Mesut Bakkal umut veriyor

BUGÜN yazıma başlamadan önce hafta içi yaşadığımız iki üzücü vefatı sizlerle paylaşmak istiyorum. 90'lı yıllarda bir çok genç arkadaşımıza Alanyaspor sevgisini aşılamaştık. Bunlardan birisi de 15 yaşında yanımıza gelen ve seneler boyu tribünde davulcumuz olan Fatih Karagül'dü. 35 yaşında elim bir trafik kazasında kaybettik. Aynı gün yıllardır Alanyaspor tribünlerinde olan Bam Bam lakaplı Murat Tuna'yı kaybettik. Bu ani genç ölümler herkes gibi beni de sarstı. Her iki kardeşimize de Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Her şeye rağmen hayat devam ediyor ve biz de görevimiz gereği Alanyaspor ile ilgili fikirlerimizi sizlerle paylaşıyoruz.

***

Geçtiğimiz haftalarda Alanyaspor’un sezon yapılanması konusunda doğru yolda olduğunu belirtmiştim. Alanyaspor bu süreçte Süper Lig takımları içinde transferlerini bitirerek oyuncuların kampa katılmasını sağlayan ilk takım oldu. Bu bağlamda yönetim kurulu 6 yeni transferin 6'sını da bonservis ödemeden kadrosuna kattığı için mali disiplin adına önemli hamle yaptı. Ama bunları söylerken Wanderson, Plet ve Landel gibi hiç bir şey vermeden maddi zarar verenleri de söylememiz gerekir. Alanyaspor Başkanı ve yönetim kurulu, Mesut Bakkal hocanın raporu doğrultusunda bu transferleri yaptıktan sonra artık top Mesut Bakkal ve talebelerinde olacaktır.

***

Mesut Bakkal ve talebeleri 1. kamp dönemini kapadı. İlk etap kampında elbette adı üstünde olduğu gibi hafif yüklemelerle geçecektir. Asıl önemli olan 2. etap kamp dönemi ve hazırlık maçları ile sistem üzerine olacaktır. Önemli olan, bu kampta yapılacak çalışmalar olduğu için belirleyici olacaktır. Günlerdir basında sayın başkanın ağzından ve daha sonra hocanın ağzından "Takım eksik değil, fazlası var, istediğim transferler yapıldı. Yönetime teşekkür ediyorum" sözlerini duyuyoruz. Bunlar umut verici sözler ama bana göre birinci bölgeye transfer yapılması gerekir. Mesut hoca 'transferler yeterli' diyorsa sevabı da günahı da onun olacaktır. 'Transfer bitti' deniliyor ama bize zaman bunu daha net gösterecek.

***

Mesut Bakkal hocanın başarılı olması Alanyaspor'un da başarılı olacağı anlamına geldiği için bende başarılı olmasını isterim. Üstelik her ne kadar takım kurtaran hoca kimliği var ise, 2009 yılından bu yana bir takımı sezon boyu çalıştıramayan hoca kimliği de var. Kendi deyimiyle 'eksiğim yok, fazlam var' diyen birisinin başarısız olma şansı yoktur. Uzun zaman sonra transferleri, sezon öncesi kamplarını kendi yapan bir Mesut hoca için Alanyaspor bir şanstır. "Daha lig başlamadan hoca üzerine baskı yapıyor" diyenler olabilir. Biz durum tespiti yapıyoruz ve Alanyaspor'u yazan herkesin de (istisnalar hariç) eyyam yapmadan bunları gündeme getirmesi gerekir. Geçen yıl takım ligde kaldığı için ve ikili ilişkiler yüzünden gündeme getiren olmadı ama her maç sonu kendi istatistiğini tutarak gündem değiştirmeye kalkarsa, benim gibi bir kaç kişi daha çıkar ve yanlış olduğunu söyler.

***

Sakın ola ki son günlerin modası olan kraldan çok kralcılar çıkıp da algı operasyonlarına girmesin. Ben halkımızın da anlayacağı gibi dümdüz konuşuyorum. Mesut hoca Alanyaspor'un teknik direktörüdür ve biz de buna saygı duyarız. Ama benim için kişiler değil kurumlar önemlidir. Başarı gelsin biz alkışlarız ama hata yapılırsa ve daha da önemlisi geçen yıl olduğu gibi başkanın, yönetim kurulunun, futbolcuların emekleri yazılmadan ligde kalma direk bir kişiye bağlanırsa buna itirazımız olur. Bir yerde başarı varsa bu ekip işidir. Biz her zaman ki gibi uyarı görevimizi yapalım, zararı yok istenmeyen kişi de olalım. Yeter ki yarınlara bu yazdıklarımız ışık tutsun, bu kişinin dedikleri bir süre sonra çıkıyor diyebilme erdemine erişilsin.

YORUM EKLE

banner517

banner516

banner470

banner452

banner449

banner518

banner481

banner472