Sizin yeni yıl pastanız nasıl olsun?

Kurak bir köyde köylüler yağmur duasına çıkarlar ve içlerinden yalnızca bir genç şemsiye alır. İşte bu İNANÇTIR.
Bir yaşındaki bebeği havaya atarsın da hani etrafına gülücükler saçar; çünkü onu tutacağını bilir. İşte bu GÜVENDİR.
Gece başını yastığa koyduğunda sabaha kalkmana garanti olmamasına rağmen, geleceğe dair planlar yaparsın. İşte bu da UMUTTUR.
Dün gece bu sözleri bir arkadaşım yazdı bana ve evet dedim yeni yıla böyle girmek istiyorum. İnançlı, güvende ve umutlu... Her şeyin başlangıç noktası bu değil midir? İçimizde neleri engelliyoruz da bunları kaybediyoruz. Umut gözlerimizde ki ışıkta gizli değil mi? Ve umut değil midir? Her gün sulayan düşlerimizde ki inancı…
Hadi 2013'ün bu son saatlerinde kendimiz için yeni yıl pastası yapalım. KIRMIZI’dan başlayalım bir tutam kırmızı ekleyelim. Mutlaka bu gün üzerimizde bir yerlerde kırmızı olsun. Sonra bir miktar KARİYER ekleyelim. Kendimize kariyer hedefleri belirleyelim. Ölçünüzü sizin belirleyeceğiniz DOSTLUK, ARKADAŞLIK koyalım. Herkesi değil sadece yanında mutlu olduğumuz ve sırlarımızı paylaşabildiklerimiz olsun. Bunun ölçüsünü abartmak istiyorum çokça SEVGİ ekleyelim. Sevmek parayla değil ya ehh bunun yanına MUTLULUK da fazlaca yakışır elinizi korkak alıştırmayın ekleyin ekleyin lütfen. Elimizde malzememiz çok nasıl olsa koskocaman bir yeni yıl pastası yapıyoruz. Tabi ki en önemli malzememiz SAĞLIK bol bol ekleyelim. En çok ihtiyacımız olan şey ne de olsa. Daha sonra mı? HUZUR o kadar çok ekleyelim ki ağzımızın tadı hiç bozulmasın. SEVDİKLERİMİZ ve AİLE’yi de bol bol ekleyelim. Onlar olmadan bu pastanın anlamı olmaz. İsteğe göre de PARA ekleyelim ehh malum hayatımızı idam ettirebilecek kadar yeterli. EĞLENCE eklemeyi unutmayın aman… Alabildiğine AŞK eklemeyi de sakın ama sakın unutmayın. Pastanızın harikulade olacağına artık emin olabilirsiniz.
Bence benim yeni yıl pastam hazır sizlerde içine neyi ne kadar eklemek istiyorsanız ekleyin ve kendinize yeni yıl için yeni hedefler belirleyin her şeyin çokça olduğu bir yıl olsun. Yeni yıl size eksik olan her şeyi sunsun sağlık, aile, dostluk, arkadaşlık, mutluluk, huzur, kariyer, para ve aşk neyiniz eksikse fazla fazla sizinle olsun. Hep inanç ve umutla hayata koskocaman gülümseyerek bakın. İyi yıllar…


# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Sibel Türük - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yeni Alanya Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yeni Alanya Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Bugün son iki aday kalsa Erdoğan'ı mı Yavaş'ı mı seçersiniz?