Gelecekte farklı olup markalaşmak

Günümüzde para kazandıran işler gelecekte yeni teknolojilerle ve daha farklı yöntemlerle yapılacak. İş dünyasında zamanla yeni meslekler ön plana çıkacak.Kimi meslekler değişecek ya da giderek yok olacak. Şirketler rekabet güçlerini yeni teknolojiler ve yeni iş yapma yöntemleriyle geliştirecek.Bu nedenle yeni bilgilere ve farklı yeteneklere ihtiyaç duyulacak. Bu şartlar altında geleceğin şirketleri nasıl farklı olabilecek ve sahip oldukları farklılıkları nasılKoruyabilecek?Şirketlerin geleceği beklemeleri yerine, bugünden değişimi tasarlamaya başlamaları, bu süreçte yönlendirici olmaya çaba harcamaları gerekmektedir. Şirketler yeni projeler üzerinde çalışırken, çevrelerindeki bireylerin bilgi birikimini, yeteneklerini, enerjisini daha somut yöntemlerle değerlendirmelidir.Yeni teknolojilerden yararlanmayan ve farklı uygulamalara öncülük edemeyen şirketlerin atılım yapmaları pek kolay olmayacaktır. Ticari sınırların giderek ortadan kalktığı bir dünyada yaşıyoruz. Küresel rekabet nedeniyle sürekli gelişime ve yabancı pazarlara açılma zorunluluğu var. Ticari sınırların giderek ortadan kalktığı bir dünyada yaşıyoruz. Küresel rekabet nedeniyle sürekli gelişime ve yabancı pazarlara açılma zorunluluğu var. Dünya pazarlarındaki yoğun rekabetle baş edebilmek için ürünlerin ve üretim süreçlerinin marka olması gerekmektedir.Marka olmak gelecek için bir güvence sağlayacaktır.Bilgi ve iletişim teknolojileri, zaman ve hız kavramını inanılmaz boyutlarda değiştirmektedir. Dünyanın her köşesinde dijital teknolojiyle her alana bir kaç saniyede ulaşılabilmektedir. Teknolojik gelişmelerden yararlanarak, kendini işine adayacak bireylerin gelecekte büyük başarılar kazanmasına kesin gözüyle bakılmaktadır.Bu nedenle kaygı ve telaş içinde değil, sabırlı ve bilinçli bir çaba içinde olmakta yarar vardır.Ekonominin yeni gerekçelerine uyum sağlayamayan bireyler ve kuruluşlar gerilerde kalacak. Bundan sonra iş dünyasında şirketler daha hızlı kaybedecek. Ayrıca para piyasalarındaki inişler ve çıkışlar daha doğal karşılanacak.Bugünün değer yargıları değişecek. Öyle ki küçük yada önemsiz sayılan yatırımcılar daha büyük etkiler yaratacak ve şaşırtıcı başarılar kazanabilecek. Şirketler, rekabetüstünlüğü olan alanlara öncelik vermek zorunda kalacak.İş modellerinin yeniden gözden geçirilmesi ve şirketlerin yeniden yapılanması konuları günümüzde önemini korumaktadır. Şirketlerde iş akışı daha sade ve yalın hale getirilmelidir. Büyük şirketlerin yerine daha esnek ve daha hızlı çalışan işletmeler rekabet gücü kazanma açısından daha başarılı olmaktadır.Şirketler sahip oldukları yeni projeler ve teknolojik birikimleri kadar güçlü olabilecek.Bu gücü gerçekleştirmek için de özverili çabalara ihtiyaç duyulacak.Buradaki amaç müşterilerin memnun kalmaları ve kazanmalarını sağlamaktır.Şirketlerin kar edebilmeleri ve kazanabilmeleri için insan kaynaklarına ve daha özgün becerilere sahip olmaları gerekecek.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Fisun Peynircioğlu - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yeni Alanya Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yeni Alanya Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Yeni Alanya Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Yeni Alanya Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.Anket Alanya Belediye Başkanlığı anketi - Alanya'nın nabzını tutuyoruz! Siz kime oy verirdiniz?

Çorum Haber