Anık sezona hazır

Funda Anık'ın sahibi olduğu Anık Otel, 2016 yaz sezonu hazırlıklarını tamamladı. Tur firmalarından birçok ödülü bulunan Anık Otel, müşteri memnuniyetinde ise birinciliği kimseye bırakmıyor

Anık sezona hazır
banner404
OBAGÖL Mevkii'nde bulunan Anık Otel, sezon hazırlıklarını erkenden tamamladı. Anık Ailesi tarafından işletilen otel, 35 oda ve 80 kişi kapasitesi ile hizmet veriyor. Otel hakkında genel bir bilgi veren Funda Anık, "Misafirlerimizin çoğunluğu Alman pazarından olup, TUI acentesi ile açıldığımız yıldan beri işbirliğimiz vardır. Bu yıl da TUI acentesinin dünyanın en çok tercih edilen ilk 100 oteline verdiği ‘TUI Holly’ ödülünü almaya hak kazandık. Türkiye genelinde 33 otel TUI Holly ödülünü aldı, ancak otelimiz Belek bölgesinden başka bir otel ile birlikte Türkiye genelinde en çok tercih edilen otel seçildi. Turizm sezonun sıkıntılı olduğu bir yılda böyle bir ödül almamız bizler için çok büyük moral oldu ve Alanya isminin ödül alan bir otel ile anılmasından ayrıca mutluluk duyduk. Bu ödülü almamızın en büyük sebebi, misafirlerimizin bizi bu ödülü almaya layık görmesidir. Bizim için turizmin Oscar’ı sayılan TUI Holly ödülü almak çok büyük bir gurur olup, dünyanın en pahalı otellerini geride bırakarak en çok tercih edilen otel sıralamasında ilk sıralarda yer almak ise ayrı bir gurur kaynağıdır. Bizi bu ödüle layık gören tüm misafirlerimize ve ailemizin bir parçası olan personelimizin hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyoruz" dedi. 

‘TURİSTLER SAMİMİYET ARIYOR’

Gelen turistlerin lüks ve kaliteden çok samimiyet aradığını söyleyen Funda Anık, "Otelimiz çok basit görünmesine rağmen turistlerin asıl aradığının samimiyet, güler yüz, temizlik, lezzetli yeme -içme ve güven olduğunun en güzel kanıtıdır. Otelimiz hala yarım pansiyon olarak hizmet vermektedir ve tüm yemeklerimiz özenle hazırlanır. Misafirlerin istek ve talepleri sürekli göz önünde bulundurularak yerine getirilir. Özellikle kahve, ev yapımı pasta ve pizza çeşitlerimiz çok beğenilmektedir.  Otelimiz bir aile işletmesi olduğu için, ailemizin her üyesinin farklı sorumlulukları vardır ve öncelik her zaman misafir memnuniyeti ve güler yüzdür" şeklinde konuştu. Turizmin daha da gelişmesi için el ele verilmesi gerektiğini de sözlerine ekleyen Anık, "Alanya’da turizmin gelişmesi için tüm otellerin, esnafın, yerel yönetimin el ele vererek misafir memnuniyeti artırmaya yönelik çalışmalar yapması gerekmektedir. Zincirin tüm halkaları üzerine düşen görevi yaptığı zaman Alanya yeniden turistlerin en çok tercih ettiği bölge olabilir. Bizim gibi misafir memnuniyetine önem veren otellerin çoğalması en büyük arzumuzdur. Tüm turizmci meslektaşlarımıza güzel bir sezon dileriz" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2016, 00:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472