Neden hep Müslümanlar

İÇİM acıyarak yazıyorum dostlar. Şöyle bir bakınız Müslüman alemine, hiç acı çekmeyen bir İslam ülkesi var mı? Bakıyorum da en huzurlu olan bunca sorunlarımıza rağmen yine biziz. Lütfen hangisine bakarsanız bakınız, hepsinin durumu can sıkıcı. Tarihin hiç bir döneminde Müslümanlar bu kadar zelil duruma düşmemişlerdi.
     Filistin'e bakınız, başlı başına bir dram. Sadece Filistinlilerin yaşadığı dram 1 milyar 700 bin Müslüman için hem üzücü, hem de utanç vericidir. Yemen, Arakan, Irak, Libya, Keşmir, Doğu Türkistan vs. vs. vs. Lütfen hangisini sayalım. İnanın Doğu Türkistan Türkleri'nin durumları Filistinlilerden daha kötü desem abartmamış olurum ve durumun vehametini anlatmış olurum. Kızıl Çin onlara her türlü zulüm, baskı ve sömürüyü yapmakta. En kötüsü ise Çin'in kapalı olmasından dolayı bu zulümden dünyanın haberdar olmayışıdır. Gelen zulüm haberleri de ancak devede kulak misali dahi değildir. Zulüm demek az kalır, orada yapılanlar soykırımdır.
     ABD'nin yeni başkanı siyonizmin uşağı ve kölesidir. Kudüs'ü İsrail'in başkenti yapacağına, önceliği buradaki Filistinlilerin insanca yaşamaları ve Bağımsız Filistin Devletinin derhal hayata geçirilerek buradaki işgalin son bulması olmalıdır. ABD Başkanı eğer zerre kadar insanlıktan nasibini almışsa, alabilmişse önceliği Filistin olmalıdır.
     Eğer yeryüzünün herhangi bir yerinde bir Müslüman acı çekiyorsa, biliniz ki bunun baş sorumlusu siyonist İsrail ve ABD ikilisidir. Çekilen acılar yetmezmiş gibi bu ikili şimdi de İran'ı karıştırmakla meşgul. Irak, Suriye, Libya vs'de hedefine ulaşanlar şimdi de İran'ı karıştırmakta. Biliniz ki orada hedefine ulaşırsalar sıra bizdedir. Esasen "Büyük Orta Doğu" projesinin asıl hedefinin İran ve Türkiye olduğunu unutmayalım.
     Evet, Müslümanlar acı ve gözyaşı içerisindedir. Bu böyle gitmez, gitmemeli dostlar. İslam ülkeleri birbirleri ile uğraşmak yerine bir araya gelip kenetlenmelidir. Maalesef çok acı ama gerçek böyle dostlar. Yüce yaradan Müslümanlara her şeyi vermiş, akıl da vermiş ama biz kullanmasını bilmiyoruz. Yeryüzünün bütün yeraltı ve yer üstü zenginlik kaynaklarının yüzde 70'i Müslümanlarda ama kullanan başkaları. Zenginliklerin üzerinde fakir olarak oturuyoruz. İşte asıl sorgulanması gereken konu burada. Bunca zenginliklere, imkanlara rağmen neden acı çekiyoruz? Bu böyle gitmez, gitmemeli de.

 

YORUM EKLE
YORUMLAR
hüseyin Taşer
hüseyin Taşer - 8 ay Önce

İslam aleminden Müslümanlık değil, adam kesme öğrenilecek... Müslümanım demek utanılacak hale geldi.. İslam için sadece Kur'an yeter!..

Mustafa Mat
Mustafa Mat - 4 ay Önce

Sevgili Hüseyin Bey kardeşim ilginize sonsuz teşekkürler

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472