Alanya protokolü ve siyasi partiler bayramlaştı

Kurban Bayramı’nın gelmesiyle birlikte tüm yurtta olduğu gibi Alanya’da da bayramlaşma heyecanı yaşandı

Alanya protokolü ve siyasi partiler bayramlaştı
banner404
HABERİN GALERİSİ
Alanya bayramlaştı

Alanya bayramlaştı

ALANYA Kaymakamlığı tarafından düzenlenen organizasyon kapsamında Alanya’da bulunan vatandaşlar, siyasi partilerin ilçe başkanları, oda ve derneklerin temsilcileri Alanya Belediye Düğün Salonu’nda bayramlaştı. Alanya Kaymakamı Mustafa Harputlu, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Serkan Akbaba, Alanya İlçe Emniyet Müdürü Alper Avcı ve diğer kurum amirleri de yerini aldı. Ayrıca Ak Parti Antalya Milletvekilleri Sena Nur Çelik, Kemal Çelik, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ve Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal da bayramlaşma törenine katılım sağladı. 
‘YOKSULLARIN SEVİNDİĞİ BİR BAYRAM OLSUN’
Öte yandan siyasi partiler de üyeleriyle parti binalarında bayramlaşarak birlik beraberlik mesajı verdiler. Günün ilk bayramlaşma programı Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İlçe Teşkilatı'nda yapıldı. Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal da İlçe binasındaki bayramlaşma töreninde yerini aldı. Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal bayramlaşma töreninde yapmış olduğu konuşmasında “Kurban Bayramı’nı Alanya’da geçirmenin mutluluğunu yaşıyorum. Dini ve milli bayramlarımız bizi biz yapan, millet olarak bizleri kenetleyen ve bileştiren, her türlü siyasi ayrımın üzerine çıkan çok özel günlerdir. Ben tüm halkımızın Kurban Bayramı’nı kutluyorum. Alanya’mız başta olmak üzere tüm ülkede insanlığın barış ve sevgiyle kucaklaşmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu. İlçe Başkanı Sefa Çorbacı ise yapmış olduğu konuşmasında “Mübarek Kurban Bayramı'nın huzur ve mutluluk içerisinde geçmesini temenni ediyor ve tüm islam aleminin Kurban Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyorum. Kestiğimiz kurbanların hayırlara vesile olmasını diliyorum. Kurban Bayramı’nı bayram havasında geçirmek adına kestiğimiz kurbanları yoksullara dağıtılması hususunda bir kez daha mesaj vermek istiyorum. Allah bizleri daha nicelerine ulaştırsın” ifadelerine yer verdi. 
‘BİRLİK VE BERABERLİĞİN BAYRAMI KUTLU OLSUN’
Bir diğer bayramlaşma töreni de Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) önünde gerçekleşti. MHP Alanya İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan öncülüğünde, MHP Antalya Eski Milletvekili Hüseyin Yıldız'ın da katılım sağladığı bayramlaşma töreninde MHP’li Belediye Başkanı Adem Murat Yücel de yerini aldı. Partililer ile bayramlaştıktan sonra konuşan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel “İdrak ettiğimiz Kurban Bayramı’mızın tüm islam alemine hayırlara vesile olmasını diliyor ve halkımın bayramını en içten dileklerimle kutluyorum. Birlik ve beraberlik içerisinde huzur dolu bir bayram geçirebilmek adına çalışmalarımızı tam kadro sürdürüyoruz” dedi. Başkan Yücel’in ardından konuşan MHP Antalya Milletvekili Hüseyin Yıldız’da “Paylaşım ve hoşgörünün en yüksek seviyede yaşandığı bayramlarımızda birlik ve beraberlik içerisinde olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Alanya’mız başta olmak üzere tüm islam aleminin mübarek Kurban Bayramı’nı kutluyor ve hayırlara vesile olmasını diliyorum”şeklinde konuştu. Yıldız’ın ardından konuşan İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan ise “Mübarek Kurban Bayramı’nda Milliyetçi Hareket Partisi teşkilatının mensupları, belediye başkanımız, milletvekilimiz ve meclis üyelerimizle birlikte bayramlaştık. Cenab-ı Allah daha nice bayramlara çıkmamızı nasip etsin. Kurban Bayramı’mızın tüm Türk İslam alemine hayırlara vesile olmasını dilerim. Özellikle ülkemizin son dönemde içine çekilmeye çalışıldığı ekonomik krizi hep birlikte görmekteyiz. Bayramlar milletimizi bir araya getiren önemli günlerdir. Bayramlarımız bayram olsun. Tekrar kutluyor ve huzurla geçmesini diliyorum” dedi.
‘PAYLAŞIMIN BAYRAMI KUTLU OLSUN’
Her bayram olduğu gibi bu bayram da AKP Alanya İlçe Teşkilatı önünde bayramlaşma heyecanı yaşandı. Bayramlaşma törenine AK Parti Antalya Milletvekilleri Sena Nur Çelik, Kemal Çelik ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ve ekibi katılım sağladı. Törende konuşan Ak Parti Antalya Milletvekili Sena Nur Çelik “Mübarek Kurban Bayramı'nı idrak ettiğimiz bu günde birlik içerisinde yaşadığımız nice bayramlar görmemiz dileğiyle tüm islam aleminin Kurban Bayramı'nı kutluyorum. Kurban Bayramı teslimiyetin, şükrün ve adanmışlığın temsili olan mübarek bir bayram. Yoksulları, kimsesizleri sevindirdiğimiz bir bayram olmasını temenni ediyorum. Hayırlara vesile olmasını diliyoruz” şeklinde konuştu. Ak Parti Antalya Milletvekili Kemal Çelik ise ülke ekonomisine değinerek başlamış olduğu konuşmasında “Bugün güzel Alanya’mızda bulunmaktan son derece mutluyum. Alanya’mız il olmayı hak eden güzelliklerle dolu bir ilçe. Birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde Alanya’da güzel bir bayram geçiriyoruz. Ülkemize yönelik bir saldırı söz konusudur ve milletçe birlik içerisinde bu oyunların karşısında durmaya devam edeceğiz. Bayram sevinci ile birlikte güzel günler geçirmeye devam edeceğiz. Ülkeye hizmet edenler ile ülkeye saldıranlarla beraber olanları anlamamız lazım. Antalya’mızda hem genelde hem yerelde çok güzel hizmetler yapıldı. Bizlere düşen görev bunları anlatmaktır. Tekrar tüm halkımızın bayramını kutluyorum” ifadelerini kullandı. Antalya Milletvekili Kemal Çelik’in ardından konuşan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel de “Öncelikle tüm halkımızın mübarek Kurban Bayramı’nı tebrik ediyorum. Dini bayramlarımız manevi kucaklaşmanın yaşandığı günlerdir. Kurban yaklaşmak, bayramda paylaşmak, bütünleşmek demektir. Bizler her zaman doğrunun yolundayız. Bu özel günde Alanya’da olmanın mutluluğunu duyuyorum. Mübarek Kurban Bayramı’nın bir kez daha sağlık, mutluluk ve barış getirmesini temenni ediyor ve bir kez daha kutluyorum” dedi. 
‘BAYRAM SEVİNCİ İLE SEÇİM STARTINI VERİYORUZ’
İyi Parti Alanya İlçe Başkanlığı’nda da bugün bayram heyecanı vardı. İyi Parti İlçe Başkanı Yücel Apaydın, “İlçe teşkilatı olarak tüm islam aleminin Kurban Bayramı'nı en içten dileklerimizle kutluyoruz. Birlik ve beraberliğin pekiştiği bayramlarımız son derece önemlidir. Önümüzde bir yerel seçim süreci var ve paylaşım, sevgi, birlik duygularını yaşadığımız mübarek bayramımızla birlikte aynı ruhla seçim çalışmalarının startını da vermiş bulunmaktayız. Kurban Bayramı’mızın herkes için hayırlara vesile olmasını dilerim” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2018, 16:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner528

banner516

banner470

banner452

banner449

banner539

banner518

banner481

banner472