Nurlar içinde uyu melek annem

Senin gidişin benim için zamanı mekanı olmayan ve yerini dolduramadığım büyük bir boşluğa bıraktı. Hayatım boyunca seni üzmemek için elimden geleni yaptım, vicdanen rahatım ama bunun acısı çok başkaymış. "Ateş düştüğü yeri yakarmış" derler hep, sen benim içimdeki ateşimsin annem. Güzel anam, bana her şeyi öğrettin ama sensiz kalınca nasıl bunu taşıyacağımı öğretmemişsin. Sen gideli 17 gün oldu ama halen suda çırpınan balık gibiyim.

Her gün yanına gelirken, gelemediğim zaman sesini duyarken şimdi bunlardan uzakta olmanın ne kadar zor olduğunu anlatamam. Birgün aramasam, o günün akşamı beni arattırarak "Oğluma bir şey mi oldu da aramadı" diyerek yaşadığım her şeyi hissetmeni nasıl unutacağım.
Dünya malına tamah edenlere inat, akrabalarından gördüğün haksızlıklara karşı, hepsine burun bile kıvırmadan gülümsemeye çalışan ve her şeyi içine atarak hesabı ahirete bırakan güzel anam, sen ne yüce bir insansın ki, hepsini vicdanları ile baş başa bırakarak ders verip gittin.
Her ziyarette kızlarıma "Babanız beni hiç üzmedi, siz de onu üzmeyin, oğlumun tuttuğu altın olsun, hakkım helal olsun" sözlerini o kadar çok söyledin ki, şimdi torunların bu ettiğin sözlerle beni teselli etmeye çalışıyorlar güzel anam.
Yaşadığım her şey bir film şeridi gibi her gün gözümün önünde tekrarlanan... O gün sabahı seni bu hayattan kaybettiğim gün (24 Ağustos 2019) takvim yaprağında isim önerisi olarak senin ve benim adımın olması anlatmıyor mu hiçbir şeyin tesadüf olmadığını... Ben ilk göz ağrıma senin adını koydum, seninle her zaman var olsun diye. Anamın adı, ağzımın tadı diye sevdim. Ağzımın tadı gitti ama anamın adı yanı başımda.
Seneler önce babamı kucağımda kaybettiğimde yaşadığım acının tekrarını gözünden iki damla yaş akarken, kollarımda hayata veda edişini nasıl unuturum. Meğerse bu hayata veda ederken beni beklemiş, son kez oğlumu göreyim demişsin ki, 4 dakika sonra omzuma başını koydun ve göçüp gittin.
Her canlı ölümü tadacaktır ama bu kadar erken beklemiyordum, beklemediğim şey şimdi başıma geldi. Sen tüm iyiliğinle, sabrınla, bana verdiğin tüm emekle büyüttün beni. Sen gidince aslında hala senin yanında çocuk kaldığımı hatırladım. "Kaç yaşındaydı" diyorlar... Birinin annesinin vefat etmesinin yaşı olmaz, bilmiyorlar.
Mekanının cennet olduğunu, son nefesinde gözünden akan iki damla yaşın senin nurun olduğunu söylüyorlar. Biliyorum sen en güzel yerlere gittin, acı çekmeden, her zaman dilinde olan kimseye muhtaç olmadan veda ettin. Elinden tespihi eksik etmeyen, yılın yarısını oruçlu geçiren itikatlı biri de böyle veda ederdi...

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Veysel Okşar - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yeni Alanya Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yeni Alanya Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Bugün son iki aday kalsa Erdoğan'ı mı Yavaş'ı mı seçersiniz?