Mevlüthan Çavuşoğlu

CAMİAMIZIN

başkanlarını ve dönemin şartlarına göre yaşadıklarını anlatmaya devam ediyoruz. Bugün yeni nesile aktaracağımız başkanımız, kulübümüzün 1985 yılından bu yana görev yapan, 16 başkanımızdan 15. Başkan olarak görev yapan Mevlüthan Çavuşoğlu.

***

Mevlüthan Çavuşoğlu çok kritik bir dönemde, süresi kısa da olsa bu onurlu görevi yerine getirdi. Tabi ki, Mevlüthan kardeşimizi değerlendirirken sadece başkanlığını ele alırsak, verdiği emeklere haksızlık yapmış oluruz. Bunlara birazdan değineceğim ama başkanlık dönemini yeni nesile aktarmamız gerekiyor.

***

Tarihler 2010 yıllarının son dönemini gösterdiği aylarda, kulübümüz borç batağının içine girmişti. Borcun yanı sıra, saha başarıları da gelmeyince camiamız labirent misali kaybolmak üzereydi. Bu dönemde şahsımla birlikte önce iki kişi olarak, daha sonra da katılımlarla arayışlar içine girdik. Sayın Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu ile görüştükten sonra tespit ettiğimiz ve başkanlık yapacak kapasitesi olan insanlara giderek toplantılar yaptık. Önce gizli yürüttüğümüz bu çalışmalar daha sonra kamuoyunda yapılmaya başlandı ama sonuç alamıyorduk. İşte tam bu dönemdeki daralan sürede zaman kazanmak için çoğunluğu gazetecilerden oluşan bir yönetim kurulu oluşturarak, başkanlığa Mevlüthan Çavuşoğlu’nu getirdik. Çalışmalarımıza devam ederek, o gün elini taşın altına koyan ve bugün iyi ki seçmişiz dediğimiz Hasan Çavuşoğlu’na bayrağı teslim ettik. Bu süreçten sonra yollarımız ayrılsa da ve bu emeklerimiz için bir kez bile teşekkür edilmese de kırgınlıklarımız hep geçici oldu. Etrafımız her şeyi günlük yaşayan, tarihimizi yaşamadan alıntılarla anlatan yorumcu, yazan çizenlerle dolu olduğu için, tarihe ışık tutarak yeni nesile aktaran da artık kalmadı. Bu yüzden önemli bir görev üstlendiğimi düşünüyorum.

***

Yazımın en başında dediğim gibi, Mevlüthan Çavuşoğlu’nu sadece başkanlığa endeksli olarak değerlendiremem. Muhabirlik dönemlerinde sabit gelirler için ortak çalışmalarımızı, taraftarların sistemli çalışması ve bu doğrultada dernekleşmede verdiği katkıları, yeni neslin de bilmesi gerekir. Bu camiaya bir tuğla koymak için, cebinden para harcayarak emeklerine şahit olan belki de tek kişiyim. Yazılarım ve yorumların yüzünden bir çok kez suçlandı, hatta yine basın üzerinden birbirimize salvolar yaptık. Ama bu camiaya katkısını herkesin bilmesi gerekir. Başkanlık döneminde vitrine çıktı ama asıl bilinmesi gereken, bu camianın arka plandaki en önemli gücüdür. Zaman içinde tecrübe kazanarak, arka plandaki sayısız yüzlerce sorunu sessiz sedasız hallettiğine hep şahit oldum.

***

Yazımızın yine sonuna geldik. Bu süreçleri özet geçmeye çalışıyoruz ama okuyucularımız bilsin ki, Mevlüthan Çavuşoğlu o dönem onurlu bir görev üstlendi. Fakat onu asıl değerli yapan, hatasıyla sevabıyla uzun yıllardır arka planda yaptıklarıdır. Bugün halen ikimiz de camia için tüm konulara kişisel bakmadığımız için hukukumuz devam ediyor. Ömrüm görmeye yeter veya yetmez bilemem ama bir gün bu duruşu ve saygınlığı ile tekrar başkan olacaktır. Bir dönem onurlu bir görev olan Alanyaspor Başkanlığını yapan bu kardeşime, tüm katkıları için teşekkür eder, uzun ömürler dilerim.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Veysel Okşar - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yeni Alanya Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yeni Alanya Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.