Face Alanya ne istiyor?

Sosyal medya artık hayatın her alanına müdahale ediyor ve hatta hayata yön veriyor.

Sosyal medya üzerinde ve özellikle Facebook üzerinde konuşulan ve Alanya’da yaşayanların Antalya Büyükşehir Belediyesi, Alanya Belediyesi ve Alanya Emniyet Müdürlüğü’nden istediği ve istemediği konular şöyle yer alıyor:

ALANYA’DA YAŞAYANLAR

1.) Kaldırımlarda ve yaya geçitlerinde motosikletlerle karşılaşmak istemiyorlar ve kaldırımlarda özgürce yürümek istiyorlar.

2.) Motosiklet kazaları ve motosiklet kazalarına bağlı olarak yaşanan ölümlerin azaltılması için gerekli önlemlerin alınmasını istiyorlar.

3.) Refüjlerdeki bitkileri sulayan fıskiyelerin kontrolünün yapılmasını, fıskiyelerin yolu sulamasının ve araçlar için tehlike yaratmasının önüne geçilmesini istiyorlar.

4.) Kavşaklarda bulunan ve görüşü engelleyen trafik levhaları, çit bitkileri ve uzun bitkilerin kısaltılmasını istiyorlar.

5.) Yollarda bulunan ve pat diye ortaya çıkan kasisleri istemiyorlar ve kasislere gelmeden önce kasis uyarı tabelası konulmasını istiyorlar.

6.)Safari Jeep’i kullanan kişilerin sürücü belgesi, emniyet kemeri ve alkol kontrollerinin sıkı bir şekilde yapılmasını istiyorlar.

7.) Tekel bayii ve marketlerde turiste farklı Türk’e farklı fiyat uygulamasının önüne geçilmesini istiyorlar.

8.) Teleferik, halk otobüsü gibi sosyal hizmetlerde Türk’e 4 TL, Avrupalı’ya 1 Euro (6,20 TL) , Ruslara 1 Dolar ( 5,75 TL) gibi standart dışı uygulama yapılmasının önüne geçilmesini istiyorlar.

9.) 4 TL’ye taşıma yapılan halk otobüslerinde havalandırma ve klima sisteminin tüm otobüslerde aynı şekilde gerektiği gibi çalışmasını istiyorlar.

10.) Gece saat 10.00’dan sonra havai fişek atılmasını istemiyorlar, hatta mümkünse havai fişek atılmasını istemiyorlar, ama belirlenmiş kesin kurallar dahilinde havai fişek atılabileceğini de destekliyorlar.

11.) Gece geç saatlerde, son sesle bangır bangır müzik çalan araçların dolaşmasını istemiyorlar.

12.) Gece geç saatlerde egzoz patlatan ve sessizliği bozacak derecede ses çıkartan motosikletleri istemiyorlar.

13.) Çöp araçlarının erken saatte çöp almasını ve gürültü yaparak insanları uyandırmasını istemiyorlar.

14.) Alanya Oba Stadyumu’nda bilet satın almış oldukları koltukta oturarak maç izlemek istiyorlar,

15.) Trafiği rahatlatıcı önlemler alınmasını ve mümkünse raylı sistemle taşımacılık yapılmasını istiyorlar.

16.) Şehrin tüm sokaklarının sokaklara atılan çöpten arındırılmasını ve sokaklara çöp atılmasının önüne geçilmesini istiyorlar.

17.)Alanya’ya özgü olan özellikle Avokado ve Alanya’da yetişmeye başlayan Pitaya, Gojiberry, Pomela, Guava, Pepino, Papaya, Physalis (altın çilek),Passi Flora gibi bitkilere sahip çıkılarak bu meyvelerin festivalinin yapılmasını istiyorlar.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Aytekin Manici - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yeni Alanya Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yeni Alanya Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.