Hasan Çavuşoğlu

FUTBOLA

ara verdiğimiz dönemler bizim için sıkıcı geçse de, bazı konular için fırsat oluyor. Biz de böyle aralarda 1948 yılında kurulan camiamıza başkanlık yapanları anıyoruz, yaptıklarını anlatarak teşekkürlerimizi sunuyoruz. Profesyonel liglere çıktığımız yıldan bu yana 16 başkan görev yaptı. Bugüne kadar 12 başkanımızı kaleme alarak yeni nesile aktardık. Bu boşlukta da kaleme almadığımız 4 başkanımızın, sondan başlayarak emeklerinin haklarını teslim etmek istiyorum.

***

Başkanlarımızın hepsi dönemin şartlarına göre başarılı işler çıkardılar, sevindiğimiz ve üzüldüğümüz zamanlar oldu. Bir gerçek var ki, Hasan Çavuşoğlu 8 yıldır camiamızın tarihini değiştirdi. Futbolculuktan başlayan ve genel kaptanlık görevlerinden sonra camiamızın başkanlığına gelen Hasan Çavuşoğlu neler yaptı? Bir özet geçecek olursak; amatöre doğru yol alan bir kulüp sıkıntılı bir süreçte devir alındı. Sonra doğru planlama ile önce borçlar temizlenerek sırası ile 2. Lig Şampiyonluğu, 1. Lig Şampiyonluğu ve 4. yılına gireceğimiz Süper Lig maratonu... Sizce bunların hepsi tarihe altın harflerle yazılan başarılar olmadı mı?

***

Hasan Çavuşoğlu başkanın özellikle 1. Lig'den itibaren camiamızın yükselen trendi dolayısıyla bir yandan da dış etkenlerin saldırıları karşısındaki duruşu ve geri adım atmayışı hepimizi mutlu etti. Başkanla bu 8 yıl içinde tartıştığım zamanlar oldu, yaptığım eleştiriler yüzünden aramız çok zaman açık olmuştur. Ama dış etkenlerden saldırılar geldiği zaman, konuşması gerekenler susarken her zaman başkanımızın yanında olduk, haklarını savunduk. Başkanımız da bunca eleştirilerimize rağmen biliyordu ki, bizim önceliğimiz kurumlardır. Şükür ki, hiçbir zaman altı boş eleştiriler yapmadık. Bugün de diyorum ki; o günler nasıl daha iyisi olması için eleştirilerde bulunduysam, bugün de diyorum ki; Hasan Başkan hata da yapsa, yaptıkları güzel işlerle ve geldiğimiz bu üst seviye için tarihe geçti.

***

Hasan Çavuşoğlu başkanımızı sert bulabiliriz, söylemlerini yer ve zaman ayırmaksızın söyler diyebiliriz ama biz biliriz ki, bunların büyük çoğunluğu camiamızın menfaati içindir. İkili ilişkiler ve kurduğu ekipler sayesinde bugün yeni bir unvan sahibi daha olduk. Kenarda unutulmuş yıldız adaylarını alarak, oynattıktan sonra futbolcu satarak para kazanan kulüp olmaya başladık. Bir söz vardır: "Başarı asla tesadüf değildir." Artık sistem takımı olma yolunda mesafe kat ettik diyebiliriz.

***

Zorluklar ve engeller ile dolu 8 yıl bu kadar kısa anlatılmaz ama özet geçmeye çalıştık. İdari anlamda ve marka değeri için yapılanları anlatamadım. Şahsen ben Süper Lig taraftarı olmakla gurur duyuyorum ve hep burada kalmak istiyorum. Bundan sonra da yanlışları gördüğüm zaman şerhlerimi koyacağım ama bize bu dolu dolu 8 yılı yaşatan, camiamızın başkanı Hasan Çavuşoğlu’na teşekkür ediyorum. Bu 3 yıl bana gösterdi ki, Hasan başkan olduğu sürece biz hep burada olacağız. O yüzden diyorum ki, Allah size sağlıklı ve uzun ömür versin.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Veysel Okşar - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yeni Alanya Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yeni Alanya Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.