banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

Survivor şampiyonu Yusuf Karakaya kimdir? Ne kadar ödül aldı?

Survivor'da dün akşam final heyecanı yaşandı. Yusuf Karakaya, Seda Ocak'ı SMS'te geride bırakarak şampiyonluğunu ilan etti. Bu gelişmeyle birlikte Yusuf hakkındaki bilgiler de araştırılmaya başlandı.

MAGAZİN 02.07.2019, 10:26 Toygar Dim
Survivor şampiyonu Yusuf Karakaya kimdir? Ne kadar ödül aldı?
banner404

SURVİVOR şampiyonu Yusuf Karakaya oldu. 500 bin TL ödül alan Yusuf Karakaya birinci olunca vatandaşlar da başarılı ismin hayatına dair bilgilere ulaşmaya çalıştı. İşte Yusuf Karakaya'nın hayatı...

YUSUF KARAKAYA KİMDİR?

2 Ekim 1994 Elazığ doğumlu Yusuf Karakaya, 14 yaşına kadar Elazığ’da yaşadı. Arkadaşının antrenmana çağırması sonucu kick boks ile tanıştı. Ailesi sporun çok gelecek getireceğini düşünmediği için kendisini başta desteklemedi; ama o hayallerinin peşinden gitmeye karar verdi. 

İnternetten takip ettiği bir kulüp vardı, ailesinden habersiz Antalya’ya gitti. Kulübün kapılarını ona açtılar, antrenörü kendisine büyük destek oldu. Salonda yatıp bütün gün antrenman yapıyordu, ilk girdiği Türkiye Şampiyonası’nda madalya kazandı. Daha sonra amatörde Türkiye geneli ve uluslararası birçok başarı yakaladı. 18-19 yaşlarında artık bu işi profesyonel olarak yapması gerektiğini düşünmeye başladı, biletini aldı ve Tayland’a gitti. 

Hazır değildi ama para kazanması gerekiyordu, dövüşmeyi kabul etti. O bölgenin kemeri için Amerikalı rakibiyle maça çıktı. 4. rauntta rakibini nakavt ederek kazandı. Tayland’ın en büyük dövüş kulübü kendisine sponsor oldu. Tayland’ın en büyük 3 organizasyonuna çıktı ve nakavtla şampiyon oldu, kral ve kraliçe kupalarını kazandı. 1.5 yıl Tayland’da kaldıktan sonra Türkiye’den maç teklifi geldi. Zamanın en büyük dövüşçüsü Nieky Holzken ile dövüşmek için maça çıktı; ancak burnu kırıldı ve doktor kararı ile maç bitti. Sakatlığı çok uzun sürdü, 1.5 yılı hastanede 6 ameliyat ile geçti. 6 ay önce yeniden dövüşe başladı. Slovak rakibini 2 rauntta nakavt etti ve kazandı. Antrenmanlarına aktif olarak devam ediyor. En büyük hedefi bir gün UFC’de Türk bayrağını dalgalandırmak.

Yorumlar (0)