Ne 'Hikmet'se olmadı!

"TÜRKİYE'YE iyi futbol izlettirdik" derken sayın Karaman neyi anlatmaya çalıştı ise bir türlü anlam veremedik! Son derece önemli bir maç ve rakip dakikalarca on kişi, atak yapmıyor, geride kabullenmiş, penaltı kaçırıyorsun daha neler neler. Ekran karşısında son derece akıllı cümleler, hayrete düşürecek sözcükler ve takım ateş hattında. Bu sezon mister Susiç'i hatırlatacak açıklama; on yılda bir ya da iki kez bu skoru alırız demek! Tarih tekerrürden ibaret. Son derece talihsiz bir açıklamaya tanık olduk. İstatistik olarak önde olmanın bir şey değiştirmeyeceğini, basının karşısına geçip otuz beş dakika eksik oynayan, öne çıkamayan, sadece kalecisinin çok iyi oynadığı ve sürekli geriye yaslanan, skora yapışık kalan bir takımı çözemiyorsan en azından şunu söylemenizi bekliyorduk sizden hocam: "Ekip olarak istekliydik ancak yeni aldığımız transferler oyun içerisinde sadece pozisyon bekliyorlar, üretmek için çaba sarf etmiyorlar. Dolayısıyla bizim bundan sonra en büyük düşüncemiz takıma yeni gelen arkadaşların oyuna daha fazla katkı vermesini sağlamak olacak." 

Böyle bir açıklama yapsa, başarısızlığı bir sonraki haftaya taşıyabilirdi. Üstelik iyi oynayana değil maçı kazanana veya yenilmeyene puan veriyorlar sayın Karaman. Kelime arasına sıkıştırdığın 'nasıl ayakta kalacağız' sözleri dolaylı bir anlatım ise bundan sonra başarılı olma şansımız ne kadar sorusu aklımıza geliyor!
Ne 'Hikmet'se  anlayamadık, ekran karşısına geçen bir teknik adamın "dik durduk" söylemi! Alanyaspor bundan önceki tüm maçlarında dik durdu ve durmaya devam ediyor. Size sormazlar mı sayın Karaman, sizin bundan önceki maçlarda boynunuz bükük müydü? Oynadığımız son derece ciddi ve ligin kaderi açısında altı puanlık bir maç ve Alanyaspor için olmazsa olmazdı. İlk geldiğinde, gazeteci arkadaşı transfer konusunda öylesine ters köşe yapmıştın ki, biz seni kıskanacak kadar sevmiştik. Demek ki maç sonu açıklamalar ekran karşısında gündemi kurtarmak için iyi laf yapmaktan geçiyormuş. Maç sonu cilalı cümleler ile gelecek haftanın tabldotunu hazırlaman pek de sağlıklı değil sayın hocam. Şehir olarak binler stadyuma akmış, destek desen süper, rengarenk tribünler, coşku ve sevinç her şey istediğiniz gibi, sonuç hüsran. Üstelik taraftara tek bir söz yok! Taraftarın beklentisi çok ama çok fazla idi sizden. Öyle bir grup var ki, Alanya’da sen geldikten sonra sana inanamadıklarını dile getirdiklerinde çok ama çok kızmıştık! Agresif, istekli, arzulu ve en önemlisi Alanya’da eski günlerine dönecek bir Hikmet Karaman’ı görmek hepimizin beklentisiydi. On maçta iki maç kaybedersiniz diyorsun ya, bir önceki haftan ile sonraki hafta arasında dağlar kadar fark var, bize bu farkın neden olduğunu açıkla? Bizim takım zaten evinde ofansif oynayıp bol bol pozisyon üreten, atan ve yiyen bir takımdı, ligin en renkli takımı olarak tüm Türkiye'nin gözdesi olmuştuk. Kısacası hocam, sözcüklere sarılıp, istatistiklere inanıp "dik durma"nın özetine bu şehir gülüp geçer. Şehrin dili “Yörükçe” attıkça atan bir takımı gol yese de affeden ancak puan aldıkça sevinen bir taraftar topluluğu var karşında. Taraftar ofansif, teknik ekip ve yönetim aynısı, bunu yeni farkettiysen sanırım geç kaldın ama bu demek değil ki işin sonu geldi, asla! Ciddi ve başarılı bir yönetim senin yanında ne zamana kadar sürer bu birliktelik bilinmez ancak bilmemiz gereken tek şey bundan sonraki maçlar (Karabük maçının altını çizmiyoruz, o bir kredi idi). Konya maçından sonra açıkladığın, o dik durduğun, hani 'on maçta bir ya da iki kez yenilirsin' dediğin sözleri bir kenara yazıyoruz ve takipçisi olacağız hocam.
Moda olan deyimle bize puan lazım sayın Karaman, bu maçları bir kez daha oynama lüksümüz yok. Öyle bir sonuç alalım ki, varsın Türkiye ve istatistik bizi yerlere vursun ama bu ligin tadını çıkaracak kadar ve lige devam edecek puanları hanemize yazalım. Üstelik çok fazla özgürlük bu ülkenin fıtratında yok. Biliyoruz ki bu oyunda başarılı olmak en büyük destur hocam. Bir oyunun parçalarıyız, oynuyorlar, oynatıyorlar, bağırıyorlar, yönetiyorlar, kısaca bizler bu oyunun parçasıyız, parça olmak iyi ama yürekleri parçalananlar zor affeder...

YORUM EKLE

banner495

banner516

banner470

banner452

banner449

banner518

banner481

banner472

banner479