Oy derdinden konuşulmayanlar 

BU hafta seçim tartışmaları içinde pek dikkat etmediğimiz önemli gelişmeler oldu. ABD İran'la olan nükleer antlaşmadan çekildi ve İran’a ticari yaptırım uygulayacağını açıkladı. Yine ABD Kudüs’te büyükelçilik açtı ve o gün İsrail katliamlara girişti. Bu neye yol açar. Tehdit büyür ve önlem alınmazsa bu yılın en büyük hayal kırıklığını turizmde yaşayabiliriz. Şu gerçeği tereddütsüz görmeliyiz: ABD tehdidi yalnız bölge ülkelerini değil, Türkiye’yi de hedef almaktadır. Hatta en ciddî tehdidin Türkiye’ye yönelik olduğunu saptamak gerekir. Çünkü Türkiye, Rusya ve İran ile işbirliği yaparak Batı Asya’daki dengeleri değiştirmiş ve ABD ile İsrail’in sözde “Kürdistan”, daha doğrusu İkinci İsrail planını bozguna uğratmada belirleyici olmuştur. Şu anda Türkiye, Suriye ile birlikte Batı Asya’da ABD’nin silahlı piyonlarıyla savaş halindedir.

    BÜTÜN YÜREĞİMİZLE FİLİSTİN'İN YANINDAYIZ
    Amerika Batı Asya'ya meydan okuyor. ABD, başta Filistin olmak üzere Batı Asya ülkelerini, İran, Türkiye, Suriye, Irak, Lübnan hatta Rusya ve Çin'e kadar tehdit ediyor. Bu bakımdan son derece tehlikeli bir sürece girmiş oluyoruz. Bizler, bütün yüreğimizle Filistin halkının, Filistin Devleti'nin yanındayız. Filistin halkı bizim kan kardeşimiz. 
    CEPHE EGE'DEN BAŞLIYOR
    Yalnız burada Kudüs'te ve Filistin'de bir cephe yok. Ege'den başlıyor olay. Ege, Doğu Akdeniz, Suriye ve Irak'ın kuzeyi, Filistin, Lübnan ve İran-Arap körfezine kadar uzanan bir cephe oluştu. Bu cephenin karşısında da ABD ve İsrail var, Ege'de Yunanistan ve Güney Kıbrıs onlarla beraber. Batı Asya'da Suudi Arabistan ve birtakım körfez şeyhliklerinden bazıları, PKK gibi sözüm ona Kürt örgütleri bir cephe oluşturdu. Bunun karşısında kim var? Filistin var, Türkiye var, Suriye var, Irak var, İran var, Rusya var, Çin var.
YARIN: TÜRKİYE SAVAŞ TEHDİDİ ALTINDA 

YORUM EKLE

banner528

banner516

banner470

banner452

banner449

banner540

banner518

banner481

banner472