Alanyaspor'un marka değerine zarar verenler var! Farkında mısınız?

İyi kullanıldığı zaman faydalı olan ama kötü kullanıldığı zaman da değerlerimiz de dahil olmak üzere her şeyi tüketen sosyal medya, gün geçtikçe daha fazla rağbet edilmekle birlikte etki alanı da hızla yükselmektedir. Ne yazık ki bu mecrada eğitimli olmana da gerek yok. Bu mecrada konuşamayan ama yazan bir nesil var olmaya çalıştığı için, sorumluluk denen kavramda erozyona uğramış durumdadır. Bu mecra nasıl kontrol altına girecek bilemem ama bizim konumuz tabii ki bu mecrada Alanyaspor üzerine olacaktır.

***

Alanyaspor’u yöneten başkanı, yönetim kurulu ve profesyonellerin marka değerini yükseltmek için çalışmalarını yakinen takip ettiğimiz için gelinen noktadan mutluyuz. Sosyal medya mecralarında resmi sayfalarımız doğru şekilde paylaşımlarda bulunduğu için şikayet de almıyoruz. Öyle eskiden olduğu gibi gereksiz paylaşımlar, eleştiri yaptığı için engellemeler ortadan kalktı. Her ne kadar insanların en çok merak ettiği ve bize başvurdukları sakatlık ile ilgili bilgiler konusunda eksiklikler devam etse de genelinde değişim ve gelişimden memnunuz. Özel günlerde paylaşımlar, rakipler hakkında taziye, teşekkür mesajları vb verilen mesajlar ülke genelinde camiamızı sempatik kulüp haline getirmiştir. Buraya kadar her şey güzel ama Sosyal Medyada bir de Alanyaspor ismini, armasını kullanarak zarar veren ve bizi sevimsiz gösteren kişiler var.

***

Sosyal medya mecraları içinde benim de aktif olarak kullandığım Facebook’da 59, Twitter’da ise 18 tane Alanyaspor ismi veya logosunu kullanan ve kimliklerini bilmediğimiz sayfalar ve hesaplar var. Bunun yanında benim kullanmadığım Instagram’da ise 34 tane hesap mevcut. Öyle ki bunların birçoğunu Alanyaspor resmi sitesinden ayırt etmek zordur. Buralarda haber yapılmıyor, Alanyaspor ismi ve logusu kullanılarak diğer rakiplere hakaretler, sataşmalar, karşılıklı küfürler ve burada yazamayacağım bin türlü rezillikler oluyor. Buralarda neler oluyor takip eden olmadığı için her hafta bu sayfaların paylaşımları yüzünden sıkıntılar oluyor. Daha 2 gün evvel Instagram’da bir hesap Antalyaspor için Alanya’ya geleceği tarih için "Ölüm tarihi" yazarak daha şimdiden ortamı germeye çalışıyor. Bunun gibi sayfaları ve örnekleri yazmakla bitmez.

***
Bu kişiler veya klavye arkasına gizlenenler istediğini yapsın ama Alanyaspor ismi ile yapıldığı zaman buna marka değerimizi korumak için acilen dur demek gerekiyor. Alanyaspor ismi ve markası tescilli olduğuna göre, bu ismi ve logoyu doğru kullananlar hariç diğerleri taranarak temizlenmeli. Bunu yapacak olan da bu şehrin armasını yükseltmek için uğraşan Alanyaspor Başkanı ve yönetimi. Umarım bu parazitler temizlenir ve marka değerimiz zarar görmez.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Veysel Okşar - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yeni Alanya Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yeni Alanya Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Bugün son iki aday kalsa Erdoğan'ı mı Yavaş'ı mı seçersiniz?