Ömer Gozan gara ilan gibi bi cib almış

IRAMEDLİ Telgırafların Memed Ağa'nın oolu, Alanya Adcılar Dernee'nin ireyisi Ömer Gozan yeni bi cib almış. Öndüün çarşıda deggeldi. Cibin markası Vosvagen Toyureg'imiş. Cib bildiin gara ilan gibi gabgara. Böyüg. Üç oda, bi salon ev gibi. Ömer Gozan cibden golunu da dışarı sarkıdmış, yerde para arar gibi aar aar geliverir. Cib yola zor sığıyoru. Cibini harıltısını duysan, bi yer yeeceg sanırsın. 
Gari "Hayıllı olsun Ömer, güle güle bin, tekerine daş deemesin emme enginin guyruu az eeri duruyoru, guyruunu bi dooruldalım" dedim. "Amat Emmi, Oba'da benim at çidlii var, orda bi cızbız yapalım, guyruunu dooruldalım" dedi. 
"Nahıl, cibden memnun musun?" dedim. Gari Ömer annadıverdi cibi: 
"Amat Emmi, kılima var, deri goltug var, goltuglar ısıdmalı, sovudmalı. Sanrof var. İçine binen bita inmeg isdemeyoru. Engi cibin her şeyi eyi hoş emme araba bildiin gemi gibi. Moturu da 3 binlig. Mazotu yalaveriyoru, mazod dayanmaayoru. Bööle gederse bi petrol isdasyonu açmag ilazım. Emme hu ısıcaglarda arabanın bi eyilii varısa, arabanın kılima düzeni çog eyi. Arabada kılimayı açdıında içi bi daggada Gedeved Yaylası gibi oluyoru. Arabanın goltuuu da yazın sovuyoru, gışın ısınıyoru. Goltug sovudmasını da açdıımda, bildiin içerde adam üşüyoru. Bizde dosd, abbab çog. Herkez engi arabayı gelin arabası edelim deyollar. Kimseyi de gıramayoz, her cumartesi, pazar düün telaşesinden solug alamayom. Bildiin gün güneş vermeeverdiler. Bööle gederse engi arabayı satıb, 86 model esgi gasa bi Doğan alıcam. Heralda engi Doğan'ı da gelin arabası edelim deyen olmaz."  
Ömer Gozan'a burdan hem bita 'Hayıllı olsun' deyom, hem de 'Gelin arabası işinde goley gelsin' deyom. Bi de engi cibin guyruunu dooruldma işini aman unudma deyom.  
Benden böönlüg bu gadar. Hadi galın saalıcaala. 

YORUM EKLE

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472