Tiyatronun usta isimleri Alanya'ya gelecek

Alanya Belediye Tiyatrosu (ABT) tarafından geçtiğimiz ay başlatılan 'Ustalarla Söyleşi' projesinin Mart ayındaki konuğu usta oyuncu Altan Erkekli olacak

Tiyatronun usta isimleri Alanya'ya gelecek
banner404

PROJE hakkında Alanya Belediye Tiyatrosu Müdürü Hüseyin Çinal ve Alanya Belediye Tiyatrosu oyuncularından Esra Tığlı Kutertan, Dim TV (dimtv.tv) mikrofonlarına konuştu. Çinal, projenin ikinci konuğu olarak 17 Mart'ta Altan Erkekli'yi ağırlayacaklarını söyleyerek, bu projeyle amaçlarının hem Alanya'nın sanat dallarıyla buluşmasını sağlamak hem de Alanya'nın tanıtımı yapmak olduğunu belirtti. Çinal, "Alanya Kültür Merkezi'nde (AKM) pek çok oyunu halkımızla buluşturuyoruz. Yeni bir proje olarak da Ustalarla Söyleşi'yi başlattık. Bu projedeki amacımız Alanya'da sanatın geliştirilmesi, çocukların, gençlerin sanatla buluşması. Sadece Alanya halkının ustaları tanıması değil onların da Alanya'yı tanımasını hedefliyoruz. 17 Mart'ta da ünlü oyuncu Altan Erkekli gelecek, bu programa da biz tüm vatandaşlarımızı bekliyoruz. Ayrıca projenin herhangi bir süresi yok. İnşallah önümüzdeki sezonda da devam edeceğiz" diye konuştu.
'SANATIN HER ALANINI TANITMAK İSTİYORUZ'
Kutertan ise, "Projeye geçtiğimiz ay Tan Sağtürk'le başladık. Alanya için çok önemli bir başlangıç oldu. Çünkü sadece tiyatro değil sanatın bütün dallarını Alanya'ya tanıtmak istiyoruz. Ayrıca proje sayesinde Alanya Belediye Tiyatrosu'nun Türkiye çapında da tanıtılmasını hedefliyoruz. Ayrıca 17 Mart'ta gelecek olan oyuncu Altan Erkekli'nin hem katılacak olan vatandaşlara hem de Alanya Belediye Tiyatrosu oyuncuları olarak bizlere çok güzel katkıları olacaktır" dedi.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner517

banner516

banner470

banner477

banner452

banner449

banner487

banner481

banner472