banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479

''AKP rekor falan kırmadı''

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İlçe Başkanı Şevki Türktaş, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yüzde 52 oy oranı ile Türkiye Cumhuriyeti’nin yeni Cumhurbaşkanı olduğu seçimleri değerlendirdi

POLİTİKA 11.08.2014, 19:00 12.08.2014, 13:14
''AKP rekor falan kırmadı''
banner404

 SEÇİMLERİN Alanya ve ülke genelinde istedikleri gibi sonuçlanmadığını söyleyen Türktaş, “Bunun en büyük sebeplerinden biri, katılımın Alanya'da ve ülke genelinde az olmasıdır. 30 Mart yerel seçimleri nazarı dikkate alındığında Alanya’da 25 ila 27 bin civarı oy kullanmayan seçmen var. Sandık başına gelmeyen seçmen ya tepkilidir, ya yayladan inmemiştir veya tatildedir. Biz CHP olarak üzerimize düşeni yaptık. Ama diğerlerinin seçime çok asıldıklarını, çok duyarlı olduklarını sanmıyorum. Bizi destekleyen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

AKP REKORU NE ZAMAN KIRDI?’
Türktaş, açıklamasına şöyle devam etti: “Cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan inşallah dediği gibi 77 milyon insanın Cumhurbaşkanı olur. Daha önceki seçimlerde de ‘Herkesi kucaklayacağım’ demişti ama ne yazık ki vatandaşı ayrıştırdı. AKP’nin İlçe Başkanı Mustafa Berberoğlu 'Alanya'da rekor kırdık' demiş. Kırdıkları rekor neymiş? Şimdiye kadar hiç rekor kıramadılar, bundan sonra da kıramayacaklar. Çünkü bizim Cumhurbaşkanı adayımıza nasıl ‘Çatı Aday’ diyorlarsa, kendilerinin de tabanları yok. Hepsi farklı siyasi partilerden gelen, çok inanarak çalışmayan, iktidarın etrafında kümeleşmiş insan gruplarıdır. Yarın AKP kapansa hepsi çil yavrusu gibi dağılırlar, gidecek başka bir yer ararlar.”
Yorumlar (5)
yusuf ziya akpulat 5 yıl önce
bu adam tam bir komedyen ,allah chp ye sabir versin bunlar ilce baskani öyle mi? hahhhahahhaha
şerif ali 5 yıl önce
gözleri var görmezler akılları var akıllanmazlar adama gülrler yahu insaf kaç partibirleştiniz dahada bişey yapamadınız dahad a konuşuyonuz
ABDULLAH GÜNEL 5 yıl önce
siz kendinizi teselli edin başariliyiz diye atin alan üsküdari geçti
ümmet 5 yıl önce
ya sormazlarmı insanı sayın ilçe başkanı akp cayır cayır yaylalardan seçmenini oy kullanması için köylere taşırken siz sahilde güneşleniyormuydunuz.alanya seçimin galibi elbetde akpdir 14 partinin adayı ile aldıgınız oy oranı sizce sizi tatmin ettimi.
ABDULLAH GÜNEL 5 yıl önce
ayni nakarat hep ayni ayni yarisi bayat anlat anlat diye bi şarki vardi o aklima geldi yaniliyormuyum acaba