Korkularına kulak ver

HER insanın hayatta korkuları vardır. Bir annenin korkusu çocuğunu kaybetmek, bir babanın korkusu ailesine yetememek, sınava hazırlanan bir çocuğun korkusu üniversiteye gidememek, bir katilin korkusu yakalanmak, bir yalanın korkusu ise doğrudur.
Temel ihtiyaçlarımız olan barınmak, doymak, güvenli bir aile Ve iş bunlar bizim sigortamızdır. Bunların olmaması durumu ise kaygı ile karışık korkudur.
Kanser hastası ölümden korkar, ünlü iş adamı şirketinin bu ay istenilen düzeyde kazanç yapmamasından... Herkesin korkusu bile bütçesine göre şekillenir.
Yalnız kalmaktan, ölümden, sevilmemek ve sahip olamamaktan korkmak varoluşsal korkularımızı oluşturur.
Bir korkuyu yok etmek yerine başka bir korkuyu koymayı gerektirir. Çünkü insanın doğası gereği yaşama içgüdüsüdür korkular. 
İnsan nasıl var olur, nasıl daha üretken ve mutlu olur? Önce yüzleşmeyi bilmesi gerekir. 
Hayatında geçmişte kalan ve üstünü örttüğü korkularıyla ve gelecek korkularıyla tek tek yüzleşmesi gerekir. Daha önce başarısız bir evlilik yapmış insan ikinci bir evliliğe korkar sonuç ya aynı olursa diye ikinci evliliği de başarısız geçmiş bir insan üçüncü evlilikten arkasına bakmadan kaçar. Burada başarısızlık bilerek kullanılmış bir yargıdır. Neye göre kime göre başarısızlık? 
Hayat hep bir deneme yanılma değil midir? Denersin olmaz, denersin yanlış gelir, bilim adamları bile bir şeyi keşfedene kadar kaç kere yanlış yaptıklarını anlatırlar.
Tüm korkulara, yanlışlara ve denemelere rağmen ne bizi varmak istediğimiz sona götürür? 
Asıl soru bu. 
Sabır ve zaman.
Vazgeçmeyen ve daima ilerleyen herkes er geç varması gereken yere gider. 
Geçmiş ve gelecek yüzleşmeleri insana büyük katkı sağlar. Bir sorundan kaçmak başka bir sorunu kesin doğurur. O yüzden kaçmak çözüm değildir bir fare kapanında peynir değilsen.. 
 Ben tüm toplumu kapsamasa da birçok insanın gücüne inanıyorum. Aklına, duygularına, vicdanına... 
Bu üçünü birleştirebilen insan bu dünyada var olmuş insandır.
Kötüyü görüp iyiyi isteyen ve bunun için savaşan, aklı ve duygunun gücünü görüp peşinden giden insan asla pes etme. 
Her yanlışın ve düşüşün seni bir adım daha doğruya yaklaştırıyor.
Süper kahramanın içinde seninle!

YORUM EKLE

banner516

banner470

banner452

banner449

banner518

banner481

banner472