Mamısedili delaanlılar ataş gibi 

BİLADER öndüün aşamıla zır zır tilefon çalar. Bagdım arayan Mamısedili motur tamircisi, Büglü'den Atiin Murad'ın oolu Ali. "Amat Emmi böön aşaamıla Köroolu'nun Ali'nin künefe likontasında Mamısedili delaanlılar olaragdan bi araya billeniceez. Muhdar adayı Bülbüllerden Resül de geliceg. Delaanlılar ille Amat Emmimiz de aramızda olsun deyollar" dedi. Iramedli bobam "Oolum çıırılan yere ged, çıırılmayan yerde de görünme" derdi. Uzadmaalım, endee davete icabed eddig. Ora vardım, haggatan Mamısedi'nin delaanlıları bi araya billenmişler, 150 gadar var. İçlerinde ehdiyar bi teg ben varım. Çoo biliş biliş, gari "Kimlerdensiniz?" deyi sormaya başladım. Çoonun bobasını bilirim. Mamısedili delaanlıların alayı birer sanad erbabı olmuş, içinde tomofil tamircisi, fayanscı, marangoz, su tesisadcısı, berber, alayından var. Mamısedili muhdar adayı Resül Bülbül aletirigci. Icıg ben gonuşdum, ıcıg Resül gonuşdu. Resül'ü gözüm duddu bilader. Yüzü, gözü güler, temiz bi oolan. İşallah Mamısedi'ye muhdar olur da eyi hızmad eder. 

Unudmadan, düggeni Gale Marked'in üssakasında, esgi Hacıhamdilerin bööründe olan Köroolu Ali'nin künefesi de çog gözel. Yeneg. Birin yedim doyamadım, birin taa yedim. Burdan Ali'ye pırava deyom. Haggatan engi künefenin Alanya'da başga öörü yok. Gedin, dadına bi de siz bakın.  
Benden böönlüg bu gadar. Hadi galın saalıcaala. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Uçurmaklı Hüseen
Uçurmaklı Hüseen - 5 ay Önce

Haggatan Amat emmim doru söleyoru. Resul gardaşa ıhıcıka bende kefil oluyoruyun . Eli yüzü temiz inançlı, çalışgan, dürüst yani ayın oyun işi olmayan bu mıhdarlık işinide para pul için değil içinden gelerek yapacak bi arkadaş.
Amat emmim destee verdine göre onunda bi bildii vardır. Ihıcık bende desdek vermeye gedeyoruyun Eşşek dayandıranda gara Cavama ara gazını doladım , öömde kimse duramaz garim. Yörü Resul um Mamıseydi yörüyoru ardından .

Ali Köroğlu-KÖROĞLU KÜNEFE
Ali Köroğlu-KÖROĞLU KÜNEFE - 5 ay Önce

Amat emmimin , Resul Muhtar ın ve Mahmuseydi li gençlerimizin ayaklarına sağlık. Sağolsunlar varolsunlar. Amat emmim tereyağ ile Sade yağın farkını iyi biliyor. Yörük çocu oldundan damak tadı govatlı. Resul Muhtar ımada çıktığı yolda başarılar diliyorum. Pırıl pırıl bir arkadaştır , yakınen tanırım .

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472