Patika'dan farkındalık konseri

Patika Engelsiz Yaşam Gönüllüleri Derneği Başkanı Levent Benal, engelli bireylerin yaşam alanlarında karşılaştıkları sıkıntılara dikkat çekerek "Bir ülkenin gelişmişlik düzeyi ile kaldırımlarının yüksekliği arasında ters orantı vardır" dedi

Patika'dan farkındalık konseri
banner404

PATİKA Engelsiz Yaşam Gönüllüleri Derneği, toplumsal anlamda farkındalık yaratmak adına Alanya Kültür Merkezi çatısı altında Dost Meclisi Türk Müziği Topluluğu'nun katılımıyla bir etkinlik gerçekleştirdi. Engelli bireyler adına yasal olarak herhangi bir eksiklik olmadığını ifade eden Başkan Benal "Farkındalık noktasında ve uygulamada sıkıntılarımız, eksiklerimiz var" dedi.

'AMACIMIZ FARKINDALIK YARATMAK'

Etkinliğe ilişkin bilgiler veren Benal "İlginin yüksek olması çok sevindirici gerçekten. 2007 yılından bu yana yoğun bir çaba içerisindeyiz. En önemli amacımız da toplumda bir farkındalık yaratmak. Bir ülkenin gelişmişlik düzeyi o ülkedeki kaldırımların yükseklikleri ile ters orantılıdır. Bizler bunu her daim söylüyoruz. Farkındalık çabalarımızın bulunduğumuz alanlarda kısmen karşılık bulması da bizleri mutlu ediyor" ifadelerini kullandı. 

DENİZ BENAL DA SAHNE ALDI

Etkinlik kapsamında Benal'ın fiziksel anlamda yürüme engeli bulunan kızı Deniz Benal da sahneye çıkarak sırasıyla Ordunun Dereleri ve Çemberimde Gül Oya şarkılarını seslendirdi. Benal izleyenlerden büyük beğeni aldı. Ayakta alkışlanan Benal, herkese teşekkürlerini sundu.

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2018, 23:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner528

banner516

banner470

banner452

banner449

banner534

banner518

banner481

banner472

banner536