banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479

27.05.2019, 23:17

Mekanın müdavimi olduk

AYTEMİZ Alanyaspor, 81 il ve 922 ilçe içinde tüm şehirlerin hayallerini süsleyen Süper Lig'de önümüzdeki sezonda da yarış içinde olacak. Özellikle Akhisar’ın da düşmesi ile tek ilçe takımı olarak dikkat çeken temsilcimiz, üçüncü sezonunu da başarılı bir şekilde tamamlayarak tatile girdi.

***

İlk iki sezonu 40 puanla tamamlayan temsilcimiz, bu sezonu ise 44 puanla tamamladı. Geçtiğimiz yıllarla kıyasladığımız zaman bir çok farklılıklar dikkat çekse de, değişmeyen tek şey kritik zamanlarda yaptığımız hamleler hep doğru hedefi buldu. Kaoslu dönemlerde, acil alınması gereken kararlarda kişisellik değil kurumlar esas alınarak, sistem takımı olma yolunda bana göre önemli adımlar atıldı. Yapılan eleştirilerin dikkate alınmaması gibi bir algı oluşsa da, bu eleştirileri kendi içlerinde değerlendirerek bir dahaki seferde hataları düzelterek o konu üzerine yapılacak eleştirilerin önüne geçtiler.

***

Bu üç sezon gösterdi ki, ne kadar çok taraftarın olsa da, etki alanın sınırsız olsa da, iyi yönetilmediğin takdirde gideceğin yer bir alt ligdir. Aytemiz Alanyaspor’u ara vermeden yorumlayan tek köşe yazarı olduğum için, yazdıklarımın takibini ve sonuçlarını görme imkanlarım oldu. En çok eleştiri konularım 'ben bilirim' tavırları ve yüksekten bakma egolu tavırlar idi. Bunların kalıntıları az da olsa devam etmekle beraber hızla bir dönüşüm yaşanmıştır. Yeni sezonda taraftarların bize ihtiyaçlarının kalmaması için biraz daha ketumluktan vazgeçilirse daha iyi olacaktır.

***

Şimdilerde ise Sergen Hoca gidecek mi, kalacak mı konusu var. Burada yönetime güvenmek gerekir. A-B ve C planları oluşmuştur. Süper Lig'de yarışçı olmak kadar, yaşamaya çalışmak da ciddi bütçeler ister. Sergen Yalçın ile bir ivme yakalandı ve başarı sağlandı ama totale baktığımız zaman geçmiş yıllara oranla 4 puanlık bir fark var. Sergen Hoca olumlu havayı kullanarak üstünden gelemeyeceğimiz bir bütçeyle önümüze çıkarsa elbette buna kimse izin vermez. Ben yönetim kurulu ve profesyonellerin bu konuda alacağı her kararın altında camiamızın menfaati olacağı için güvenim vardır. Taraftarlarımız da bu konuda yönetenlere güvenmeli ve ona göre davranmalıdır.

Yorumlar (1)
ali kasapoğlu 3 ay önce
alt yapı en az profesyonel kadro kadar önemlidir,iyi bir hoca ile alt yapıdan her sezon en az bir iki futbolcuyu A kadroya kazandırıp böylece takımın kendi kendini finanse etmesi sağlanmalıdır,taşıma su ile nereye kadar gidilir.