banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

''Alanya'nın tercihi Erdoğan''

AK Parti Alanya İlçe Başkanı Mustafa Berberoğlu, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde niçin Erdoğan'a oy verilmesi gerektiğini anlatırken bir dönem Alanya nüfusunun budandığını ve GZP'yi de hatırlattı

POLİTİKA 05.08.2014, 00:22 06.08.2014, 00:04
''Alanya'nın tercihi Erdoğan''
banner404
 YENİ Alanya'nın "Pazar günü yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçiminde Alanya seçmeni niçin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a oy vermelidir?" şeklindeki sorusunu yanıtlayan Berberoğlu, "Çünkü Sayın Erdoğan'ın karşısına aday çıkaran diğer partiler Alanya'ya bırakın hizmeti, çok ciddi zararlar vermiştir" dedi ve şöyle devam etti: 
'ÖLÜM YOLU'NDAN OTOBANA, HIZLI TRENE'
"Diğerleri Alanya'mıza bırakın hizmeti, ciddi zararlar vermiştir. Hatırlarsanız, Alanya-Gazipaşa Havalimanı (GZP) bu partiler döneminde kaderine terk edilmiş, bir ara GZP'nin donanımları sökülmüş ve başka illere götürülmüştü. GZP'yi şu anda 1 milyon yolcu kapasiteli bir havalimanına dönüştüren Sayın Erdoğan'a oy vermek vefa borcumuzdur. Yine unutmayalım, bir dönem 100 binden fazla turistik yatağı olan Alanya'nın nüfusu 134 binden 83 bine budanmıştı. Bir siyasi partinin yaptığı bu budama sonucu, Alanya'nın yıllık devlet bütçesinden aldığı para 6,5 milyon TL azalmıştı. Alanya-Antalya yoluna bunların döneminde 'Ölüm Yolu' denirdi. Şimdi Sayın Erdoğan'ın yaptığı duble yolda seyahat ediyoruz. Duble yolu bırakın artık Alanya-Antalya arasında hızlı treni, otobanı konuşuyoruz. Çok sayıda insanımızı kaybettiğimiz Kuşyuvası yolunda dağlar delindi, tünellerle dolu modern duble yolumuz kısa sürede hizmete girecek. Alanya sadece ulaşımda değil, sağlıkta ve eğitimde de ciddi mesafe katetti. Alanya Bölge Hastanesi, Alanya Tıp Fakültesi, Alanya Ağız ve Diş Hastanesi gibi hizmetler Sayın Erdoğan'ın eseridir. Bu yüzden tercihimiz Sayın Erdoğan olmalıdır. Alanya'nın hızlı büyümesinin sürmesi için Alanya halkının Sayın Erdoğan'ı destekleyeceğinden hiçbir şüphemiz yok." 
'BİR DÖNEM HASTANE KUYRUĞUNDAYDIK'
Berberoğlu, ülke seçmeninin niçin Erdoğan'a oy vermesi gerektiğini de şu sözlerle anlattı: 
"Ülkemizde kişi başı geliri 3 bin dolardan 12 bin dolara çıkardığı, ekonomide yapılamaz denilenleri yaptığı için, barış sürecini başlatıp artık evlere acı şehit haberlerinin gelmesini önlediği için, terör harcamalarına ayrılan payları sağlık, ulaşım ve eğitime aktardığı için, dünya ekonomik krizle boğuşurken Türkiye'ye krizi teğet geçirttiği için, 2024 hedefiyle ülkemizi dünyanın en büyük 10 ülkesi içine sokmaya çalıştığı için, bu hedefte çok hızlı mesafe katettiği için, bir dönem ülkemizin kanını emen Uluslararası Para Fonu IMF'ye artık borç verecek duruma getirdiği için, başörtülü-başörtüsüz gibi ayrımları ortadan kaldırdığı için, dünyanın yarısına yakın ülkeye vizesiz seyahati sağladığı için, 3-4 yıl içinde tüm Avrupa ülkelerine vizesiz gidebileceğimiz için, insanlarımızı hastane kuyruklarından, yoğun bakımlarda torpil aramaktan kurtarıp herkese en iyi sağlık hizmetini alma fırsatını sunduğu için, sağlık hizmetini yaşlı ve bakıma muhtaç insanlarımızın evlerine kadar götürdüğü için, CHP ve MHP 'Cumhurbaşkanını halk seçemez' derken, halkımıza bu gücü verdiği için, milletine sevdalı olduğu için, örf, adet, gelenek ve kültürümüzü, İstiklal Marşı'mızı bilen, içimizden biri ve milletin adamı olduğu için."
Yorumlar (0)