Erol Bulut izlenimleri...

FUTBOLU bıraktıktan sonra kariyerine yardımcı antrenör olarak devam eden Erol Hoca, Kartalspor, Elazığspor ve Başakşehir'de çalıştıktan sonra ilk teknik direktörlük deneyimine Malatyaspor ile 2 yıl devam etti. Malatyaspor’daki çifte başarısından sonra ayrılması, sorunun saha içinde olmadığının göstergesi olması ve bunun irdelenmemesi bir kenara, bizim için önemli olan bundan sonra ne yapacağıdır. Yazılarımı takip edenler iyi bilir ki, yeni bir hoca ile anlaşıldığı zaman ligin 3-4 haftasına kadar saha içi yorumları yapmam. Transferler ve hazırlık maçları devam ederken yine saha içine girmeyeceğim ama ilk izlenimlerime göre duruşu ve söylemleri için bu yazıyı kaleme alıyorum.

***

Alanyaspor yönetiminin, Erol Hoca’yı getirirken birçok kriteri göz önüne alarak getirdiğine inanan biri olarak, başarıya aç, sistemli çalışan, sadece saha içi değil, saha dışında da söylemleri ve duruşu ile camiayı taşıyacak hocaların burada olması keyif verici. Tabi ki maçlar başladıktan sonra oyuncularla ilişkisi, adaletli forma dağıtımı, verilecek demeçler tarafımızdan titizlikle takip edilecek ve değerlendirmelerimiz olacaktır. Erol Hoca Alanyaspor’la anlaştıktan sonra fazla gündeme gelmeyen ayrıntılara gelecek olursak...

***

Erol Hoca Malatya’da iken, ayrılmasına sebep olan bütçe kısıtlamaları, 2 sezondur transferlerin gecikmesi konuları Alanyaspor’da ivedilikle çözülerek, istediği bir çalışma ortamı sağlanmış. Kamp öncesi yapılan 7 transfer bunun en net göstergesi oldu. Bunun yanında altyapı ve gençlere eğileceğini bize gösterdi. 10 tane genç kardeşimizi A takım kadrosuna dahil ederek fırsat sunması, bu eğilimde devam ettiği takdirde geleceğimiz için önemli adım oldu. Tabi ki burada yıllardır altyapı için çalışan insanlara da teşekkür etmeden geçemeyeceğim. Her zaman söylüyorum, altyapı Turan Görgün idaresinde gelecek vaat eden gençleri toplayarak çalışmalarını yapıyor ve bunları değerlendirecek teknik direktörler bekliyorlar. Belli ki Erol Hoca ekip çalışmasına inanıyor ve ekibini oldukça kalabalık tutmuş. Yanlış hatırlamıyorsam, tarihimizde ilk kez 8 yardımcı ile çalışan tek hoca olacak. Bu lüks mü, yoksa gereksinim mi bunu da bize zaman gösterecektir.

***

Erol Hoca'nın bende bıraktığı bir gözlem de, demeçlerindeki tutarlılığı ve camiaya olan saygısı oldu. Bir demeci sonrası "Diğer takımların transferleri hakkında ne düşünürsünüz" sorusuna "Beni şu anda sadece Alanyaspor ilgilendiriyor" sözleri güzel bir ayrıntı olarak kenarda dursun. Yine verdiği demeçlerde açık ve net konuşması bana olumlu geçti. Hedef koyması insanları beklenti içine koysa da, ayrıca bizim yapımıza ters gelse de bunları samimiyetin bir göstergesi olarak görmek gerekir.

***

İlk kez bir hocanın icraatlarını görmeden değerlendirmeye çalıştım. Bu benim tarzıma ters olsa da, aldığım olumlu elektriği paylaşmak istedim. Erol Hoca ile tanışmadım, selamımız da yoktur. Burada önemli olan bize ne vereceğidir. Herkesin en çok sorduğu, Erol Hoca savunma ağırlıklı oynatır, Alanyaspor ise ofansif oyuna odaklıdır. Kim kime uyacak sorusunu da sormuyorum. Aslında bu sıfat nasıl hocanın üstünde kaldı bilmiyorum. Zira geçen sezon en çok gol atan (7. sıra) ve en az gol (7. sıra) yiyen yine Malatyaspor'du. Şunu diyebiliriz, yapılan transferlerden de anlaşılacağı gibi çok savaşan, alan bırakmayan, oynatmayan bir oyun tarzı göreceğiz. Hep hücum isteyen taraftarlarımız bunu yadırgayabilir ama sonuç aldığın sürece sorun olmaz. Bu arada unutmayalım ki, eğer iyi takımın varsa iyi hoca olursun. Ne kadar iyi hoca da olsan, iyi niyetli de olsan, saha başarısı gelmediği zaman bir anda her şey alt üst olur. Yazımın içinde de dediğim gibi, daha sahada yaptıklarını görmeden hoca hakkında ilk izlenimlerimi aktardım. Umarım başarılı olur ve uzun vadeli çalışırız. İstikrarlı bir başkan ve yönetim kurulunun yanında, devamlılığı olan bir teknik direktör bizi her zaman başarıya taşır.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Veysel Okşar - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yeni Alanya Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yeni Alanya Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.