Ermeni Soykırımı, koskocaman bir yalandır (4)

Ermeni Terör Örgütü, ArmenianSecretArmy for theLiberation ofArmenia (ASALA), 1970'li ve 80'li yıllarda çoğu diplomat olmak üzere, 41 tane vatandaşımızı değişik ülkelerde planlı saldırılar yapıp öldürerek şehit etmiştir. 1991'de Sovyetler Birliği'nin dağılması ile bağımsızlığını elde eden Ermenistan, ateşle oynamaktadır. Azerbaycan topraklarının yüzde 20'si, Ermeni işgali altındadır. Ermeniler, yakın geçmişte Hocalı soykırımını yapmışlar iki milyondan fazla Azeri kardeşimizi yerinden yurdundan ederek göç ettirmiştir. Ermenistan Devlet Başkanı Sarkisyan, 'Biz Karabağ’ı hallettik, torunlarımızda Ararat’ı (Ağrı) halletsin’ deme küstahlığını göstermiştir. Ermenistan yetkilileri, daima Türkiye’nin aleyhine sinsice faaliyet halindedirler. Kafkasların İsrail’ine, hukuk içerisinde kalınarak hadleri bildirilmelidir. Mevcut yaptırımlara ilave yaptırımlar getirilmelidir. Taa ki işgal ettiği Azeri topraklarından çekilinceye ve tazminat ödeyinceye kadar. Ayrıca, her türlü seçenek masaya yatırılmalı ve kararlı bir şekilde uygulamaya konmalı. Dünya kamuoyuna haklılığımız daima anlatılmalıdır.
Ermenistan ve Diaspora Ermenileri, Diaspora, Ermenistan ve Türkiye dışında yaşayan Ermenilere verilen genel addır, dünyayı yalanları ile kandırma peşindedirler. Amaçları '4 T' (Tanıtma, Tanınma, Tazminat ve Toprak talebi) denilen hedefe ulaşmaktır. Oysa Ermenistan ile TBMM Hükümeti arasında 3 Aralık 1920'de yapılan Gümrü Antlaşması ile Ermenistan, Sevr Antlaşması'ndaki imzasını geri çekmiş ve Doğu Anadolu'ya yönelik toprak talebinden de vazgeçtiğini imzalayarak kabul etmişti. Düşük katılımlı oylamalarla sözde soykırım yasa tasarısı oylamaları yaptırarak, ülkemizi itibarsızlaştırma kampanyası başlatmışlardır. Sömürgeci ve soykırımcı batılılar, bir türlü gerçekleri görmek istememektedirler. Oysa asıl soykırımcı, kendileridir. Suçları da sabittir. Tarihte Türklere karşı yaptıkları soykırımları, ustaca örtbas etmişlerdir. Ermenilere belge soruluyor cevap yok. ‘Konuyu tarihçilere bırakalım, birlikte işbirliği yaparak araştıralım’ denilince de cevap yok. 'Arşivlerinizi açınız konu aydınlansın' diyoruz yine cevap yok. Sadece aldığınız cevap, 'Soykırım yapıldı' dan ibaret, hepsi bu. Yani olayı oldu bittiye getirip, kabul ettirmek istiyorlar. Buna asla fırsat verilmemelidir. Bugüne kadar olan dik duruşumuz, daha fazlası ile devam etmelidir. Bu Ermeni yalanlarına, artık bir 'Dur' denilmelidir. Son yıllarda bu iftira kampanyasına ülkemizden verilen cevaplara ve atılan olumlu adımlara yenileri ilave edilmelidir. Türk Tarih Kurumu'nun eski başkanlarından değerli tarihçi Prof. Dr. Yusuf Hallaçoğlu'nun Başkanlığı döneminde yapılan çalışmalar, çok önemlidir. Bu tür çalışmalar aralıksız devam etmelidir.
Sonuç olarak, konu başlığında da belirttiğimiz gibi Ermeni soykırımı, koskocaman bir yalandır. Hem de dünyanın en büyük yalanıdır. Soykırım, bir insanlık suçudur. Tarihin hiçbir döneminde, Türkler tarafından işlenmemiştir. Ermenilerin ve diğerlerinin iddiaları, külliyen yalan ve iftiradır. Atalarımız, asla bizlerin başını öne eğecek, soykırım gibi bir insanlık suçunu işlememiştir. Onların, sayılamayacak kadar çok olan, icraatleriyle iftihar ediyoruz.
BİTTİ.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar M. Rüştü Mat - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yeni Alanya Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yeni Alanya Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Yeni Alanya Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Yeni Alanya Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.Anket Alanya Belediye Başkanlığı anketi - Alanya'nın nabzını tutuyoruz! Siz kime oy verirdiniz?

Çorum Haber