banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

Alanya AK Gençlik’ten uyuşturucuya savaş

AKP Gençlik Kolları Başkanı Cemal Yeniacun ve ekibi uyuşturucuya 'Dur' demek için bastırdıkları broşürleri Alanya sokaklarında dağıttılar

POLİTİKA 03.08.2014, 18:30 03.08.2014, 17:28
Alanya AK Gençlik’ten uyuşturucuya savaş
banner404

 ADALET ve Kalkınma Partisi (AKP) Alanya Gençlik Kolları, son zamanlarda özellikle gençler arasında yaygın ve popüler hale gelmeye başlayan uyuşturucu madde bonzaiye tepki ve bilinçlendirme çalışması yaparak bastırdıkları broşürleri dağıttılar. Gençlik Kolları Başkanı Cemal Yeniacun önderliğinde başlatılan çalışma ile 10 bin broşür bastırıldı. Bu çalışma ile aileleri bilinçlendirerek bonzai alışkanlığından çocuklarını ve yakınlarını korumasının yollarını anlattıklarını belirten Yeniacun, “Geleceğimizin teminatı gençlerimizi bu bataktan kurtarmalıyız” dedi.

‘ADETA PEYNİR EKMEK GİBİ SATILIYOR’
Yeniacun, yaygın hale gelen bu maddenin özellikle gençler arasında revaçta olduğunu belirterek, “Amacımızın siyasi bir tarafı yok, sivil toplum kuruluşu olarak çalışıyoruz. Hızla yayılan bonzaiye tepki ve bilinçlendirme amaçlı çalışma yapıyoruz. Özellikle bar ve disko gibi eğlence yerlerinde gençler arasında yaygın hale gelen bu madde adeta peynir ekmek gibi satılmaya başlandı. Ne yazık ki bunun önüne geçilemiyor. Maliyeti ucuz kimyasal maddelerden yapıldığı için gençlerimize ve diğer insanlarımıza bu madde eğlence gibi geliyor” diye konuştu.
'BENİM ÇOCUĞUM YAPMAZ DEMEYİN'
Bu gibi alışkanlıklara başlanmasında en etkili faktörün çevre olduğunun altını çizen Yeniacun, “Ailelere sesleniyoruz. ‘Benim çocuğum yapmaz, öyle bir çocuk değildir’ demeyin, her şey arkadaşta ve çevrede bitiyor. Bu çok kötü bir alışkanlık, birçok yan etkisi var. Kalpte ritim bozukluğu ve ani ölümlere sebep olabiliyor. Aileleri bilinçlendirmek adına bu broşürleri bastırdık. Biz buna ön ayak olduk, Alanya Kaymakamlığı, Emniyet Müdürlüğü ve Devlet Hastanesi ile de ortak çalışma yapmayı isteriz. Bize el uzatırlarsa çalışmaya hazırız” dedi.
Yorumlar (0)