banner468

AKP’lilerin yüzü kızarmıyor, çünkü bu arkadaşların yüzü ayakkabı köselesi gibi olmuş

Kanal A'da Haberin Manşeti programına konuk olan MHP Antalya Milletvekili Hüseyin Yıldız, AKP İlçe Başkanı Hüseyin Güney'den söz ederken, “O şahıs” ifadesini kullandı. Güney'i beceriksiz olmak ve Alanya'ya hiçbir şey kazandıramamakla itham eden Yıldız, “Eskiden Alanya'ya bir bakan geldiğinde bir projemize ödenek alırdık. Şimdi mesela Haluk İpek geliyor, bu arkadaşlar İpek'e tarihi ve turistik gezi yaptırıp Ankara'ya geri gönderiyor” diye konuştu.

AKP’lilerin yüzü kızarmıyor, çünkü bu arkadaşların yüzü ayakkabı köselesi gibi olmuş

Kanal A'da Haberin Manşeti programına konuk olan MHP Antalya Milletvekili Hüseyin Yıldız, AKP İlçe Başkanı Hüseyin Güney'den söz ederken, “O şahıs” ifadesini kullandı. Güney'i beceriksiz olmak ve Alanya'ya hiçbir şey kazandıramamakla itham eden Yıldız, “Eskiden Alanya'ya bir bakan geldiğinde bir projemize ödenek alırdık. Şimdi mesela Haluk İpek geliyor, bu arkadaşlar İpek'e tarihi ve turistik gezi yaptırıp Ankara'ya geri gönderiyor” diye konuştu.

18 Ekim 2010 Pazartesi 00:00
AKP’lilerin yüzü kızarmıyor, çünkü bu arkadaşların yüzü  ayakkabı köselesi gibi olmuş
banner404
 Alper KUTAY

MİLLİYETÇİ Hareket Partisi (MHP) Antalya Milletvekili Hüseyin Yıldız, “Alanya’nın en zengin insanı benim. Çünkü birçok insanın bütün servetini ortaya koyup satın alamayacağı bir kimliğim var” dedi. Milletvekili adayı olurken hem partinin hem de parti tabanının onayını aldığını, milletvekili seçildiğinde de halkın onayını aldığını söyleyen Hüseyin Yıldız, “Ben şu anda beş yıldızlı bir otel sahibinden daha zengin bir insanım. Ben de bazı şeyleri yaparım ama ben bu kimliği halka görev sürem bittiğinde tertemiz bir şekilde teslim edeceğim” diye konuştu. 
AK PARTİ ALANYA’DA SINIFTA KALMIŞTIR
Sekiz yıldır AKP’nin iktidarda olduğunu ancak AK Parti’nin Alanya’da sınıfta kaldığını belirten Yıldız, “Ben ilçe başkanı olsam Alanya’ya gelen hükümet yetkililerinden, bakanlardan, milletvekillerinden bir şeyler koparmaya çalışırım. Ama AKP’nin ilçe başkanı Alanya’ya gelen bakan, milletvekili veya parti görevlileriyle gezip tozmaktan başka bir şey yapmıyor. Olan da Alanya’ya oluyor. Bizler de bu gerçekleri söylediğimiz zaman hemen çamur at izi kalsın mantığıyla hareket ediyorlar” dedi.
ALANYA’YA SEKİZ YILDA TEK BİR ÇİVİ ÇAKMADILAR
Dünyada sekiz yılda yapılamayan bir tesisin olmadığını, ancak buna rağmen AKP’nin sekiz yılda Alanya’ya bir tek çivi çakmadığını söyleyen Yıldız, “Benim gözümden bir şey kaçmaz. Ben bir de gözümden bir şey kaçmasın diye gözlük takıyorum, beldeleri iyi tanıyorum. Alanya merkez ve beldelerde iktidarın yaptığı hiçbir şey yok” diye konuştu. AKP İlçe Başkanı Hüseyin Güney’in, “Lüks otomobiliyle şehir turu atıyor, vatandaşa uğramıyor” eleştirilerine de yanıt veren Yıldız, “Vatandaşım benim nereyi nasıl gezdiğimi iyi biliyor. Uzak bir yere giderken elbette arabamla gidiyorum. Ama mesela iskeleye yürüyerek gidiyorum. O arkadaş, söyleyeceği bir şey olmadığı için iftira atıyor, cevabımın altından da kalkamıyor” dedi.
HÜSEYİN GÜNEY İÇİN “SAYIN” KELİMESİNİ KULLANMADI
Siyasette 20 yıldır etkin bir insan olduğunu, artık ‘Sayın’ kelimesini AKP İlçe Başkanı ile aynı cümlede kullanmadığını belirten Yıldız, “Bu şahsın kullandığı üslubu bugüne kadar Alanya siyasetinde kimse kullanmadı. Benim de ailem vardı, annem babam rahmetli oldu, her ikisi de beş vakit namazındaydı. Ama o şahıs benim ölmüş anamı babamı bu işin içine kattı. Benim için Alanya siyasetinde artık öyle bir insan yok” diye konuştu. Yıldız, Alanya’daki birçok tesisin temelini DYP Antalya eski milletvekili Hayri Doğan’ın attırdığını, ancak 15 yıl önce temelleri atılan Balıkçı Barınağı’nı Alanya Belediyesi’nin tamamladığını kaydetti.
HALUK İPEK’E TURİSTİK GEZİ YAPTIRIP GÖNDERİYORLAR
Alanya’da 15 yıl önce temeli atılıp da AKP’nin bugün bitirmiş olduğu bir tesisin bulunmadığını savunan MHP Antalya Milletvekili Hüseyin Yıldız, “Bana kendilerinin başlatmış olduğu bir tesis göstersinler. Gösteremezler, çünkü yok. Alanya’nın arıtması yetersiz, sekiz yılda AKP’nin ne katkısı oldu. AKP Genel Başkan Yardımcısı Haluk İpek Alanya’ya geliyor da, Alanya’ya ne veriyor? Eskiden bir bakan Alanya’ya geldiği zaman bir belde belediye başkanı en azından bir projesine ödenek alırdı. Ama şimdi bu arkadaşlar Haluk İpek’e Alanya’da tarihi ve turistik gezi yaptırıp geri gönderiyor” dedi.
KÖŞEYE SIKIŞINCA HEMEN AKDAĞ GÜNDEME GELİYOR
Yıldız, açıklamasını şu sözlerle sürdürdü: “Akıllarına gelince, köşeye sıkışınca hemen Akdağ’ı ön plana çıkarıyorlar. Akdağ konusunda bir milim adım atılmış değil. Son dönemde benim sayemde bakanlıktan bir heyet geldi. Akdağ koruma altında olan bir yer. Buraya bir şey yapılması mümkün değil. Artık insanların umutlarıyla oynamasınlar. Sekiz yıldır havaalanı konusunda sadece konuşuyorlar. AKP’lilerin yüzü kızarmıyor. Çünkü bu arkadaşların yüzü ayakkabı köselesi gibi olmuş” diye konuştu.
AKP’LİLER BİRBİRLERİNE UHU İLE YAPIŞMIŞLAR
AKP tabanının UHU ile yapıştırıldığını söyleyen MHP Antalya Milletvekili Hüseyin Yıldız, hükümetin referandumda kullandığı kaynağın da helal para olmadığını savundu. Yıldız, 12 Eylül referandumunu sonrası gündeme gelen ‘MHP tabanı AKP’ye kaydı’ şeklindeki iddiaları eleştirdi. Referandumda MHP tabanının hiçbir yere kaymadığını belirten Yıldız, AKP’nin dış kaynaklı sermaye desteğiyle referanduma hazırlandığını savundu. Yıldız, “AKP’nin harcadığı devlet parası değildi. O dışarıdaki destekçilerinin, küresel sermayenin parasıydı. Bizim harcayacak kirli paramız yok. Biz referandumda helal paralarımızdan ayırdıklarımızı harcadık ancak o kadar harcayabildik. Eğer siyaset yapıyorsanız tüyü bitmemiş yetimin hakkını düşüneceksiniz. Bunlar bunu düşünmedi” dedi.
İLÇE BAŞKANI OLSAM SOKAĞI ÇIKMAM
Yıldız, “Yeniden milletvekili adayı olacak mısınız?” sorusuna “Gencim, enerjim ve tecrübem var. Arkadaşlara soracağım, halka sorduracağım. Onlarda istiyorsa evet istiyorum” dedi. Yıldız, parti içindeki gruplaşmalarla ilgili soruyu da yanıtladı. “Osman Doğan ve Hüseyin Yıldız arasında bir rekabet var mı?” sorusuna yanıt veren Yıldız, “Benim böyle bir rahatsızlığım yok. Ancak gruplaşma varmış gibi davranıyorlar. Bir yere gidince topluca gidip böyle bir imaj sergiliyorlar. Hiçbir dönem kendime adam aramadım, aramam da” dedi. MHP’li Yıldız, canlı yayında parti teşkilatından bir de istekte bulundu. Teşkilatın yeni binasında milletvekilleri için bir oda tahsis edilmesini talep etti. 

Zekai Avcı avucunu yalasın
MHP Antalya Milletvekili Hüseyin Yıldız, MHP tabanının 2011 seçimlerinde de AKP’yi destekleyeceği yönündeki iddiaları yanıtladı. AKP’li Zekai Avcı’nın, “Hedefimiz MHP tabanı” şeklindeki sözlerini yorumlayan Yıldız, “İşkenceden yılmayan MHP tabanı siyasi baskıdan mı korkacak. Biz idamlarla, korkutmayla, sindirmeyle yılmayan bir tabanız. Biz satın alınamayacak bir tabanız” dedi. Sözlerinden dolayı AKP’li Avcı’ya da seslenen Yıldız, “Avcı ancak avucunu yalar. Avcılığı gitsin başka yerde yapsın” dedi. “MHP tabanı onlar gibi UHU ile yapıştırılmamıştır” diyerek konuşmasını sürdüren Yıldız, AKP tabanının menfaat gruplarında oluştuğunu kaydetti. 

Turizm Bakanı sürekli gülüyor
YILDIZ, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’ı da eleştirdi. Turizmi bilmeyen bir kişinin bakan olmasının sektöre büyük kayıplara mal olduğunu söyleyen Yıldız, Bakanın sürekli gülmesini de eleştirdi. Yıldız, açıklamasına şöyle devam etti: “Sanırım birisi kendisine ‘Gülmek sana ‘yakışıyor demiş. Cenazede de gülüyor, camide de. Bugün turizmin yaşadığı sıkıntılar turizmi bilmeyen bakanın sorumluluğundadır. İşte bu nedenle Alanyalı turizmcileri siyasete girmeye çağırıyorum. Siyasete girsinler, Turizm Bakanı olsunlar. Sektörün sorunları ancak o zaman anlaşılır.”  

DİM WEB TV UYGULAMASINI İNDİRDİNİZ Mİ?

Haberleri ve canlı yayınları ile gündemi belirleyen
Alanya'nın yeni nesil televizyonu DİM WEB TV izlemek artık çok kolay. 

Samsung, LG vb android telefonlar için Google Play Store'dan
iPhone telefonlar, iPad ve iPod'lar için AppStore'dan indirebilirsiniz.
İyi Seyirler.


banner355
Son Güncelleme: 28.09.2012 15:08
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat!. Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner452

banner457

banner449

English Russian

banner459

banner381

banner344

banner386

banner349