Tirigler payamları yalaaverdi

Gedeved'den gelen megduba böön de devam ediyoz:
"Amad'ım sen tirii bilin mi? Hu bizim şeerdeki tirigler deel, yayladakı tirigler. Bu tirigler, beni illallah eddirdi. Her sabaala 'Tıg, tıg' deyi bi ses çıkar. Ne bileen ben de kapı çalar sanırdım, uyku sersemile. Öndüün gene bi tıkıltı oldu. Üyürdüm, yöşüle uyandım 'Tıg tıg' ses gelir. Avrada 'Gag gız, kapı çalıyor, bi bag, kim?' dedim. Avrad 'Ya alışamadın mı taa, kapı deel o tirig, yat zıbar ööne' dedi. Uyandıg bi kere, nere üyücen?"
Yarabbi şükür, megdub biddi bilader. Bu Gedeved'den gelen megdub da Kel Aliço'nun Pehlivan Tefrikası'na döndü. Emme Gedeved'de naadar sıkıntı varısa yazılmış oldu bura. Bilader, endeerde yaylanın dadını çıkarın. Bullar yanıyoru, bildiin muhalıyoru adam. Bi de tirii bilin mi deyi sormuş bana bu megdubu yazan. Engi tirig sırf yaylada yog, Alanya'da da var. Tirig deyi sincaba der Alanyalılar. Benim baccada bile var tirig. Bu sene payamları yalaaverdi atıverdi deyuslar. Kaç sefir gözümüle de gördüm. Biri "Tüfeele vur" dedi, "Vuru muyum ulan heç? Canını ben mi yareddim?" dedim. Payamın defderini dürdüler, gümüş gibi temizlediler, hindi hayılacadır görügmeyollar. Vaziyed Gedeved tarafına dooru geddiler.
Benden böönlüg bu gadar. Hadi galın saalıcaala.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Amat Bilir - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yeni Alanya Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yeni Alanya Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.