banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

Alanya kararını verdi

CB Adayı olan Başbakan Erdoğan’ın Alanya’daki seçim ofisini açan AB Bakanı Çavuşoğlu, “Alanya kararını çoktan vermiş. Başkalarının dayattığı zorlama adaya Alanya seçmeni yüz vermez” dedi

POLİTİKA 25.07.2014, 23:41 25.07.2014, 22:48
Alanya kararını verdi
banner404
 CUMHURBAŞKANI Adayı olan Başbakan Erdoğan’ın Alanya’daki seçim ofisi dün Avrupa Birliği (AB) Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı’nın da katıldığı törenle açıldı. Hal Kavşağı’nda, 30 Mart yerel seçimlerinde AKP’nin Alanya Belediye Başkan Adayı olan Hasan Sipahioğlu’nun da kullandığı büro yeniden seçim ofisi haline getirilirken, açılışa yüzlerce partili ve vatandaş katıldı. AKP İlçe Başkanı Mustafa Berberoğlu’nun ev sahipliği yaptığı açılışta bir önceki Alanya Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu, Büyükşehir Koordinatörü Hüseyin Güney, Koordinatör Yardımcısı Nurettin Uludağ ve partinin yönetim kurulu üyeleri de hazır bulundu.
‘MİLLETİN ADAMI’NA OY VERELİM’
Törende ilk konuşmayı Berberoğlu, ikinci konuşmayı ise Arıcı yaptı. İkili, 10 Ağustos’ta 1. turu yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Milletin Adamı sloganını kullanan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a destek istediler. Törenin son konuşmasını ise AB Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu yaptı. Alanya’ya hep ilkleri yaşattıklarını, Gazipaşa Havalimanı’na Türk Hava Yolları’nın sefer düzenlemesinin de bu ilklerden biri olduğunu söyleyen Bakan Çavuşoğlu, “Bunların hepsi hayaldi, şimdi gerçek oldu. Sadece istemek yetmez. Proje yapmak, bu projeleri hayata geçirmek gerekir. AKP iktidarı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde son 12 yılda Türkiye’de büyük hizmetler yaptı. 10 Ağustos seçimleri çok önemli bir dönüm noktası olacak” dedi.
‘DAYATMA ADAYA PRİM VERMEYİN’
Bu seçimde Türkiye'nin yol haritasının belirleneceğini söyleyen Bakan Çavuşoğlu, “Halkımız ilk defa Cumhurbaşkanını doğrudan kendisi seçecek, araya vekil koymayacak. ‘Güçlü bir Türkiye, güçlü bir lider, güçlü bir Cumhurbaşkanı istiyorum’ diyecek. Birilerinin organize ettiği adaylara Türk halkı, hele Alanyalılar asla prim vermez. Çünkü Alanya demokrasinin beşiğidir. Bu memleket Selçuklulara başkentlik yapmıştır. Dolayısıyla güçlü olmanın ve güçlü liderin önemini en iyi bilen şehirlerden biridir. Bu durum 10 Ağustos'a da yansıyacaktır” diye konuştu. Yapılan konuşmaların ardından Bakan Çavuşoğlu, Bakan Yardımcısı Arıcı, AKP İlçe Başkanı Berberoğlu ve Büyükşehir Koordinatörü Güney, ofisin açılış kurdelesini birlikte kesti.

Yorumlar (0)