Alanya'da siyasilerden 2018 ve 2019 yorumu

2018 yılını Yeni Alanya’ya değerlendiren Ak Parti, CHP, MHP ve İyi Parti’nin ilçe başkanları, Alanya’ya yönelik 2019'a ilişkin beklentilerini de aktardılar

Alanya'da siyasilerden 2018 ve 2019 yorumu
banner404

Haber: Alper KUTAY

ADALET ve Kalkınma Partisi (Ak Parti) İlçe Başkanı Mustafa Toklu, “Göreve ilk geldiğimizde önümüze bazı hedefler koymuştuk. İlk olarak mahalle, lise ve üniversite teşkilatlanmalarımızı yaptık. Güçlü bir ekip oluşturduk. Daha sonra ‘vefa’ dedik. Partimizde bugüne kadar çalışan, emek veren herkesi çeşitli etkinliklerde birleştirdik ve birlik beraberlik mesajı verdik. ‘Biriz beraberiz’ diyerek Alanya'da bu konuda adeta bir devrim gerçekleştirdik. Bunları yaparken de Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu'nun desteğini hep hissettik. Kendisi bizi bir gün olsun yalnız bırakmadı. İl Başkanımız İbrahim Ethem Taş ve milletvekillerimiz de hem seçim sürecinde hem de sonrasında bize büyük bir destek verdiler. Bu zorlu süreçte yeni ilçe binamız için de çalışmalara başladık. 8 ay gibi bir sürede binamızı tamamladık. Alanya için tarihi bir adım oldu. 2019 yılında binamızın açılışını da gerçekleştireceğiz. Vatandaşların tüm taleplerini yerine getirmeye çalıştık. Antalya Büyükşehir Belediyesi ile koordineli ve başarılı çalışarak güzel bir yıl geçirdik. Acısıyla tatlısıyla bir yılı geride bırakıyoruz. Yeni yılda daha çok çalışacağız ve başarılarımızı bir tık daha ileri taşıyacağız. Yeni yılın tüm milletimize hayırlı ve uğurlu gelmesini temenni ederim.”
‘CUMHUR İTTİFAKI BAŞARIYA ULAŞTI’
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan ise yaptığı açıklamada şunları söyledi: "2018 yılı Alanya açısından ekonominin lokomotifi olan turizm sektörünün son derece yoğun ve verimli geçtiği bir yıl oldu. 2018 yılı içerisinde bir genel seçim süreci yaşadık. Bu seçim Cumhur İttifakı'nın başarısıyla sonuçlandı. Her türlü iç ve dış odakların uğraşmalarına rağmen Türk milleti dimdik ayakta durdu ve durmaya da devam edecek. MHP olarak 2018 yılı içerisinde Cumhur İttifakı'nın ruhuyla hareket ettik, 2019 yılında da liderimiz Devlet Bahçeli'nin talimatları doğrultusunda bu ruhla yolumuza devam edeceğiz. Bana göre 2018 yılında siyasetin en önemli gündemi de ülkemizin ve milletimizin bekası için oluşturulan Cumhur İttifakı'nın başarılı olmasıydı. Ümit ediyoruz ki, 2019 yılı da Alanya'mız, ülkemiz ve Türk-İslam alemi açısından daha güzel bir yıl olur.”
‘ERDOĞAN DAMADINI BAKAN YAPTI’
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Alanya İlçe Başkanı Sefa Çorbacı ise şu yorumu yaptı: "2018 yılı hem ekonomik, hem de toplumsal barış yönünden sınıfta kalan bir yıl oldu. Yapılan zamlar, Türkiye'nin içinden geçtiği durum, hain FETÖ üyelerinin halen temizlenmemesi gibi çok aydın bir yıl geçmedi diye düşünüyorum. 2018 yılında bir genel seçim geçirdik. Bu seçimlerin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın damadı Berat Albayrak'ın Hazine Bakanlığı'na getirilmesi siyasette çok konuşuldu. Bunu da halkın takdirine sunuyorum. İnşallah 2019 yılında ülkemiz daha çok feraha kavuşacaktır. Zamların olmadığı, insanların ayrıştırılmadığı hep birlikte mutlu bir yıl geçiririz.”
‘ALANYA 2019’DA DAHA DA İYİ OLACAK’
Son olarak İyi Parti Alanya İlçe Başkanı Yücel Apaydın ise şu değerlendirmede bulundu: "2018 yılı bizim için hep çalışmakla geçti. İlçe teşkilatımızın kurulması, ardından 24 Haziran seçimleri, sonra da yerel seçimler. Hep çalıştık. 2018'de en çok da İyi Parti'nin Türk siyasetindeki yeri konuşuldu. İyi Parti olarak 24 Haziran seçimlerine girme mücadelesi verdik. 24 Haziran seçimlerinde ilçe teşkilatı olarak çok çalıştık, Alanya'da ikinci parti olduk. Alanya olarak turizmde geçmiş yıllara oranla iyi geçti, ancak gelir bakımından yine önceki yılların altında kaldık. Ülke olarak ekonomik anlamda zor yıl geçirdik. İdari ve siyası anlamda yine memnun değiliz. 2019'da Alanya Belediyesi'ni İyi Parti çatısı altına alacağız. Alanyalılar İyi belediyecilikle tanışacak. 2018 yılından çok daha iyi bir 2019 yılı bekliyorum.”

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner528

banner516

banner470

banner452

banner449

banner540

banner518

banner481

banner472

banner479