Alanya AK Parti'de Toklu dönemi resmen başladı

Ak Parti İlçe Teşkilatı'nın 2 Aralık'ta yapılacak kongresine tek listeyle Mustafa Toklu'nun girmesi kesinleşti. Mülakat sonrası adaylığı kesinleşen Toklu, "Şimdi bir ve beraber olma zamanı" dedi

Alanya AK Parti'de Toklu dönemi resmen başladı
banner404

Haber: Alper KUTAY

ADALET ve Kalkınma Partisi'nde (Ak Parti) yaklaşık bir aydır devam eden "başkan adayı kim olacak?" sorusunun düğümü dün çözüldü. Geçen ay yapılan parti içi mülakat için Alanya'ya gelen İl Başkanı Rıza Sümer ile Antalya Koordinatörü Fuat Köktaş, parti yöneticilerine "Kimi ilçe başkan adayı görmek istiyorsunuz?" diye sormuştu. Mülakat sonucunda Mustafa Toklu, Fatih Barcın ve Nurettin Uludağ ismi ön plana çıkarken, Sümer ve Köktaş'ın hazırladığı raporu inceleyen Ak Parti Genel Merkezi, üç ismi Ankara'ya davet etti. Dün sabah Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş tarafından mülakata alınan üç isim, 2019 hedeflerini anlattı. Yaklaşık 3 saat süren mülakat sonrası Ataş ve ekibi kararını açıkladı. 2 Aralık'ta Atatürk Kapalı Spor Salonu'nda yapılacak kongreye Mustafa Toklu'nun tek listeyle gireceği bildirildi.

TOKLU'DAN BİRLİK MESAJI

Mülakat sonrası Twitter'da bir açıklama yapan Toklu, "Davamız bir, hedefimiz bir, geleceğimiz bir. Şimdi bir olma zamanı." dedi. Toklu, gönderisine Alanyalı Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve İl Başkanı Rıza Sümer'i de etiketledi. Mülakat ve adaylık sürecini Yeni Alanya'ya değerlendiren Toklu, "Bir aydır devam eden bir süreçti. İnşallah bizi bu göreve layık gören parti büyüklerimizi mahcup etmeden, birlik beraberlik içerisinde, herkesi kucaklayan bir anlayışla hizmet edeceğiz. Liste hazırlıklarına bugün itibariyle başlıyoruz. Kadın Kolları, Gençlik Kolları, Alanya Belediye Meclisi üyeleri, mahalle başkanları ve sivil toplum örgütleriyle istişare ederek bir yönetim oluşturacağız. Aklımızda olan isimler var ama istişare sonucu karar vereceğiz" dedi.

İLK MESAJ DİM TV'DEN

Toklu, adaylığının açıklanmasının ardından ilk mesajını Dim TV'de 10 bin 148 seyircinin izlediği 'Alper Kutay ile Alanya Ana Haber Bülteni'nde verdi. 

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2017, 23:59
YORUM EKLE
YORUMLAR
Alanyali
Alanyali - 12 ay Önce

Yerinde bir karar.insAllah başaracaktır.yolun açık olsun mustafa başkan.

SIRADAKİ HABER

banner470

banner477

banner452

banner449

banner487

banner481

banner472

banner479