Ozan Arif

​​​​​​ÇAĞIMIZIN Dede Korkut'u Ozan Arif (Arif Şirin) hakkın rahmetine kavuştu. Kendisi ile 80 öncesi ve sonrası ilçemizde verdiği konserler vesilesi ile görüşme fırsatı ve sohbet mutluluğunu bir çok kez yaşadım.

     Kendisi aynı zamanda Merhum Alparslan Türkeş'in manevi evladıdır. Rahmetli gerçekten milli ve manevi konulara yazdığı şiirlerde ve kasetlerinde hep yer vermiş, tehlikelere de dikkat çekmiştir.

     2000'li yılların başından itibaren özellikle son 10 yılda bağışlanması asla mümkün olmayan yanlışları dile getirdiği için gittiği yerdeki ocak ve parti teşkilatı alelacele fesih edilip ihraç yoluna gidilmiştir. Dahası partili belediye başkanı derhal kara listeye alınmıştır. Bunun kabul edilmesi ve izah edilmesi asla mümkün değildir. Bazı kendini bilmezler de ölümü üzerine sanırım bir yerlere yaranmak amacı ile "Hakkımı helal etmiyorum" diye açıklama yaptılar. Acaba bunların Ozan üzerinde ne hakları olabilir ki? Gelin etmeyin eylemeyin ne olursunuz ozanımızdaki şu haklarınızı helal ediniz! Lütfen ne hakkınız olabilir ki? Sakın Ozanımıza yaptığınız ipe sapa gelmez iftira ve hakaretlerden dolayı Ozanın sizler üzerinde hakkı olmasın?

     Ozan Arif'in ölümü hepimizi üzmüştür ama kadere razı olmak inancımız gereğidir. Allah mekanını cennet etsin. Hepimizin başı sağ olsun derken son yazdığı "Dış güçler" şiirini okumanızı ve efsunlananlara da okutmanızı özellikle rica ederim.

YORUM EKLE

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479