İnançlı insanları sömürmek ve kullanmak her zaman geçim kaynaklarından biri olmuştur.  
Adamın biri çıkıp "Ben Mehdiyim" diyor. Üstelik kendi de demiyor, çevresine topladığı bilgili, dış görünüşü ile etkileyici kadın ve erkeklere söyletiyor. Hep bir ağızdan haykırıyorlar "İşte Mehdi" diye. Ben gülüyorum, üstelik ağzımla da değil.
Kendi Mehdiliğini ispatlamaya uğraşmaktan Mehdilik yapamıyor, o da işin kara mizahı. 
İnanışa göre Mehdi gelir fakat o geldiğinde kimsenin ondan şüphesi olmaz. Televizyonlara çıkıp "Vallahi de Mehdiyim Billahi de Mehdiyim" demez.  Mehdi üç büyük vazifesinin peşine düşer. İnsanların imanını kurtarmak, İslam Birliğini kurmak, İslam ahlakını tüm dünyaya hakim kılmak. 
Bakın Mehdi olduğunu iddia eden kişi; birinci vazifeyi yerine getiremeyeceği gibi ateizm akımını destekleyenlere de güzel bir örnek teşkil edebilir. Ateizmi savunan biri şöyle diyebilir: "Yani bu adam Mehdiyse Ateizm kaçınılmazdır." 
Bu kişiler insanları olan imanlarından da soğuturlar. Eğer devletlerin bir görevi de vatandaşların inançlarının doğruluğunu korumaksa hükümetimiz derhal bu konuya el atmalıdır. Bu ciddi bir meseledir. İnşaallah, Maşaallah, Opppa Mehdi Style…
Kendi sırrına vakıf olamayanlardan hayatın sırlarını dinliyor olmak, en hafif tabiriyle aptallıktır. Hakikati yalan sözlerle anlatmaya çalışan Çakma Mehdiye şunu söylemek istiyorum. Hakikati olduğun yerde bulamıyorsan nerede bulmayı umuyorsun?
Alevi kardeşlerimiz ibadethanelerinin kabulünde türlü engellemeler ile karşılaşırken, İslam adına yalanlar söylemek ne kadar da kolay. Buradan şu yanlış sonuca varabiliriz: 
"Müslüman olman sana ciddi bir sorumluluk getirmez, istediğin yalanı din adına söyleyip günü kurtarabilirsin. Ancak başka bir inancı yaşıyorsan ya da ateizmi benimsiyorsan doğruları bile söylemeye hakkın yok demektir." 
Din adına yalan söyleyenleri dinlemektense, inançsız birinden gerçekleri dinlemeyi tercih ederim. 
İslam birliğini kurmakla görevli Mehdi olduğunu iddia eden kişi, önce kendinde bir olmalıdır. Müslümanların önderi derken Müslüman kimdir önce bunu bilmelidir. İslam ahlakını dünyaya hakim kılacak kişinin ahlakından kimsenin ufacık bir şüphesi olmamalıdır. Küfür edilen, taşlanan hatta öldürülmeye çalışılan Peygamberimizin ahlakından, düşmanlarının dahi şüphesi yoktu.
Mehdi geldiğinde ne yapar bilemem fakat televizyon programı yapmayacağı kesin. 
Yani "Ben Mehdiyim" demekle olmuyor bu işler. Nasıl ki "Ben başbakanım" demekle olmuyor. Çalışmak gerekiyor, parti kurmak, ekip kurmak, meydanlarda insanlara anlatmak, halkın desteğini almak, mücadele etmek ve sonunda seçimle işbaşına gelmek. Yoksa Tayyip Erdoğan bir kanalda, Kemal Kılıçdaroğlu bir kanalda, Devlet Bahçeli de bir kanalda televizyon programı yaparlardı. Oysaki onlar çalışıyor ve tüm programlar onların haberlerini yapıyor. Herkes kendi işini yapıyor. İnşaallah, Maşaallah, Opppa Mehdi Style…
Asıl anlamadığım dini konularda son derece hassas olan Başbakan neden bir önlem almıyor. Medya Sorumlusu Bülent Arınç neden ağırlığını koymuyor? Dizi yapımcılarına fırça atıp kendi halinde oyuncuları hizaya sokmak kolayına mı geliyor! 
Müslüman olduğunu söyleyenler neden bu kişilere saygı duyar ve önlerinde eğilir? Para ve şöhret bu kadar önemli mi? Neden tüm kapılar onlara kolayca açılır? Her kapı kolayca açılıyor Mehdilik kapısı hariç. Neden hiç kimse yüzüne karşı "Arkadaş deli misin, divane misin?" diye sormaz. Bu konuşmaları evinde, çay bahçesinde yapsa sorun değil ama çıkıp televizyonda yaptığında bir sorumluluğu olmalı. Nasıl ki programların üst köşelerinde +18, Şiddet içerir gibi uyarı yazıları oluyor; bu gibi programlarda da “+İnsan” yazısı yer almalı. Hatta “+”işareti yerine “-“ işareti daha anlamlı olur. Televizyonda kendine Mehdilik sıfatı arayanları yayınlamak yerine; tüm dinleri tanıtan, ateizmi anlatan, Darwin’i öğreten programlar yayınlansa inanın daha sağlıklı olur. Darwin'e karşı çıkanların Darwin'e ait tek satır okumamış olmaları ne acı! 
Mehdi gelse ilk kendisine karşı çıkacak haberi yok!
İslam nedir, tam olarak bilmeyen halkın, İslam adına her konuşulana inanması da çok şaşırtıcı değil. 
Ötekileştirmeyi adet edinmek tehlikeli bir arayıştır ve altında derin bir din faşizmi yatmaktadır. 
Mehdilik yalanı altında İslam ülkelerini diğer ülkelere karşı birleşmeye çağırmak zaten İslam Felsefesini ve Mehdilik anlayışını bilmeyenlerin işidir. Yakında Çakma Mehdiler Derneği açılırsa hiç şaşırmam. Hep beraber eğlenip coşarlar.. “Mehdi miyiz arkadaşlar, Vallahi de Mehdiyiz Billahi de Mehdiyiz.” O zaman ne duruyoruz haydi televizyonlara, gazetelere dağılalım… 
İnşaallah, Maşaallah, Opppa Mehdi Style…
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat!. Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner452

banner457

banner449

English Russian

banner459

banner381

banner344

banner386

banner349