banner468

‘Alanya’nın oylarına talibim’

Tanınmış Süper Lig Hakemi, Şehir Plancısı ve Finlandiya Fahri Konsolosu Kuddusi Müftüoğlu, 2009’da olduğu gibi dün yeniden AKP’den Alanya Belediye Başkan Aday Adaylığı başvurusunda bulundu. Alanya’nın büyüyüp geliştiğini ve ihtiyaçlarının arttığını söyleyen Müftüoğlu, “Bir şehir plancısı olarak Alanya’nın her bölgesinde hizmetim var. Hem merkez hem de 16 beldenin tamamındaki sorun ve talepleri biliyorum. Bu nedenle tüm Alanya’nın oyuna talibim” dedi

‘Alanya’nın oylarına talibim’

Tanınmış Süper Lig Hakemi, Şehir Plancısı ve Finlandiya Fahri Konsolosu Kuddusi Müftüoğlu, 2009’da olduğu gibi dün yeniden AKP’den Alanya Belediye Başkan Aday Adaylığı başvurusunda bulundu. Alanya’nın büyüyüp geliştiğini ve ihtiyaçlarının arttığını söyleyen Müftüoğlu, “Bir şehir plancısı olarak Alanya’nın her bölgesinde hizmetim var. Hem merkez hem de 16 beldenin tamamındaki sorun ve talepleri biliyorum. Bu nedenle tüm Alanya’nın oyuna talibim” dedi

24 Ekim 2013 Perşembe 17:56
‘Alanya’nın oylarına talibim’
banner404

Alper KUTAY

SÜPER
Lig Hakemi, Şehir Plancısı ve Finlandiya Fahri Konsolosu Kuddusi Müftüoğlu, dün saat 11.00’de AKP İlçe Teşkilatı’na giderek Alanya Belediye Başkan Aday Adaylığı başvuru dilekçesini İlçe Başkanı Hüseyin Güney’e teslim etti. Müftüoğlu’na, Türkiye Bisiklet Federasyonu (TBF) Başkanı ağabeyi Emin Müftüoğlu, Plaj Futbolu Milli Takımı Kaptanı kardeşi Adil Müftüoğlu da eşlik etti. AKP İlçe Teşkilatı yönetim kurulu üyeleri, Alanya Belediye Meclisi’nin AKP’li üyeleri, Kadın Kolları Başkanı Şükran Çalık, Gençlik Kolları Başkanı Mimar Mustafa Toklu, Türkler, Tosmur, Oba, Avsallar ve Emişbeleni belediye başkanlarının da katıldığı törende Güney ile Müftüoğlu’nun samimiyeti dikkatlerden kaçmadı.
‘HAKEMLİĞE BİR SÜRE ARA VERDİM’
Müftüoğlu ve beraberindekileri bir süre makamında ağırlayan Güney, daha sonra Müftüoğlu’nun başvuru dilekçesini partililerin huzurunda geniş salonda teslim aldı. Burada partililere hitaben bir konuşma yapan Kuddusi Müftüoğlu, Süper Lig’deki hakemlik görevine aday adaylığı sürecinde ara vereceğini söyledi. Aday olup olmayacağı belli olduktan sonra hakemliğe devam edip etmeyeceğine ilişkin son kararı vereceğini dile getiren Müftüoğlu, AKP İlçe Başkanı Hüseyin Güney’e de kendisine gösterdiği yakın ilgiden ötürü teşekkür etti. Kendisi değil de Hüseyin Güney’in veya bir başka ismin Alanya Belediye Başkan Adayı olması halinde seçimlerin yapılacağı 30 Mart akşamına dek AKP’nin başarısı için çalışma sözü de veren Müftüoğlu, Alanya’ya hizmet etmek için aday adayı olduğunu belirtti.
‘AKP ÇOK BÜYÜK İŞLER BAŞARDI’
AKP’nin iktidara gelmesinden önce Türk ekonomisinin bozuk olduğunu söyleyen Müftüoğlu, “Türkiye son 10 yılda pek çok alanda güçlü bir değişim ve dönüşüm dalgası yakaladı. AKP iktidarıyla bir taraftan ülke içinde demokratik standartlar yükselirken, diğer taraftan Türkiye, dünyanın en büyük ekonomileri arasına girdi. Biz Alanyalılar olarak Türkiye’nin içinde bulunduğu bu değişim ve dönüşüm sürecini çok yakından görüyoruz. Alanya’mıza gelen yabancı misafirlerimiz ülkemizin kat ettiği mesafe ile ilgili övgülerini bize sıkça aktarıyorlar. Bu süreçte en büyük başarı, hiç şüphesiz AKP’ye ve Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a aittir” dedi.
‘ELİMİ TAŞINA ALTINA KOYDUM’
Alanya’nın çok büyük bir potansiyelinin olduğunu dile getiren Müftüoğlu, “Alanya, turizmden tarıma, ticaretten spora kadar pek çok alanda sahip olduğu imkânlarla Türkiye’nin yıldızı olma şansına sahip. O nedenle bu potansiyeli daha iyi kullanmak ve Alanya’yı hak ettiği yere getirmek hepimizin birinci amacı olmalı. Bugüne dek görev yapmış tüm belediye başkanlarımıza, Alanya için taş üstüne taş koyan herkese teşekkür ediyorum. Bugüne kadar yapılan hizmetleri ve atılan adımları daha da ileriye taşımak ise bütün Alanyalıların görevidir. Alanya’nın bir çocuğu olarak bunun kendi adıma bir sorumluluk olduğunu düşünüyorum” diye konuştu.
‘ALANYA İÇİN ÇALIŞMAYA DEVAM’
Türkiye’ye paralel olarak Alanya’nın da büyüyüp geliştiğini, ihtiyaçlarının arttığını söyleyen Kuddusi Müftüoğlu, “Bu ihtiyaçların yeniden belirlenmesi ve planlanması gerekiyor. Bugüne kadar değişik alanlarda Alanya’ya ve ülkeme hizmet vermiş olmakla iftihar ediyorum. Bir şehir plancısı olarak Alanya’nın her bölgesinde bir hizmetim var. Hem merkez hem de 16 beldenin tamamındaki sorun ve talepleri biliyorum. Sektöre yatırım yapan biri olmam nedeniyle turizm sektörünün ihtiyaçları ve beklentilerinin de farkındayım. Alanya’nın turizm potansiyelini daha da geliştirmek için projelerim var. Bugüne dek hep Alanya için çalıştım, bundan sonra da Alanya’nın ve Alanya halkının hizmetinde olmaya devam edeceğim” dedi.
‘SEÇİLİRSEM KAPIM HERKESE AÇIK’
Çevreden gelen telkinler neticesinde elini taşın altına koymaya karar verdiğini ve siyasete girdiğini belirten Müftüoğlu, “Bu amaçla Alanya Belediye Başkan Aday Adaylığı başvurusunda bulunuyorum. Amacım, Alanya markasını daha da yükseltmek ve Alanya’yı Türkiye ölçeğinde hak ettiği yere taşımaktır. Alanya’da demokratik bir yerel yönetim modelini hayata geçirmeye talibim. Halkın her kesiminin ihtiyaçlarını gözetecek, herkese eşit hizmet verecek bir kadroyu hep birlikte oluşturacağız ve Alanya’yı daha rahat yaşayacağımız, daha çok kazanacağımız bir yer haline getireceğiz. Her alanda projelerim var. Görev almak nasip olursa kapım herkese açık olacaktır” mesajı verdi.
‘ÇOK ZOR BİR YOLA ÇIKIYORUM’
Alanya’yı beş yılda çok farklı noktalara taşımayı hedeflediklerini, önümüzdeki 25 yıla damgasını vuracak büyük projelerle Alanya’nın çehresini değiştirmeyi amaçladıklarını dile getiren Müftüoğlu, “Şeffaf, kul hakkını gözeten, insana saygıyı her şeyin üzerinde tutan adil bir yönetim sergilemek için hizmete talibim. Bu mücadelede Alanyalı hemşerilerimin desteğini arkamda hissediyorum. Aday adayı olacak diğer arkadaşlarımıza da başarılar diliyorum. Ben aday gösterilmesem de Alanya için çalışmayı taahhüt ediyorum. Son olarak toplantımıza katılmanızdan dolayı hepinize tekrar teşekkür etmek istiyorum. Zorlu ama hayırlı bir yolculuğa çıktığımın farkındayım. Allah yar ve yardımcım olsun” diye konuştu.

Referansları yine
aynı isimler oldu!


MÜFTÜOĞLU, tıpkı 2009 yerel seçimlerinde olduğu gibi Alanya Belediye Başkan Aday Adaylığı Başvuru Formu’ndaki “Referanslar” bölümüne Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı olan yakın aile dostu Abdurrahman Arıcı ile AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu’nun isimlerini yazdı. Müftüoğlu, 2009’da da Arıcı ile Çavuşoğlu’nu referans göstermiş ancak AKP’nin adayı, işadamı Kerim Kılınç olmuştu.

Aynı çorbaya kaşık salladılar

KUDDUSİ Müftüoğlu, aday adaylığı başvuru töreninin ardından başta AKP İlçe Başkanı Hüseyin Güney olmak üzere tüm partilileri, yakın aile dostu olan Nuri Gökgül’e ve kardeşlerine ait Ravza Restoran’da öğle yemeğine davet etti. Seçim öncesi her ikisi de rejimde olan Güney ile Müftüoğlu, önlerine konulan mercimek çorbalarından birini geri gönderip aynı çorba kâsesine birlikte kaşık salladılar. Güney ile Müftüoğlu’nun aynı kâseden birlikte çorba içtiklerini gören partililer, “İnşallah bu birlik ve beraberlik, kim aday olursa olsun seçim akşamına dek aynen devam eder” temennisinde bulundular.

MÜFTÜOĞLU'NUN ÖZGEÇMİŞİ
1970 yılında Alanya’da doğdu. Barbaros İlkokulu ve Konya Anadolu Lisesi’ni bitirdi. Dokuz Eylül Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü’nden Şehir Plancısı olarak mezun oldu. Kentsel tasarım üzerine yüksek lisans öğrenimi gördü. 1995’te İzmir’de planlama ofisi açtı. Ankara’daki bazı planlama ofisleri ile birlikte Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde imar planları ortak girişim grubu içerisinde çalıştı. 2000’de Alanya’daki ofisini açtı. 1992’de hakemliğe başladı. 1999-2000 sezonunda Süper Lig hakemliğine yükseldi. 2002’de Türkiye’de “Yılın Futbol Hakemi” seçildi, 2003’te FIFA Hakemi oldu. Uluslararası alanda 50’ye yakın müsabakada görev yaptı. İki dönem Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Genel Başkan Yardımcısı olarak çalıştı. 2012’de Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Genel Başkanvekilliği görevine seçildi. 2013’te Finlandiya’nın Alanya Fahri Konsolosluğu görevine atandı. Finlandiya asıllı Türk vatandaşı Pauliina Tuba Müftüoğlu ile 16 yıldır evlidir ve 3 çocuk babasıdır. İngilizce, Almanca ve Fince bilmektedir.


DİM WEB TV UYGULAMASINI İNDİRDİNİZ Mİ?

Haberleri ve canlı yayınları ile gündemi belirleyen
Alanya'nın yeni nesil televizyonu DİM WEB TV izlemek artık çok kolay. 

Samsung, LG vb android telefonlar için Google Play Store'dan
iPhone telefonlar, iPad ve iPod'lar için AppStore'dan indirebilirsiniz.
İyi Seyirler.


banner355
Son Güncelleme: 24.10.2013 17:59
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat!. Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner452

banner457

banner449

English Russian

banner459

banner381

banner344

banner386

banner349