Gendi gendimizi öldürmüşüz

Esgiden beri ben Terzi Memed'e paçalı don digdirir, geyerdim. Maasus garalıca yabdırırdım, bişey gacdıında belli olmasın deyi. Hindi hayılacadır bagsır deyi bi don çıgmış, ondan geyiyom. Emme bi ıraatlık sorman bilader, don hamır gibi. Paçalı don çog yörüüdümde apışlarımın arasını eridiverirdi, bodura sürerkene dinim, imanım gevrerdi. Bu don ööle del. Apışımın aanı eridmeeyoru. Düümesi de var öönde, ufag su dökerkene donu aşşa sıyırıcaam deyi oğraşmayorsun, ordan işini görüveriyon. Yani deecem, taa esgi usul dondan geyenler varısa, gendinizi üsemesine irezil edmen. Engi bagsırlar gadar ıraad don görmedim ben.
Emme engi bagsırı bir iki numara böyüg almag ilazım, bi de delaanlı donu olmaacag. Öndüün beerden üç dene bagsır aldım, geydiimde tıkıç gibi olaaldım içinde. Gıbışdamag mümkün deel. Halbuku en böyüünden aldıdım emme engi tip donlar delaanlılar uçun olurumuş. Böyüg adam donu satan yerden almag ilazımımış. Hindi donları geri götürsen de, "Bana olmadı" desen herif deeşirivermez. Geymiş bulundug bi kere. Avradı bi ökelendireen deyi "Al hu donları da el bezi bari et" dedim, çıırınıverdi. Üç dona da 28 banguvud para verdiidim. Para da üsemesine cavır oldu.
Benden böönlüg bu gadar. Hadi galın saalıcaala.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Amat Bilir - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yeni Alanya Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yeni Alanya Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Bugün son iki aday kalsa Erdoğan'ı mı Yavaş'ı mı seçersiniz?