AŞK'A AİDİZ...

Birine “ait” olmak aslında bütün mesele. Ya da “ait” hissedebilmek. “Aidiyet” duygusu...

İçine bir parça “Ondan” katabilmek. Onun günahı ve sevabıyla, acısı ve mutluluğuyla yoğrulabilmek. Onun rüyalarına ortak olmak. Belki de geçmişinden bir parça olabilmek.

Sizin var mı benim dediğiniz biri? Size ait olan biri? Sizi paylaşan biri?

Aşk, bir başkasında kendi yarım kalan parçanı aramak ve buldum sanmak değil midir ki? Minnacık bir aidiyet hissi, sevilme güdüsü, kalp çarpıntısı, biraz da karın ağrısı...

Peki ya, bittiğinde ise neden bu kadar can yanar, ten kanar? “Kendini” kaybettiğin için mi? Yoksa bir daha kendini başka bir kalpte bulamama telaşından mı?

Ya da arafta kaldığından mı acı çeker insan? Ait olmak isteyip de bir türlü olamadığından mı? Hep bir yarım kalmışlıktan, bütün olamamışlıktan mı?

Bazı insanlar köksüzdür. En çok onlar ait olmak isterler birilerinin kalbine ama bir şey tutar onları, bir türlü kök salamazlar, salınamazlar öyle boylu boyunca, sere serpe.

Tabiatları böyledir. Aşkın içinde acı çekerler. Ruhları huzursuzdur, kafaları hep karışık. Gelmeli gitmeli ruh hallerinin içinde en çok onlara aşık olursunuz. Belki çocuksu tarafları çeker sizi. İçinizdeki çocuğu çıkartırlar size çaktırmadan. Hep yarım kalmışlık, o araf halleri yansır davranışlarına. En güzel onlar sever aslında. Her seferinde ait olabilme, kök salabilme sevdasıyla. Lakin aidiyetsizlik zordur. Savurur sizi oradan oraya, hırpalar ama güçlü de kılar.

İki aidiyetsiz ruh bir kalpte ne kadar barınabilir mesela? İki yarım bir tam eder mi? Yoksa tutkulu bir aşk mı çıkar ortaya? Kök salamayan ama ait olmaya çalışan iki ruh. İki huzursuz çocuk ruh...

Bedenimizin içindeki ruha ne kadar aidiz? Asıl aidiyetimiz kime? Gerçek aidiyetimiz Yaradanayken yine de ait olmaya çabalama hissi bizim yarımlığımızdan mı kaynaklanıyor? Yoksa bir insan zamanı ömrümüzde çok mu acelemiz var aşka?

Ya da sadece AŞK'A mı aidiz? Evrende ne oldu bittiyse her şey aşkla oldu. Her şey aşkla yoğruldu.

Her şey aşktan...

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Dilara Duman - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yeni Alanya Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yeni Alanya Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Bugün son iki aday kalsa Erdoğan'ı mı Yavaş'ı mı seçersiniz?