Alanya CHP gündemi değerlendirdi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yönetim Kurulu üyeleri haftalık olağan teşkilat toplantılarını CHP İlçe Sekreteri Süleyman Küçüktürk başkanlığında yaptı

Alanya CHP gündemi değerlendirdi
banner404

TÜRKİYE ve Alanya gündemine ilişkin açıklamalarda bulunan Küçüktürk, "Ramazan ayı gibi mübarek bir ayda da yaşadığımız kötü olaylar durulmuyor. Filistin halkına yapılan katliamı CHP teşkilatı olarak kınıyoruz. Herkesin bu konuda üzerine düşeni yapması gerekiyor. Büyükelçimizi geri çektik, ancak daha büyük yaptırımlar uygulanması gerekiyor" dedi.
'TAVRIMIZI NET OLARAK KOYACAĞIZ'
Tüm müslüman aleminin ramazan ayını tebrik ederek sözlerine başlayan Küçüktürk şöyle konuştu: "Mübarek ramazan ayının tüm insanlığa barış ve huzur getirmesini temenni ediyorum.
Maalesef böyle günlerde kötü şeylerde yaşıyoruz, duyuyoruz. Filistinlilere yapılan katliam Türkiye gündemine bomba gibi düştü. Herkesin bu konuda üzerine düşeni yapması ve elini taşın altına koyması gerekiyor. Ancak biz sadece büyükelçimizi geri çekmekle kaldık. Daha farklı yatırımlar uygulamalıyız. CHP olarak bu konuda, İsrail'le yapılan anlaşmaların iptali konusunda meclise bir önerge sunduk. Fakat ne yazık ki Adalet ve Kalkınma Partisi'nin (Ak Parti) oylarıyla reddedildi. Halkımız mutlaka bunları değerlendirecektir. Ancak 24 Haziran'da gerçekleşecek genel seçimlerde biz bu hükümet için artık 'tamam' diyeceğiz. Tavrımızı net olarak ortaya koyacağız."
''MEVCUT HÜKÜMETİN GÜCÜ YETMİYOR'
Dolar, Euro ve altındaki artış hakkında da bir değerlendirme yapan Küçüktürk, "Döviz kurları artık tutulamaz, durdurulamaz bir hale geldi. Türk Lirası her geçen gün eriyor. Bunların artması Türkiye'nin her gün daha da fakirleşmesi demektir. Bu noktada artık mevcut hükümetin gücü yetmiyor. CHP iktidarı halkı kurtaracaktır. Ayrıca bugün Atatürk'ün kurtuluş davasını başlatmak üzere Samsun'a çıkışının ilk günü aynı zamanda da ramazanın ilk gün. Bu iki gün milletimiz için çok önemli. Şimdiden de tüm gençlerimizin 19 Mayıs Gençlik ve Zafer Bayramı'nı kutluyorum" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner495

banner516

banner470

banner452

banner449

banner518

banner481

banner472