Gazipaşa’da Türk Sanat Müziği resitali

Gazipaşa'da belediyenin Selinus Sahilinde düzenlediği, Türk Sanat Müziğinin sevilen seslerinden Aylin Şengün Taşçı ve Mısra Türk Müziği Topluluğu konseri davetlilere unutulmaz bir gece yaşattı. 

Gazipaşa’da Türk Sanat Müziği resitali
banner404

11 AĞUSTOS Cumartesi akşamı saat 21.00’da Selinus kalesinin ışıkları altında başlayan konsere Türk Sanat Müziği severlerin ilgisi yoğun oldu. Bugüne kadar İstanbul dışında Samsun, yurt dışında ise Kosova, Moldova, Gagavuzya, Slovakya ve Almanya’da konserler veren Mısra Türk Müziği Topluluğunun dinletisiyle başlayan konser, İstanbul Devlet Türk Müziği Topluluğu’nun Sanat Yönetmenliğini de yapan, yurt içi ve yurtdışında pek çok solo konser veren, çok sayıda ödüne sahip Dr. Aylin Şengün Taşçı'nın solo konseriyle devam etti. Sanatçıya ve koroya TRT İstanbul Radyosu’nun saz sanatçıları eşlik etti. Konserin sunuculuğunu ise ünlü radyo programcısı ve sunucusu Jale Şengün Sucuoğlu yaptı. Yaklaşık 2 saat süren konserde birbirinden güzel Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziği eserleri seslendirildi. Konser sonunda davetliler sanatçıları ayakta alkışladı. 
Gazipaşa Belediye Başkan Yardımcısı Adem Kaya, konser sonunda sanatçılara ve emeği geçenlere teşekkür etti. Belediye Başkan Vekili Mustafa Avcı ise sunucu Jale Şengün Sucuoğlu ve solist Aylin Şengün Taşçı’ya çiçek ve ilçenin eski bir resmini takdim etti. 

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2018, 13:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner495

banner516

banner470

banner452

banner449

banner518

banner481

banner472