AKP'de Alanya faktörü

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Genel Merkez Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyesi olan Mustafa Toklu'yu tebrik ederken, Övünç Özkan, Sena Nur Çelik ve Hayri Çavuşoğlu'ndan sonra Toklu'nun da AKP'nin üst düzey yöneticisi olması Alanyalıları gururlandırdı

AKP'de Alanya faktörü
banner404
Haber:Alper KUTAY
ALANYALI
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, geçtiğimiz Pazar Ankara'da gerçekleştirilen AKP Genel Merkez Gençlik Kolları Kongresi'nde 50 kişilik Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyeliği görevine seçilen eski Alanya Gençlik Kolları Başkanı Mimar Mustafa Toklu'yu sosyal medya hesabından tebrik edip başarılarının devamını diledi. Öte yandan Bakan Çavuşoğlu'ndan sonra AKP Antalya Milletvekili Sena Nur Çelik, Cumhurbaşkanlığı Danışmanı Hayri Çavuşoğlu ve Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Övünç Özkan'ın ardından Mustafa Toklu'nun da AKP'de üst düzey bir göreve getirilmesi Alanyalıları hem gururlandırdı, hem de yatırımların takibi açısından şanslı bir döneme girildiği şeklinde yorumlandı.
ÇAVUŞOĞLU GÜRCİSTAN YOLCUSU
Bu arada Bakan Çavuşoğlu'nun 22 Aralık’ta Gürcistan’a resmi bir ziyaret gerçekleştireceği bildirildi. Dışişleri Bakanlığı Enformasyon Dairesi Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, Bakan Çavuşoğlu’nun ziyareti kapsamında, Gürcistan Cumhurbaşkanı Giorgi Margvelashvili, Meclis Başkanı David Usupashvili, Başbakan Irakli Garibashvili tarafından kabul edileceği belirtildi. Bakan Çavuşoğlu’nun, Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Giorgi Kvirikashvili ile baş başa ve heyetler arası görüşmeler gerçekleştireceği de açıklandı. Açıklamaya göre, söz konusu ziyareti takiben, Türkiye-Azerbaycan-Gürcistan Dışişleri Bakanları Üçlü Toplantılarının 5.'si de 23 Aralık'ta Tiflis’te gerçekleştirilecek.
ÜLKE İLİŞKİLERİ GÖRÜŞÜLECEK
Toplantı kapsamında, üç ülkeyi ilgilendiren konularda bölgesel işbirliğinin geliştirilmesi imkanları üzerinde görüş alışverişinde bulunulması, önceki toplantılarda alınan kararların gözden geçirilmesi ve ileriye dönük işbirliği imkanlarının ele alınması öngörülüyor. İkili ve bölgesel konuların kapsamlı bir şekilde değerlendirilmesine imkan tanıyan Türkiye-Azerbaycan-Gürcistan Dışişleri Bakanları Üçlü Toplantısı mekanizması, karşılıklı yarar temelinde her alanda ortak işbirliği anlayışının geliştirilmesine, bölgesel istikrarın ve güvenliğin sağlanmasına katkı sağlıyor.
Güncelleme Tarihi: 23 Aralık 2015, 00:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479