banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

Taylor Swift'in taciz davasından skandal iddialar

Taylor Swift'in, beraber fotoğraf çekildikleri sırada kendisine elle tacizde bulunmakla suçladığı ve dava açtığı DJ Mueller, mahkemede iddiaları reddetti. DJ Mueller, Taylor Swift'i kariyerini bitirmekle suçladı

MAGAZİN 11.08.2017, 12:04
Taylor Swift'in taciz davasından skandal iddialar
banner404

TAYLOR Swift'in, beraber fotoğraf çekildikleri sırada kendisine elle tacizde bulunmakla suçladığı ve dava açtığı DJ Mueller, mahkemede iddiaları reddetti. DJ Mueller, Taylor Swift'i kariyerini bitirmekle suçladı.
ABD'li şarkıcı Taylor Swift'in, kendisini elle taciz etmekle suçladığı DJ David Jackson Mueller'e karşı açtığı davada sanık olarak dinlenen Mueller, suçlamaları reddetti: "Bu iddialar benim kariyerime mal oldu… Hayatta en sevdiğim şeyi yapmama (engel oldu) (…) Beni, yapmakla suçladıkları şey çok alçakça."
Öte yandan mahkemenin devamında Swift'in avukatı Doug Baldridge, jüriye dönerek "Bu yanlışlıkla dokunma değildi. Bu bir (cinsel) saldırıydı" diye konuştu. 
Mueller'in hikayeyi 7 farklı biçimde anlattığını savunan Baldridge, kendilerininse başından beri aynı şeyi savunduğunu söyledi. Baldridge, Mueller'in, elle tacizi kanıtlar nitelikteki fotoğrafları içerdiği düşünülen 5 dizüstü bilgisayarı ve telefonu da imha ettiğini iddia etti.


3 MİLYAR DOLAR TAZMİNAT İSTEMİŞTİ 
​Swift, Mueller'in 2013 yılında bir konseri sırasında fotoğraf çekilirken, eteğinin altından kalçalarına dokunmak suretiyle elle taciz ettiği suçlamasında bulunmuştu.
Olayın duyulmasının ardından Mueller'in yıllık 150 bin dolara anlaşmış olduğu KYGO, DJ'in işine son vermişti. Mueller, KYGO'ya karşı herhangi bir yasal yola başvurmamış ancak kovulmasına Swift'in suçlamalarının neden olduğunu öne sürerek sanatçıya 3 milyar dolarlık tazminat davası açmıştı.
Bunun üzerine Swift, Mueller'e, karşı dava açmıştı.
Swift davayı kazanması halinde alacağı tazminatı, kadınlara karşı cinsel saldırıyla mücadele eden sivil toplum kuruluşlarına bağışlayacak.

Yorumlar (0)