Mesut Hoca ile tamam mı, devam mı?

BAŞLIKTAKİ soruya cevap verecek konumda değiliz ama Aytemiz Alanyaspor’un ligde kalması kesinleştikten sonra sosyal medyada ve sokakta en çok sorulan sorulardan birisi hoca konusu olduğu için, bugünkü yazımızı bu konuya ayırdık. Sonuçta Aytemiz Alanyapor’u yöneten bir başkan ve yönetim kurulu var. Taraftarlar ve bizler fikrimizi yazarız, bunları değerlendirecek olanlar sorumlu kişilerdir. Taraftara düşen de alınan karara saygı duyarak kim olursa olsun arkasında durmak olmalıdır.

***

Mesut Bakkal hoca bu sezon üçüncü hocamız oldu. Bu sayfadan birkaç kez eleştirmeme rağmen Aytemiz Alanyaspor’un ligde kalmasına katkı sunduğu için teşekkür ediyorum. Alt liglerde olmuş olsak ligde kalmak başarısızlık olarak gözükse de, Süper Lig'de kalmak bizim için başarıdır. Her zaman söylediğim bir şey var; Aytemiz Alanyaspor iyi oyunculardan kurulu ve takımın iskeleti bu ligi taşıyacak durumdadır. Biz ligin üçüncü haftasında 'Bu takım 40 puanla ligi tamamlar' derken tek güvendiğimiz kaliteli futbolculara sahip olduğumuz içindi. Yeter ki bu takım iyi yönetilsin. Saffet Susiç ile 17 maçta 18 puan, Hikmet Karaman ile 6 maçta 3 puan, Mesut Bakkal ile 11 maçta 19 puan toplamışsa, takımı iyi yöneten hoca profili ortadadır. Mesut Hoca ligde devamlılığı olmasa da sonradan aldığı birçok takımı ligde bıraktığı için o şekilde anılmaya başladı.

***

"Mesut hocanın bu başarısı yeni sezon için referans olur mu?" sorusuna gelecek olursak, bu benim için soru işaretidir. Zira Mesut hoca 2009 yılından bu yana görev yaptığı takımlarda ligi tamamlayamıyor. Başarılarının tamamında sonradan gelmeleri var. Tabi ki bu sorunun cevabını yine yönetim verecek. Zira Aytemiz Alanyaspor geçmişini bilmeyen o kadar çok insan var ki, bilgisiz şekilde yazıp çiziyorlar. Mevcut başkanımız ve yönetim kurulumuz görev yaptığı bunca yıldır takımı şampiyon yapan veya ligde bırakan hoca ile bir sonraki sezon da devam ederek başarıları ödüllendirdi. Emin olmamakla birlikte yönetimin de bu tavrını bildiğim için yeni sezonda da Mesut Bakkal ile devam edileceğini düşünüyorum.

***

Sonuç olarak Aytemiz Alanyaspor mevcut hoca ile devam eder veya etmez bu onların kararıdır. Bize düşen alınan karara saygı duymak ve hoca kim olursa olsun arkadaşlığı, sevecenliği veya iyi dostlukları değil, sahada yaptıklarını değerlendirmektir. Ne yazık ki son dönemde saha içinden çok saha dışı konuşuldu. Her yerde olduğu gibi ligde kalma başarısı gerçekleştiği için bazı şeyler gözden kaçıyor. Şunu da söylemeden geçemeyeceğim; zira bir başarı varsa bu topyekün camiaya aittir. Özellikle bu kaliteli kadroyu kuranlardan hiç bahseden olmuyor. Sizce bu haksızlık değil mi? Bu sezon bize hizmet eden Saffet Susiç, Hikmet Karaman ve son olarak da ligde kalmamıza önemli katkı sunan Mesut Bakkal hocaya teşekkür ediyorum.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Milli Egemenlikteki Tente Altı
Milli Egemenlikteki Tente Altı - 8 ay Önce

Veysel hocam valla kimse kusura bakmasın ama Hikmet Karaman'a teşekkür etmemeliyiz. Adam göz göre göre takımı sabote etti. Eğer onun yerine herhangi bir x teknik direktör gelse zaten küme düşme gibi bir ihtimalimiz olmazdı.

banner495

banner516

banner470

banner452

banner449

banner518

banner481

banner472