Çok güzel hareketler

Başta tüm Türkiye'de olduğu gibi bölge illerinde de sağlık çalışanları doktorundan hastane temizlik elemanına kadar ailelerini, sevdiklerini, en önemlisi küçücük çocuklarını bile göremeyerek hiç tanımadıkları insanlara yardım etmek ve sağlığına kavuşmalarını sağlamak için canla başla çalışmalarını mesai mefhumu gözetmeksizin sürdürüyorlar.
Midyat'tan 50 yıl önce İngiltere’ye göç etmiş bir Süryani vatandaşımız Londra'da vefat eder.
Ölmeden hem kendisinin hem çocuklarının talebidir doğduğu topraklara, babasının, annesinin, dedesinin gömülü olduğu aile mezarlığına gömülmek.
Bu talep Londra'daki Türkiye Büyükelçiliğine iletilir, araya girilir, uçuşlar ve yasaklar olmasına rağmen ve Dışişleri Bakanlığı Bakan Mevlüt Çavuşoğlu'nun talimatı ile devreye girer. Ve naaşı Dışişleri Bakanlığı, Büyükelçiliğimiz ile İngiliz makamlarının ortak çalışması ile Cumartesi ülkemize, doğduğu topraklara, ait olduğu yere getirilecek.
Aile “İçimiz rahat, en azından cenaze ait olduğu yere defnedilecek” diyerek teşekkür etti.
Diyarbakır’ın Kayapınar ilçesinde vatandaşların Whatsapp üzerinden su birikintisi olduğunu ve bunun sivrisineklerin oluşmasına, bunun da hastalıklara önlem için ilaçlamasının iyi olacağını belirtmesinin üzerinden sadece 40 dakika sonra ilaçlama ekiplerinin belirtilen yere gelerek ilaçlama yaptığı görüldü.
Bu hızlı müdahale oluşabilecek bir tehlikenin önleminin önceden alınmasına verilen önemi gösterirken, vatandaşlar da rahat bir nefes aldı.
GECE YARISI MASKE
Batman İl Emniyet Müdürü Köroğlu Kıraç maskesiz dışarı çıkmanın yasaklandığı bugünlerde maske bulamadığı için dışarı çıkamadığını ve karşılaştığı zorlukları Twitter hesabından paylaşmasının ve emniyet müdürünü de eklemesinin ardından Köroğlu Kıraç gece yarısı vatandaşa maske gönderiyor.
Şırnak’ta vatandaşlar sosyal mesafe ve izolasyonda diğer illere göre daha iyi görünüyor. Ama orada da her yerde olduğu gibi vatandaş maskelere ulaşmakta güçlük çekince bu sefer de Şırnak Belediyesi sokakları, pazarları gezip zabıta marifetiyle maske dağıtımı yapıyor.
Viranşehir Belediyesi vatandaşlara hizmetin yanısıra insanların evden çıkmasının yasak olduğu şu günlerde sokak hayvanlarını unutmayarak onların yaşadığı veya ulaşabilecekleri alanlara mama bıraktırıyor.
Belki okurken bunlar zaten asli görevleri değil mi dediğinizi duyar gibiyim. Sizlere katılıyorum ama yollar içerisinde bunların daha tezcanlı ve toplumsal duyarlılık içerisinde yapıldığına şahit olmak insanın yüreğini okşuyor.
Lütfen biz de bu güzelliklere güzellik katmak için uyarılara dikkat edip dayanışmaya devam edelim. Teşekkürler duyarlı görevliler...

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Nail Kadırhan - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yeni Alanya Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yeni Alanya Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Bugün son iki aday kalsa Erdoğan'ı mı Yavaş'ı mı seçersiniz?