banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

''AB bizim için önemli''

AB Bakanı Çavuşoğlu, yayımladığı mesajında, on yılı aşkın bir süre birlikte çalıştığı başta AKPM Türk Grubu mensupları olmak üzere AKPM Başkanı ve üyelerinin 65. yıl dönümünü kutladı

POLİTİKA 11.08.2014, 09:08 11.08.2014, 09:02
''AB bizim için önemli''
banner404

 AVRUPA Birliği (AB) Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, AB Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu mesajında, küresel ve bölgesel düzeyde önemli ve kritik sınamalarla karşı karşıya bulunulan bir zamanda yaşandığını belirterek, “Avrupa'nın inşasında sorumluluk taşıyan herkes bunun bilinciyle hareket etmeli, insan onuru izlenen her siyasetin özünü oluşturmalıdır” ifadelerine yer verdi. Avrupa'nın inşasında ve çevresine bakışında barış, refah ve istikrarı öne çıkaran güçlü bir vizyona gereksinim olduğunu belirten Bakan Çavuşoğlu, “Değişime güvenle bakan ve vatandaşına yakın durabilen bir anlayışın yerleştirilmesi için bugün daha da yoğun bir çaba göstermeliyiz” çağrısında bulundu.

‘BAŞKANI OLMAKTAN MUTLU OLDUM’
Çavuşoğlu, mesajında şu ifadelere yer verdi: “AKPM'nin 65 yıllık birikiminin bugüne kadar taşımaya çalıştığı, bundan sonra da aşılamayı sürdüreceğine kuşku duymadığım temel mesajın, demokrasi, hukukun üstünlüğü ve insan haklarının korunması temellerinde çıtayı her zaman daha yükseltmek olduğu inancındayım. Türkiye'nin de kurucu üyeleri arasında yer aldığı Avrupa Konseyi'nin temsil ettiği evrensel değerlerin sahiplenilmesi yönündeki çabalara yeni bir ivme kazandırmalıyız. Türkiye'nin iradesi esasen bu yöndedir.”
Yorumlar (0)