Zeytin Dalı

ÖNCELİKLE

Afşin operasyonunda kaybettiğimiz şehitlerimiz için, önce ailelerinin sonra tüm Türkiye'nin ve MHP Alanya ilçe başkan yardımcısı Mustafa Sümbül'ün anneannesini kaybetmiş olmasından ötürü başı sağolsun. Rabbim tüm askerimizi korusun. Yar ve yardımcıları olsun.
Tüm inançlarda barıştır, Şifadır, huzurdur. Hiçbir çağda kötülüğün beslendiği bir kanala simge olmamıştır.
Ve yine huzurla barışın simgesi olmak için çıktı yola zeytin dalı.
Amaç Afrin'e huzuru getirmek. Amaç sınırımızda yaşayan vatandaşlarımıza huzuru getirmek. Amaç düşmanca duygularla beslenen PKK ve PYD'yi yok etmek.
Bazıları kızıyor bu operasyona. Olan Mehmetçiğe oluyor diyerek. O Mehmetçiğin bu yaşa kadar huzurla yaşadığı bu topraklar için can verenleri hatırlamıyor musunuz? Hatırlamıyor musunuz da onların uğruna da ordular halinde ölüme gittikleri bu topraklar için bir başka canın feda edilebilirliğini yok sayıyorsunuz?
Oysa ben, kadın olmaktan utandığım anları yaşıyorum günlerdir. Keşke erkek olsam da o şehitlerden biri ben olsam diyorum. Hadi kalk gel deseler kadınlığıma bakmam koşa koşa giderim.
Afrin'de ne işimiz var deniyor, Hatay, Kilis için huzur istiyoruz. Biz Alanya gibi bir kentte rahat rahat uyurken, terör ile koyun koyuna yaşayan vatandaşı unutuyoruz. Yine o bölgelerden yurda giren hainler yüzünden şehitler veriyor, masum insanlarımızı kaybediyoruz.
Afrin çakal yuvası. Çakalın yuvasını yok etmeden kökünü kurutamazsınız. Yıllardır ciğerimizi yakan bu yarayı temizlemeden sormanın anlamı yok. Yarayı tedavi etmekten başka çaremiz olmadığını anlamamız gerekiyor artık. Pansuman yapıp temizlemeden sardığımız her yara bir fazla acı ile büyüyerek geliyor üzerimize.
Herşey bir yana, Mehmetçik tüm yüreği ile orada, o bölgedeki halk ve tüm Türkiye bir bütün olarak yanlarında. Kimi kurbanlar kesiyor onlar için, kimi kendi evladı gibi oturup sarmalar sarıyor, kimi dualar ediyor, kimi bizi de alın diye askerlik şubesine valizi ile gidiyor. Tüm herkes yürek yüreğe bir bütün oluyor.
Destan yazıyor askerimiz. Biri kimsenin cesaret edemeyeceği bir şey yapıyor, bir F-16 savaş uçağı ile yere 20 metre yaklaşıyor, biri "Ailene ne söylemek istersin?" sorusuna "Beklemesinler..." diye cevap veriyor, bir diğeri şehit olacağını bile bile giderken okul vasiyet ediyor en yakın dostuna.
Kısaca bu güne kadar olması gereken ne varsa şu an oluyor. Koca Amerika 10 km güvenli alanı kabul etmezken 30 km güvenli alan teklifi ile kapımızı çalıyor.
Türk yeniden ayağa kalkıyor.
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başkomutanlık görevinin sonuna kadar hakkını veriyor.
Bunca şey yaşanırken gözünü, kulağını kapatıp kör bakanlar; sorarım size Türk'lük sizin nerenizde? Vatan kaygısı sizin nerenizde? Yada şöyle diyeyim; siz bu vatanın neresindesiniz?

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Seren Esen - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yeni Alanya Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yeni Alanya Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Bugün son iki aday kalsa Erdoğan'ı mı Yavaş'ı mı seçersiniz?