banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

''Alanya emin ellerde''

MHP Genel Başkan Yardımcısı Oktay Öztürk, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’i makamında ziyaret etti

POLİTİKA 19.08.2014, 08:25 19.08.2014, 16:22
 ''Alanya emin ellerde''
banner404
- Yasin ARAZ

MİLLİYETÇİ Hareket Partisi (MHP) Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oktay Öztürk, MHP Antalya İl Başkanı Osman Çetin ile birlikte Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel'i ziyaret etti. Alanya Belediyesi'nin başında MHP'li bir başkan görmekten dolayı çok mutlu olduğunu belirten Öztürk, “Antalya’yı yöneticilerinden dolayı çok seviyoruz. Sizi bu makamda görmekten dolayı çok memnunuz, çok mutluyuz. Bu makama gelmenizde gayreti olan tüm arkadaşlarınıza müteşekkiriz. Çok başarılı olacağınıza inancımız tam. Fevkalede güzel bir çalışmayla sonuç aldık. İnşallah milletimiz için de hayırlara vesile olur. Biz Alanya emin ellerde diyoruz, inşallah böyle de devam eder” dedi.
'HALA YÜZDE 50'NİN CUMHURBAŞKANI'
Cumhurbaşkanlığı seçimi hakkında da değerlendirmede bulunan Öztürk, basın mensuplarının "Erdoğan 70 milyonun mu, yüzde 50'nin mi Cumhurbaşkanı oldu?" sorusuna "Bu soruya Cumhurbaşkanı seçilen kişi kendisi cevap verdi. Hala yüzde 50'nin cumhurbaşkanı olduğunu kendi konuşmalarıyla ifade ediyor. Daha önceki konuşmalarına baktığımız zaman dünü, bugününü yalanlıyor. Bugünü, yarınını yalanlıyor. 'Oraya çıktığınızda partiyle ilişiğinizi kesecek misiniz?' yönünde sorulara 'Elbetteki kesmek lazım' diyordu. Gördüğümüz, endişelerimiz, şu Başbakanlık makamındayken kullandığı ağzı, düşünceleri bir tarafa bırakmak gibi bir düşüncesi yok. Oradaki çatışma ve ayrımcı dili kullanıyor. Seçildikten sonra hala muhalefetteki milletvekillerine ifade şekline baktığımız vakit bizim endişelerimiz devam ediyor" dedi.
'BU OLAY TOPYEKUN ONUR MESELESİDİR'
Öztürk, bir gazetecinin 'Diyarbakır'da PKK mezarlığına dikilen Mahsun Korkmaz'ın heykeliyle ilgili dava açmayı düşünüyor musunuz?' sorusu üzerine MHP'nin bu konuyu sadece bir dava kapsamına sıkıştırmak istemediğini söyledi. Bu olayın topyekun bir onur meselesi olduğunu belirten Öztürk, "Her platformda bu meselenin takipçisiyiz. Hiç kimsenin şehitlerimizin kemiklerini sızlatmaya hakkı yoktur. Bu ülke 3 soysuza, 3 eşkıyaya pabuç bırakmayacak kadar tarihin derinliklerine giden bir ülkedir. Tek sıkıntımız bu büyüklüğü idraktan yoksun insanlar tarafından idare ediliyoruz" ifadelerini kullandı. 
'BUNUN HESABINI VERECEKLER'
Bu nedenle her önüne gelenin bu ülkenin mukadderatı üzerine hesap yaptığını öne süren Öztürk, "Bu milletin büyüklüğü kadar bizim sabrımız da büyük. Milletin birliği ve dirliği noktasında son sözü söylemek için sabrediyoruz ama bizim de sabrımızın bir sonu var. Hiç kimseye pabuç bırakmayacak kadar bu ülkenin asaletine inanıyoruz. Makam uğruna bu ülkenin mukadderatıyla oynama gafletinde bulunanlar, eşkıyayı şehide üstün tutanlar, eninde sonunda bunun hesabını verecekler" diye konuştu. 
Yorumlar (0)