Akşener'den Çavuşoğlu'na çağrı

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, yaşanan gelişmelerle ilgili Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından muhalefete bilgi verilmesini istedi

Akşener'den Çavuşoğlu'na çağrı
banner404

AVRUPA Birliği (AB) Gayrı Resmi Dışişleri Bakanları Toplantısı’na katılmak üzere eşi Hülya Çavuşoğlu ile birlikte önceki gün Viyana'ya giden Alanyalı Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Avusturya Cumhurbaşkanı Alexander Van der Bellen tarafından verilen resepsiyon ve akşam yemeğine katıldı. Başkent Viyana'daki Hofburg Sarayı'nda basına kapalı düzenlenen resepsiyonun ardından Liechtenstein Sarayı'nda verilen akşam yemeğine katılan Bakan Çavuşoğlu, daha sonra Avusturya Uluslararası Demokratlar Birliği (UID) temsilcileriyle bir araya geldi. Avusturya'nın AB Konseyi Dönem Başkanlığı kapsamında AB üyesi ve aday ülkelerin Dışişleri Bakanları’nın katılımıyla düzenlenen GYMNICH toplantısının bugün gerçekleştirilecek ikinci gününe katılacak olan Bakan Çavuşoğlu, burada ikili görüşmelerde bulunacak.
AKŞENER ÇAVUŞOĞLU’NDAN BİLGİ İSTEDİ
Öte yandan, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, yaşanan gelişmelerle ilgili Alanyalı Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından muhalefet partilerine bilgi verilmesi çağrısında bulundu. Akşener, yazılı açıklamasında, Türkiye'nin içinde bulunduğu ekonomik kriz ve dış politikada karşı karşıya kalınan açmazlar konusunda iktidarın "bir milli mücadele yürütüldüğünü" söylediğini belirtti. Bu beyanlara karşın her iki alanda da tedbirlerin yeterli güveni sağlayamadığını öne süren Akşener, "Gündemdeki sorunlar eğer bir milli mücadele gerektirmekteyse alınması gerekecek tedbirlerin vüsatı Ak Parti-MHP ittifakını aşmak durumundadır” ifadesini kullandı. Akşener, 14 Ağustos'ta TBMM'yi "milli ekonomi" gündemiyle toplantıya davet ettiğini hatırlatarak, buna yanıt verilmemesinden rahatsızlık duyduğunu aktardı.
‘MUHALEFETE NEDEN BİLGİ VERİLMİYOR?’
İdlib'de yaşanan gelişmelere de değinen Akşener, buradaki gözlem noktalarında görev yapan TSK personelinin güvenliği konusunun birinci öncelik konumuna geldiğine işaret etti. Soruna çözüm arayışları çerçevesinde 7 Eylül'de Tahran'da yapılacak Türkiye-Rusya-İran Zirvesi'nin diğer iki katılımcısının Şam rejimini açıkça desteklediğini, iktidarın o gün aslında Esed ile de masaya oturacağının düşünülebileceğini savunan Akşener, "Her anlamda bir stratejik kara delik olarak tanımlanabilecek mevcut ortamda iktidar, dost gördüğü ülkeler ve yeni edindiği müttefikleriyle istişarelerde bulunur ve bilgi paylaşırken aynı bilgileri kendi ülkesinin vatandaşlarından ve onların yarıya yakın bir bölümünün temsilcileri olan muhalefetteki siyasi partilerden esirgemektedir. Diğer ifadeyle 'Sormayın, sadece destek verin' olarak tanımlanabilecek bir çağrıyla karaya oturmuş ve su alan bir geminin kaptanına güvenmemiz istenmektedir. Bunun böyle olamayacağı bilinmelidir. İyi Parti olarak yukarıda değindiğim konularda hem Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, hem de Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından muhalefet partilerine topluca ya da ikili olarak bilgi verilmesi hususunda bir kez daha çağrıda bulunuyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2018, 18:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner518

banner481

banner472