Avgadacı Gadiri'nin baş ağaları

BİLADER Alanya'nın meşur Avgadacılar Gıralı laablı Obalı Gadiri Uysal'ın gene bi mesacı var. Dün birile habar yollamış, "Benim Alanya'ya bi mesacım var, ille bi yayınlaaversin" demiş. Mesacıla barabar nacag gibi bıyıglarıla çekindii foturafının da olduu kartını yollamış, "Amat Emmim kartımı da basıversin de milled bi gıral görsün" demiş. Bilader Gadiri'nin mesacı ıhıcıka: "Lütfen günde bi tane de olsa avgada yeyiniz. Avgada çog gıymatlı, gayıb eddiiniz enerciyi 1 saadda geri alısınız. Öteki işe de çog feydalı. Gari Alanya'da erkenci avgada çıgdı. Avgadanın denesini 10 liradan, fidanını 50 liradan, pürünün kilosunu 80 liradan, giliğinin denesini 1 liradan satıyom. Avgadanın hem olgunu, hem yeşili var. Burdan Alanya'nın ağalarına, paşalarına, galbır üsdü insanlarına sevgiler, saygılar. Emegci gardeşlerime de selam ederim. Avgada ehdiyacı olan beni arasın, zavada eledirim. 25 Ocag'da Eşgilig Düün Salonu'nda benim hoca oğlanı evericem. Tüm Alanya halkı davetlidir. Selamlar, saygılar." 
Gadiri, bu mesacı biriile yolladıgdan soona tilefon açdı, "Amat Emmi, unuduvermişim, yazıya benim ağaları da yazıver. Ali Gamburoolu, Memed Kahya, Alaiye Motel saabı Hasan Uysal. Engi ağalar bana çog desteg addılar" dedi. Benden böönlüg bu gadar. Hadi galın saalıcaala.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Amat Bilir - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yeni Alanya Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yeni Alanya Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.