banner468

ALTSO’dan üniversite atağı

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kerim Aydoğan ve yönetim kurulu üyeleri, dün yapılan Meclis toplantısında İşletme Fakültesi Dekanı İbrahim Güngör’ü misafir etti. Toplantıda, gelecek yıl Alanya’ya 30 bin öğrenci kapasiteli üniversite sözü veren Güngör, “Ancak birçok fakülteyi hemen hayata geçirmemiz için yeni binalara ihtiyacımız var” dedi. Güngör’ün çağrısı üzerine harekete geçen ALTSO Başkanı Kerim Aydoğan iki, ALTSO eski başkanı Kerim Taç ise bir fakültenin binasını yapma taahhüdünde bulunarak Alanyalı işadamları ve kurumlara örnek oldular.

ALTSO’dan üniversite atağı

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kerim Aydoğan ve yönetim kurulu üyeleri, dün yapılan Meclis toplantısında İşletme Fakültesi Dekanı İbrahim Güngör’ü misafir etti. Toplantıda, gelecek yıl Alanya’ya 30 bin öğrenci kapasiteli üniversite sözü veren Güngör, “Ancak birçok fakülteyi hemen hayata geçirmemiz için yeni binalara ihtiyacımız var” dedi. Güngör’ün çağrısı üzerine harekete geçen ALTSO Başkanı Kerim Aydoğan iki, ALTSO eski başkanı Kerim Taç ise bir fakültenin binasını yapma taahhüdünde bulunarak Alanyalı işadamları ve kurumlara örnek oldular.

17 Şubat 2010 Çarşamba 00:00
ALTSO’dan üniversite atağı
banner404
 ALANYA Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) aylık olağan meclis toplantısı dün Meclis Başkanı Mustafa Tuna başkanlığında gerçekleştirildi. Açılış, yoklama ve mazeretlerin bildirilmesinin ardından gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi. Toplantıya Meclis üyelerinin yanı sıra Gazipaşa Havaalanı’nın açılması için imza kampanyası başlatan Büyük Birlik Partisi (BBP) Alanya İlçe Başkanı Mehmet Nazım Atalay, Türk Silahlı Kuvvetleri’ni Güçlendirme Vakfı Alanya Şube Temsilcisi Refik Özdemir ile Akdeniz Üniversitesi Alanya İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İbrahim Güngör de katıldı. 
BİZİ RESMEN KANDIRIYORLAR
Toplantının başında söz isteyen Meclis Üyesi Taylan Gündeşlioğlu, kürsüye çıkarak yaptığı konuşmasında, “Ben Gazipaşa Havaalanı konusunda yetkililerce kandırıldığımızı düşünüyorum. Bu nedenle kamuoyu yaratmak için belirlediğimiz bir günde Gazipaşa Alanya Karayolu’nu trafiğe kapatarak sesimizin Ankara’ya duyurulmasını istiyorum” dedi. Gündeşlioğlu’nun bu sözleri üzerine devreye giren ALTSO Başkanı Kerim Aydoğan, “Düşüncelerinize katılıyorum ama yolun trafiğe kapatılması sıkıntı yaratabilir. Ama o bölgede sesimizi duyurmak için bir miting yapabiliriz” teklifi sundu. Bu konunun toplantının son aşamasındaki gündem dışı öneriler bölümünde tartışılmasına karar verildi. 
HİSARCIKLIOĞLU KENDİSİNİ SAVUNDU
Gündemin ikinci maddesinde ise ALTSO’nun da bağlı olduğu Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun basın bülteni üyelere okundu. Hisarcıklıoğlu’nun adının karıştığı Balyoz Darbe Planı hakkında TOBB’un açıklaması üyelere okunduktan sonra gündemin 4. maddesine geçildi. ALTSO Başkanı Kerim Aydoğan bir aylık faaliyet raporunu üyelere ibra etti. 
ÇAVUŞOĞLU İLE GURUR DUYUYORUZ
AKPM Başkanı seçilen AK Parti Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu ile gurur duyduklarını söyleyen Aydoğan, “Bu nedenle Sayın Çavuşoğlu’nu desteklemek için 25 Ocak’ta biz de Fransa’nın Strazburg kentine gittik. Alanya Belediyesi Bayan Basketbol Takımı’nın liglerde elde ettiği başarıdan ötürü mutlu olduk” dedi. Türkiye Bisiklet Federasyonu (TBF) Başkanı Emin Müftüoğlu’nun girişimleri sonucu Alanya’da yapılan bisiklet yarışları nedeniyle Alanya’ya yüzlerce sporcu geldiğini, bunun da ekonomiye can verdiğini söyleyen Aydoğan, “Alanya’yı spor kenti yapmak istiyoruz. Antalya’nın Belek beldesindeki tesislere her yıl birbirinden ünlü spor takımları geliyor. Yaptığımız araştırmalara göre spor takımlarının bir yılda Belek’te harcadığı para 80 milyon Avro civarında. Bu para neden Alanya’ya gelmesin. Üstelik biz Belek gibi kapalı bir belde değil, yaşayan bir kentiz” şeklinde konuştu. 
ALTSO HEYETİ İRAN YOLCUSU
Önümüzdeki günlerde İran’a yönelik bir program hazırlığı içerisinde olduklarını vurgulayan Aydoğan, “İran’a gelmek isteyen üyelerimiz odamıza gelerek kayıt formunu doldurabilirler. İran pazarı Türkiye’ye hasret ama tek şartları var, o da Gazipaşa Havaalanı’nın bir an evvel bitmesi” dedi. 
EMEKLERİMİZE ÇOK AYIP ETTİLER
10 Şubat’ta gerçekleştirilen Sosyal Güvenlik Kurumu Alanya Şubesi’nin açılış töreninde ALTSO’ya teşekkür edilmediğini, bunu hoş karşılamadıklarını söyleyen Aydoğan, “Biz ve eski yönetim olarak buraya 250 bin TL katkı sağladık ama maalesef bizden bir teşekkürü bile esirgediler. Canları sağ olsun. Biz yine de bundan sonraki süreçte elimizden gelen desteği vermeyi sürdüreceğiz” dedi. 
ALTSO DESTEĞİNİ ASLA ESİRGEMEDİ
Aydoğan’ın konuşmasının ardından Akdeniz Üniversitesi Alanya İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İbrahim Güngör söz aldı. Fakültede 2009’da 396, 2010’da ise 850 öğrencinin eğitim gördüğünü söyleyen Dekan Güngör, “2011 yılında bu sayının 1.500 olacağını tahmin ediyoruz. Şu anda öğretim üyesi bulmak dışında hiçbir sıkıntımız yok. Öğretim görevlileri Alanya’ya gelmiyorlar, gelmek istemiyorlar. Bu nedenle biz de geçtiğimiz yıl ALTSO ile irtibata geçtik ve kira bedellerinin ödenmesi konusunda işbirliği yaptık. Sağ olsun ALTSO yönetimi tüm öğretim üyelerinin 400 TL’lik kira bedellerini karşıladı. Ayrıca tüm ALTSO Meclisi üyeleri yıllık 7 bin TL’yi bulan huzur haklarını fakültemize bağışladı. Özçelik AŞ’nin bağışladığı eski bir otobüsü tamir ettirerek öğrencilerimize servis aracı yaptık” dedi. 
CANAVAR GİBİ ÜNİVERSİTE YAPACAĞIZ
Alanya’nın üniversite konusunda artık dönülmez bir yolda olduğunu söyleyen Dekan Güngör, Önümüzdeki günlerde Alanya Mühendislik Fakültesi’ni açıyoruz, Gazipaşa’ya bir MYO açacağız. Önümüzdeki yıl Alanya’ya canavar gibi bir devlet üniversitesi açmayı hedefliyoruz. 30 bin öğrenci kapasiteli bir devlet üniversitesi Alanya’nın kış turizmine büyük hareketlilik getirecektir” şeklinde konuştu. 
BBP GAZİPAŞA İÇİN TEŞEKKÜR ETTİ
Göngör’ün ardından bir konuşma da BBP İlçe Başkanı Nazım Atalay yaptı. Atalay, Gazipaşa Havaalanı’nın açılması için imza kampanyası başlattıklarını, önemli bir mesafe kat ettiklerini, destek veren tüm kişi ve kurumlara da teşekkür ettiklerini belirtti. Türk Silahlı Kuvvetleri’ni Güçlendirme Vakfı Alanya Temsilcisi Refik Özdemir ise ALTSO binasında kendilerine yer tahsisi yapan ALTSO Başkanı Kerim Aydoğan ile Genel Sekreter Servet Ünlü’ye birer teşekkür şilti verdi. Daha sonra gündemin 6. maddesine geçildi. Antalya Ticaret ve Sanayi Odası tarafından kuruluş çalışmaları sürdürülen Antalya Tanıtım ve Turizm Geliştirme AŞ ve Antalya Kültür Yatırım ve Girişimleri AŞ’ye ALTSO’nun iştirak etmesi konusu müzakere edildi ve yapılan müzakerelerin ardından tanıtım için bu organizasyona katılma kararı alındı. 
HAVAALANI İÇİN MİTİNG YAPILACAK
Dilek ve temenniler bölümünde ise toplantının başında Gazipaşa Havaalanı için Gazipaşa Alanya Karayolu’nun trafiğe kapatılmasını teklif eden ALTSO Meclis Üyesi Taylan Gündeşlioğlu’nun önerisi gündeme getirildi. ALTSO Başkanı Kerim Aydoğan, yolun trafiğe kapatılamayacağını ancak bölgede dev bir miting yapılabileceğini kaydetti. Aydoğan ayrıca otomobillere, işyerlerine ve yakaya takılmak üzere “siyah bant” kampanyası yaparak konuyu sürekli gündemde tutabileceklerini belirtti. 
KERİM TAÇ VE AYDOĞAN ÖRNEK OLDULAR
Meclis toplantısının son bölümünde ise Akdeniz Üniversitesi Alanya İşletme Fakültesi Dekanı İbrahim Güngör’ün fakülte binası yaptırma talebi gündeme geldi. ALTSO’nun eski başkanlarından Kerim Taç, bir fakülte binasının tamamını yaptırma taahhüdünde bulundu. ALTSO Başkanı Kerim Aydoğan ise hem oda hem de babası Kemal Aydoğan adına iki fakülte yaptırma taahhüdünde bulundu. Kerim Taç ve Kerim Aydoğan’ın taahhütnameleri törenle imzalandı.

DİM WEB TV UYGULAMASINI İNDİRDİNİZ Mİ?

Haberleri ve canlı yayınları ile gündemi belirleyen
Alanya'nın yeni nesil televizyonu DİM WEB TV izlemek artık çok kolay. 

Samsung, LG vb android telefonlar için Google Play Store'dan
iPhone telefonlar, iPad ve iPod'lar için AppStore'dan indirebilirsiniz.
İyi Seyirler.


banner355
Son Güncelleme: 25.12.2012 12:47
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat!. Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner452

banner457

banner449

English Russian

banner459

banner381

banner344

banner386

banner349