Mustafa Akaydın’ın “AKP’li Menderes Türel’den devraldığım belediyenin borçlarını hala ödüyorum. Türel’in beni eleştirmesini de seçimi kaybetmesine bağlıyorum” açıklamasına yönelik sorulara yanıt veren Güney, “Sayın Türel Alanya’ya geldiği zaman bu tarz bir soru kendisine de yöneltilmişti ve cevabını vermişti. Sayın Akaydın’ı daha önceleri, 3-4 yıldır Alanya’da pek görmüyordum. Ama son günlerde nedense Alanya ziyaretlerini hızlandırdı” diye konuştu.
‘ANTALYA AĞLAMA DUVARI DEĞİLDİR’
Güney, şunları söyledi: “Bu işin içinde ne var, onu da bilmiyoruz. Anladığım kadarıyla başkalarına suç atarak yapamadığı hizmetleri örtmeye çalışıyor. Ancak belediye başkanlığı makamı ağlama duvarı değildir. Her belediye başkanı kendi döneminde yaptıkları ve yapamadıkları ile mutlaka eleştirilecektir. Önümüzdeki dönem de Akaydın’ı eleştirme dönemi olacaktır. Çünkü yaklaşık 3,5 yıldır Sayın Akaydın’ın Antalya’ya çaktığı bir çivi görmedik. Zaten kendi partisinin bir çivisini görmemiştik ama Akaydın da Antalya’nın bir 5 yılını çalarak gidecek.”

Güncelleme Tarihi: 26 Aralık 2012, 20:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner495

banner516

banner470

banner452

banner449

banner518

banner481

banner472

banner479