Hasan Çavuşoğlu izlenimlerim

Alanya televizyonlarında sunuculuk ve yorumculuk yapan görsel basın temsilcileri, geçtiğimiz hafta Alanya’da bir ilki gerçekleştirerek Alanyaspor Kulüp Başkanı Hasan Çavuşoğlu’nu ortak yayında ağırladılar. Ben de Cemali Aygır ile Dim TV Spor adına programa katılarak sorular yönelttik. Hasan Çavuşoğlu başkanla ilk kez bir programda bir araya geldiğim için gözlem yapmak adına program boyunca sayın başkanı dikkatlice takip ettim. Edindiğim izlenimlerine gelince...

***

Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu, yönetim kurulu ve çalışma ekibinin camiayı getirdiği nokta ortada olmasına rağmen program boyunca buna vurgu yapmaması ve mütevazi davranması dikkat çekiciydi. Her cevabında yönetim kurulunu ve ekibini ön plana çıkarması başarının gizli anahtarı gibiydi. Sayın Başkan salona girdiği zaman ilk dikkatimi çeken ayrıntı, bizlerin elinde not kağıtları varken Başkanın hazırlıksız olmasıydı. Neler sorulacağı belli olmayan bir programda "Ne sorarsanız sorun, camiada her şeyle ilgileniyorum, konulara hakimim" tavrı ve hiçbir hazırlık yapmaması başkasını bilemem ama beni çok etkiledi. 18 sorunun tamamına verdiği net cevaplarda bunun en net kanıtı oldu. Sayın Başkan sevecen, yapıcı ve kucaklayıcı idi. Programda bulunan ben ve bazı arkadaşlarımızla geçmişte yazılanlar yüzünden sorun yaşamasına rağmen ön yargılı davranmadı. Gelinen noktadaki duruma göre güç zehirlenmesi yaşamayarak duruşu ile dikkat çekti. Sayın Başkan, bir sorum üzerine tüm basın mensuplarına seslenerek "Yalan haber üretmeyin, ben buradayım, beni arayın, doğruyu öğrenerek haber yapın" diyerek asparagas haberleri yapanları incitmeden uyarması programın anlamlı anlarından bir bölümü idi.

***

Sayın Başkana yine bir sorumda takdir edilme sorusunu sorunca "Ben bir görev aldım, bunu layığı ile yapmak için gece gündüz çalıyorum. Kendim veya ailem için kimseden bir şey istemedim. Takdir edilmek için yapmıyorum ama siz de biliyorsunuz ki, Alanya’da başarılı insanlar Alanya dışında daha çok takdir görüyor" sözleri programın en can alıcı sözleri oldu. Katkı olarak söyleyeyim ki, Başkan da benim gibi doğrularını yapıyor ve söylüyor. Alanyaspor'un menfaatleri için 9 yıldır neler yaptıklarını ve birçok süreçte nasıl yalnız kaldığını hepimiz biliyoruz. Sayın başkanın, Antalya ile gerginlik dönemi sırasında kupa maçında onca yaşanan olumsuzluklara rağmen, Antalyaspor Kulübü'nü ve taraftar gruplarını koruyarak yapılanları Antalya cenahına yüklememesi programa damga vuran başka pozitif bir ayrıntı oldu. Sayın Başkana program boyunca Gedevet Yaylası, Mahmutlar Tesisi, Kestelspor gibi gündemi ilgilendiren sorular da soruldu ve hepsine açık şekilde cevap verdi.

***

Programda edindiğim izlenimler daha çok var ama yazımı da noktalamak zorundayım. Özetle söyleyecek olursam, genel kaptanlık, başkan yardımcılığı ve 9 yıldır da Başkanlık yapan Hasan Çavuşoğlu, bir zamanlar hayali bile kurulamayan başarılara rağmen mütevazi şekilde ekibi ile birlikte yoluna devam ediyor. Eleştiri, övgü, hepsi olacak ama yeter ki kötü niyetli olmayalım. Bu programda gördüğüm en büyük ayrıntı, sayın Başkan dışa vurmasa da iç dünyasında yeterli sahiplenilmediği için yorulmasının da verdiği duygu ile kırgın olduğunu hissettim. Ben her zaman Başkanımızın ve camianın yanında olacağım. Alanya hem başarı istiyor hem de yeterli şekilde sahiplenmiyor. Bana göre irdelenmesi gereken budur. Bu vesile ile Alanya’da bir ilki gerçekleştiren gazeteci, yorumcu ve televizyoncu arkadaşlara verdikleri emek için şahsım adına teşekkür ediyorum.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Veysel Okşar - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yeni Alanya Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yeni Alanya Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Bugün son iki aday kalsa Erdoğan'ı mı Yavaş'ı mı seçersiniz?